25 مدل لاستیک خودرو باکیفیت و اصل با خرید اینترنتی – لیست بیست

مدت تابستانی: لاستیک تابستانی که در بازار معروف به مدل های سه فصله می باشند نیز گزینه قابل قبولی برای رانندگی شما عزیزان در فصول گرم و خشک سال می باشد. در صورت تغییر سایز لاستیک بدون تنظیم، مرکز کنترل الکترونیکی خودرو یا همان ECU باعث غیرفعال شدن سیستمهای فوق میشود. این لاستیکها قادرند پس از پنچرشدن که باد آنها کاملا تخلیه شده است با سرعت پایین آنقدر دوام بیاورند تا به منزل یا پنچرگیری برسید. این لایه مانع از نشتی هوا شده و بنابراین تایر و لبه چرخ تشکیل یک مخزن هوا را میدهند که مانند تیوب معمولی قابلیت نگهداری هوا را دارا است. اما در سایر مناطق، عملکرد این لاستیکها شبیه لاستیکهای چهارفصل معمولی است. چسبندگی که این لاستیکها فراهم میکنند با هیچ تایر دیگری قابلمقایسه نیست. الگوهای آج لاستیک که یکی از مهمترین ویژگیهای لاستیکها هستند، با توجه به نیاز حرکت و پایداری خودرو انتخاب میشوند. درصورتی می توانید از این نوع لاستیک ها استفاده کنید که خودروی شما رینگ های پهن داشته باشد ولی مزایای لاستیک پهن صرفا زیبایی و جذابیت ظاهری اش نیست بلکه این نوع لاستیک از قابلیت فرمان پذیری و هندلینگ خودرو برخوردار است.

بنابراین اگر در منطقهای زندگی میکنید که سالی یک بار برف سنگین میبارد، بهتر است این لاستیکها را بهعنوان لاستیک دوم خریداری کنید و در باقی سال از همان لاستیکهای چهارفصل یا تابستانی استفاده کنید. لاستیک را تعویض کنم بهتر است یا ارتقا بدهم؟ ما در بهترین حالت دقیقترین تصمیمی که میتوانستیم دربارهی خرید لاستیک بگیریم این بود که بگوییم مدلهای خارجی بهتر است. این لاستیکها رطوبت را منتقل میکنند تا با کشش بهتر در شرایط برف و یخ عملکرد بهتری داشته باشند. شاید برای شـما هم پیش آمده باشد کـه حین خرید با توجه بـه تنوع لاستیکها در انتخاب یکی سر در گم بودید و نمی دانستید کـه چـه نوع لاستیکی باید بخرید. با توجه به نظر سنجیهای انجام شده، افراد لاستیکهای داخلی را انتخاب و خریداری میکنند که کیفیت بالاتری نسب به سایر تایرها داشته باشند. در این تکنولوژی سطح لاستیک با سیم های استیلی پوشیده شده است که سبب استحکام بیشتر آن برای خودروی شما می شود. این مجموعه با توجه به افتخاراتی که در طی سالهای فعالیت خود کسب کردهاست، جزو بهترین تایرهای ایرانی معرفی شدهاست. لاستیکهای ایرانی را میتوان با لاستیکهای اقتصادی چینی مقایسه کرد و همچنین تحریمهای اقتصادی در سالهای اخیر باعث شدهاست که کمبود مواد اولیه برای تولید تایرهای ایرانی کاهش پیدا کند و همین موضوع در کیفیت این لاستیکها تاثیرات منفی داشته است.

این لاستیکها را طوری طراحی کردهاند که برای هر نوع شرایط آبوهوایی مناسب باشند و بتوانید با آنها در تمام طول سال در هر جادهای رانندگی کنید. در واقع علم روز مهندسی خودرو میگوید بهمجردِ از رده خارج شدن حتی یک حلقه لاستیک اقدام به تعویض همهی آنها کنید. آیا باید لاستیکها را صرفا تعویض کنم یا باید آنها را ارتقا دهم؟ بااینحال این ویژگی در لاستیک تابستانی فقط در آبوهوای بالاتر از ۴ سانتیگراد یا ۴۰ درجه فارنهایت عمل میکند. این بسته به تصمیم شماست. لاستیک خودروها به دو دسته پهن و اسپرت بر اساس اندازه تقسیم بندی می شوند. لاستیک پهن تر به خاطر قابلیت افزایش اصطکاک سطح تایر و چرخ با سطح زمین به افزایش چسبندگی تایر به زمین کمک میکند. لاستیکهایی که از کشش بالاتری برخوردار هستند کار ماشین شما را دشوارتر میکند و در نتیجه باعث افزایش مصرف سوخت میشوند. ناگفته نماند تمام این لاستیک ها از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند و دارای مناسب ترین قیمت نیز می باشند. بطور مثال ۱۷۰۸ به معنای این است که تاریخ ساخت لاستیک انتخابی تان به هفته هفدهم در سال ۲۰۰۸ میلادی مربوط می شود.

شاخص R در حقیقت نشان از رادیال بودن لاستیک شما است که جدیدترین تکنولوژی برای ساخت تایرهای دنیا می باشد. ۱۳. فهرست مواد تشکیلدهنده تایر و اطلاعات ساخت. ۳ اعداد و حروف روی تایر یعنی چه؟ اندازه کلی لاستیک روی هر بخشی از خودرو از سیستم تعلیق گرفته تا فاصله آن از زمین و تمام بخشها تأثیر میگذارد. دانستن مفهوم این عبارت به خوبی میتواند شما را در هنگام خرید لاستیک مناسب خودرو یاری کرده و سبب شود تا با آگاهی بیشتری دست به انتخاب بزنید. بیشتر خودروهای تولید شده در ایران از فناوری دهههای 1980 و 1990 میلادی استفاده میکنند که در این خودروها استفاده از تایرهای پهنتر و بزرگتر فواید بهتری دارد و فرمان پذیری بهتری دارد. این نوع لاستیک درواقع با نام لاستیک سه فصل شناخته میشود، چون کارایی خوبی در فصل بهار و پائیز دارد و صرفا برای تابستان مناسب نیست. خودروی من به چه نوع لاستیکی نیاز دارد؟ فاکتور مهم بعدی در خرید لاستیک خودرو توجه به شاخص ترکشن (Traction) می باشد که در حقیقت بیانگر میزان چسبندگی لاستیک در شرایط آب و هوای خیس و مرطوب می باشد. برای این شاخص چهار میزان مشخص AA و A و B و C تعیین شده است که بهتر است لاستیک شما از میزان A آن برخوردار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید