25 مدل لاستیک خودرو باکیفیت و اصل با خرید اینترنتی – لیست بیست

از آنجا که چرخ ها و لاستیک های شما معمولاً کثیف ترین قسمت خودرو هستند، ابتدا با شستن آنها می توانید خاک و ذرات معلق و آلاینده را هنگام شستشوی لاستیک ها حذف و تمیز کنید. چرخ ها و لاستیک های خودروی شما نه تنها از خاک پوشیده شده اند بلکه گرد و غبار ناشی از فعالیت لنت های ترمز هنگام توقف شما نیز دیده می شود. کارشناسان توصیه می کنند از رینگ های زنگ زده ،پوسیده، تاب دار یا جوشکاری شده مطلقا استفاده نکنید. برای دانستن دقیق اینکه وقتی ماشین شما به لاستیک های جدید نیاز دارد، توصیه های ماشین ساز خود را در کتابچه راهنمای مالک خود بررسی کنید. به طور کلی توصیه می شود هر 12 تا 15 هزار کیلومتر لاستیک های عقب و جلو جابجا شوند تا به یک اندازه سایش پیدا کنند. به طور مثال ممکن است لاستیک خودروی شما از نظر کارکرد و تاریخ انقضا مشکلی نداشته باشد اما به دلیل شرایط محیطی رانندگی (مانند رانندگی طولانی در مسیرهای خاکی)، نیاز باشد در کارکرد 30 هزار کیلومتر تعویض گردد. شستن اتومبیل بعد از تمیز کردن لاستیک خودرو به شما این امکان را می دهد تا هر نوع تمیز کننده لاستیک یا پاک کننده چرخ را که به طور تصادفی روی رنگ اتومبیل نفوذ می کند، پاک کنید.

برخی از تمیزکننده های چرخ و لاستیک فقط برای انواع خاصی از چرخ ها طراحی شده است، بنابراین قبل از اسپری پاک کننده روی چرخ ها و لاستیک، دستورالعمل ها را با دقت بخوانید. برخی از جوانان برای اینکه لاستیکهایشان بهمنظور انجام مانورهای شبانه صاف شوند، اقدام به دستیکشیدن پیاپی میکنند. با درخواست های صورت گرفته بصورت حرفه ای در سال 95 اقدام به ایجاد سایت نمود و دکتر خودرو را برای کلیه کارهای مورد نیاز ماشین راه اندازی کرد. در همین راستا پیشنهاد ما این است که به منظور خرید واکس لاستیک به سراغ برندهای مشهور و معتبر رفته و با کمک از این برندها اقدام به خرید یک واکس لاستیک حرفه ای کنید. از عوض کردن تایر ماشین روی زمین های نرم یا تپه ها جدا اجتناب کنید. قبل از حرکت، دیواره های لاستیک را کاملاً خشک کنید. بهتر است از آچار استانداردی که به همراه ماشین به شما تحویل داده می شود برای این کار استفاده کنید. در خیلی از ماشین هایی که به تازگی تولید شده اند بخشی کوچک در نردیکی تایرها برای قرار دادن جک در آن تعبیه شده است.

ژل را استفاده کنید و سپس آن را یک بار بشویید تا از خشک شدن آن روی لاستیک جلوگیری شود. این ژل ها می توانند طول عمر لاستیک را بهتر کنند. در این مواقع منتظر یک تعمیر کار یا شخصی ماهر برای تعویض تایر می شوید تا به کمک شما بیاید؟ شرایط آب و هوایی: برای رانندگی در شرایط آب و هوایی مختلف لاستیک های مختلفی ساخته شده است شما می توانید با توجه به نوع آب و هوای محل زندگی خود لاستیک بخرید. آیا تا به حال در کنار یک جاده با لاستیکی پنچر شده گیر افتاده اید؟ اگر در نزدیکی جاده هستید تا جای ممکن از جریان ترافیک دور شوید و حتما از چراغ های هشدار نیز استفاده نمایید. دلیلشم اینه که لاستیک تماس مستقیم با جاده داشته باشه . حتما از این مطمئن شوید که جک با بخش فلزی کف ماشین در تماس باشد. همین انحرافِ اندک، بهمرور زمان باعث تغییر حالت لاستیکها میشود و در نهایت لاستیک از بین میرود.

وقتی ترکیب به دست آمد، ( سرکه تنها یا سرکه به اضافهی جوش شیرین) به کمک وسیلهای مثل مسواک از کار افتاده، مقداری از محلول را برداشته و بر روی آلودگیها بکشید تا محلول پاک کننده به خوبی آلودگیها را از بین ببرد. هنگام استفاده از پاک کننده های لاستیک دقت کنید و هرگونه اسپری اضافی را سریعاً پاک کنید. تمیزکننده لاستیک می تواند باعث کدر شدن رنگ یا حتی پاک کردن موم یا پوشش شفاف از بدنه اتومبیل شما شود. زیرا فشار وارده از سوی جک می تواند باعث خراشیدگی بخش های پلاستیکی ماشین شود. به عنوان مثال اگر دمای هوا ۱۵ درجه کاهش پیدا کند، فشار باد تایر ۱۰ درصد کم میشود. حفظ این روند طی سالیان سبب شده مشتریان در هنگام خرید لاستیک بدون در نظر داشتن شرایط استفاده و خودرو شان، تنها به خرید لاستیک چهار فصل بیاندیشند. با وجود تایرهای RF ،حتی زمانی که باد تایر خالی شده باشد شما می توانید به حرکت ادامه داده و عملکرد خودرو را در هنگام افت فشار باد در تایر حفظ نمایید. شاخص بار لاستیک میزان تحمل بار توسط آن و یا بیشترین باری را که با فشار باد استاندارد تحمل می کند را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید