25 مدل لاستیک خودرو باکیفیت و اصل با خرید اینترنتی – لیست بیست

اگر میخواهید به حداکثر عمر مفید لاستیکتان برسید، سالی یک بار به مراکز مجاز برای بازدید سیستم جلوبندی، تنظیم بالانس و فرمان مراجعه کنید. در زمان بارش برف، آج تایرهای برفی- زمستانی این قابلیت را دارد که در برف و یخ فرو برود تا در مواقع ضروری توانایی توقف سریع را داشته باشید درحالیکه طراحی تایرهای برفی زمستانی بگونه ایست که فرمان پذیری ضعیفتری در مقایسه با همتایان تمام فصل خود در جاده های خشک و نیمه زمستانی دارد. بسیاری بر این باورند که توان باربری یک خودرو رابطهی مستقیمی با قدرت موتور آن یا سیستم تعلیقش دارد. مثلا وقتی این عدد ۵۵ یا ۶۵ باشد یعنی فاق لاستیک این خودرو ۵۵ درصد یا ۶۵ درصد عرض یا پهنای لاستیک است. آسیبی که یک رینگ قُرشده یا کجشده به تایر میزند، بسیار بدتر از لاستیکسایی است. در حین رانندگی در سطوح معمولی و خشک، فشار بیش تری بخاطر اصطکاک بیشتر تایر با سطح زمین، به خودرو وارد می شود، به همین علت مصرف سوخت خودرو زیاد میشود ولی این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه ابعاد تایر بزرگتر از شرایط استاندارد شود، در نتیجه لاستیک سایی و مصرف سوخت بیشتر میشود. ضمن اینکـه این تایرها زودتر از تایرهای معمولی فرسوده می شوند.

پیشنهاد ما این است که یک لاستیک معمولی بهعنوان زاپاس داشته باشید و یک تایر ران- فلت روی ماشین نصب کنید تا از مزایای هر دو بهره ببرید. این گزارش به شما کمک خواهد کرد که هنگام خرید لاستیک ماشین بهترین گزینهی موجود را انتخاب کنید. اگر یک لاستیک فروشی معتمد را برای خود پیدا کرده اید که هیچ اما اگر موفق به پیدا کردن چنین مغازه ای برای خرید لاستیک خودرو مورد نظرتان نشده اید، باید حتما در هنگام خرید خود گوشه چشمی به یکسری از فاکتورهای حائز اهمیت در این زمینه داشته باشید که اگر کمی صبر و حوصله به خرج دهید، لیست بیست این موارد را مو به مو برایتان توضیح خواهد داد. دوام و میزان ماندگاری این نوع از لاستیک ها در مقایسه با مدل های چهار فصل کمتر است اما خب با قیمت پایین تری از مدل های مذکور نیز بفروش رسانده می شوند. خب همانطور که از نام این مورد نیز مشخص است، پارامتری است که در خصوص تحمل میزان دمای لاستیک خودروی شما در شرایط آب و هوایی مختلف می باشد. فرضا درج عدد ۱۶۰۷بر روی یک لاستیک یعنی این لاستیک در هفته شانزدهم سال ۲۰۰۷ تولید شده است.اگر این عددسه رقمی باشد به معنای تولید قبل از سال ۲۰۰۰ می باشد.نکته ی دیگر قابل ذکر در مورد لاستیک های ایرانی این است که در هنگام خرید حتما دارای علامت استاندارد باشند.لاستیک های ایرانی از این دسته در دونوع در بازار یافت می شوند.در نوع اول لاستیک ایرانی در دوطرف خود دارای مهراستاندارد می باشد که این نوع لاستیک درجه یک محسوب می شود.اگر لاستیک تنها در یک طرف دارای علامت استاندارد باشد بیانگر این است که لا ستیک درجه دو می باشد.لاستیک هایی که در زمان تولید در کارخانه به هر علتی در حین تولید مانند قطع برق وقفه ای در تولیدشان می افتد به جمع لاستیک های درجه دو می پیوندند.

و هرچه که حرف انگلیسی سمت چپ آن بیشتر به سمت حرف Z در الفبای لاتین سیر کند، نشان دهنده این است که لاستیک شما از قابلیت حرکت با سرعت بیشتر و بالاتری برخوردار است. الگوهای آج لاستیک که یکی از مهمترین ویژگیهای لاستیکها هستند، با توجه به نیاز حرکت و پایداری خودرو انتخاب میشوند. سایز لاستیک اگر نگوییم مهمترین ولی بیشک یکی از تأثیرگذارترین معیارهای سواری نرم و ایمن با خودروست. از قدیم میگفتند، لاستیک کمباد راه نمیرود. بر روی لاستیک و طبق معمول با فاصله کمی از عبارت اندازه لاستیک، یک شماره دو رقمی همراه با یک حرف انگلیسی درج میشود. استفاده از این نوع لاستیک ها در فصل زمستان که اصولا با کاهش شدید دمای هوا نیز همراه است سبب بهبود کنترل وسیله نقلیه و همچنین ترمزگیری به موقع شما رانندگان گرامی خواهد شد. استفاده از لاستیک تاریخ گذشته، خطراتی مانند ترکیدن و عدم ترمزگیری مناسب را در پی دارد.

هرچه این عدد کمتر باشد یعنی لاستیک فاق کوتاهتری دارد. عدد بعدی که معمولا پس از یک ممیز میآید، نسبت فاق (طوقه) لاستیک به عرض آن است. فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید لاستیک خودرو توجه به شاخص ابعاد رینگ لاستیک می باشد. در واقع ۱۳ اشاره به قطر رینگ خودرو دارد؛ یعنی دایرهی مرکزی تایر که رینگ درون آن قرار میگیرد ۱۳ اینچ (هر اینچ ۲٫۵۴ سانتیمتر) است. درکنار شاخص حداکثر بار، شماره دیگری نیز درج می شود کـه نشان دهنده حداکثر سرعتی اسـت کـه لاستیک توان رفتن با آنرا دارد.بـه گزارش پارس ناز بعنوان مثال حرف P بیانگر حداکثر ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت، Q 160 ،R 170 ،S 180 ،T 190 ،U 200 ،H 210 و حرف V نشانگر ظرفیت سرعت تایر برای حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت اسـت. بعد از حرف R، یک شماره دو رقمی قرار میگیرد کـه در این جا ۱۶ اسـت. این شماره نشان می دهد کـه یک لاستیک حداکثر چـه میزان باری را می تواند تحمل نماید.

دیدگاهتان را بنویسید