0تا100 لاستیک ماشین: لاستیک فرسوده، لاستیک سایی، شیارهای لاستیک، لاستیک تیوبلس و

همچنین در صورتی که در این زمینه یعنی این که چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم پرسشی برای شما وجود داشت، میتوانید با برقراری تماس با مراکز تعمیرات و سرویس لوازم خانگی، مشکل خود در این زمینه را حل کنید. دلیل اینکه لاستیک تیک آف می کنه هم همینه که لاستیک برای چند لحظه با زمین به طور کامل در تماس نیست و فقط به آسفالت ساییده میشه . در خودروهای قدرتمندی نظیر کوروت، پورشه، مرسدس ای ام جی و موستانگ از لاستیک های تابستانی استفاده شده است. پاک کننده لاستیک را مجدداً روی سطح بزنید و اجازه دهید دوباره چند دقیقه ای باقی بماند. به لحاظ ساختاری لاستیک تیوبلس تفاوت چندانی با نمونه های معمولی ندارد. بنابراین واضح است طول عمر لاستیک تیوبلس بیش از لاستیک معمولی خواهد بود. تایرها از روی هم قرار گرفتن لایه های لاستیک در قالب های فلزی ایجاد می شوند. بسیاری از کمپانیهای تولید کننده لاستیک ماشین علائمی را در بین آجهای لاستیک قرار دادهاند که با توجه به آنها میتوانید زمان تعویض لاستیک را تشخیص دهید.

دو رقم سمت سمت راست بیانگر سال ساخت و دو عدد سمت چپ بیانگر هفته تولید آن میباشد. برای بررسی دقیق میزان عمر لاستیکها نیز میتوانید از عدد 4 رقمی نوشته شده بر روی تایرها استفاده کنید. سومین نشانه نیز مربوط به کارکرد خودرو است. بهتر است هر 5 هزار کیلومتر یک بار تراز بودن چرخهای خودرو خود را بررسی کنید تا از پوسیدگی آنها جلوگیری به عمل آورید و طول عمر آنها را افزایش دهید. اما اگر تشخیص ضخامت رویه لاستیک برای شما دشوار است آن را به نزد یک متخصص ببرید تا با استفاده از دستگاههای مخصوص ضخامت رویه لاستیک شما را به دقت اندازه گیری نماید. بهتر است قبل از هر مسافرت و رفتن به جاده لاستیکهای خود را چک کنید و در صورت مشاهده ترک، پوسیدگی و سوراخ آن را نزد یک متخصص ببرید. در واقع علم روز مهندسی خودرو میگوید بهمجردِ از رده خارج شدن حتی یک حلقه لاستیک اقدام به تعویض همهی آنها کنید.

تمامی لاستیکها از نشانگر ضخامت رویه لاستیک برخوردار میباشند. اگر ضخامت رویه لاستیک خودرو شما از این مقدار کمتر شود، زمان تعویض آن فرا رسیده است. اگر از آن دسته از افراد هستید که علاقه شدیدی به شتاب گرفتن و سبقت از سایر خودورها دارید، احتمالا در مدت زمان کوتاهتری نسبت به دیگران لاستیکهای شما دچار فرسایش خواهد شد. در بین آجهای لاستیک خودرو زائدههایی به عمق 1/6 میلیمتر وجود دارد که اگر آجهای لاستیک بر اثر فرسایش هم سطح آنها شوند، زمان تعویض لاستیکها سر رسیده است. موادی که در ساخت لاستیکها به کار میرود دارای تاریخ انقضا میباشند و پس از مدت زمانی ممکن است در داخل لاستیک شما شکافهای بسیار زیری شکل بگیرد که میتوانند بسیار خطر ساز شوند. ممکن است که یک لاستیک بنا به شرایط مختلف زودتر از حد معمول فرسوده شود. در این شرایط بهتر است که خودرو خود را هر چند روز یک بار حرکت دهید و تا لاستیکهای خودرو شما در حالت سکون طولانی مدت قرار نگیرند. این مشکل که در لاستیکهای امروزی بندرت به چشم میخورد از کیفیت پایین ساخت لاستیک مورد استفاده قرار گرفته ناشی میشود. اگر در اینترنت به دنبال روش سیاه کردن لاستیک بگردید، به عنوان یکی از روش های مهم با این مسئله مواجه می شوید که امروزه برخی از افراد از طریق نوشابه اقدام به تمیز کردن لاستیک های خودرو خود می کنند.

با بررسی کردن و تنظیم باد لاستیکهای خودرو خود به راحتی میتوانید طول عمر آن را افزایش دهید. نکته مهمی که در رابطه با تعویض تایر خودرو باید به آن توجه کنید این است که هیچگاه لاستیکها را به صورت تکی تعویض نکنید و هر چهار لاستیک را با هم تعویض کنید. میشلین نام تجاری معروف تایر و لاستیک فرانسه است ، که توسط برادران میشلین به نام های Edouard و André تاسیس شد. تایر یا لاستیک خودرو، دارای ساختاری منعطف که از مواد لاستیکی سنتزی یا طبیعی، سیم و نخ، کربن سیاه و دیگر افزودنیهای شیمیایی تشکیل شده است. در صورتی که فشار باد درون لاستیکها کم یا بیش از اندازه باشد، فشار اضافی به آجهای لاستیک وارد خواهد شد و سطح لاستیک به مرور زمان دچار فرسودگی میگردد. این کار میتواند در دراز مدت باعث فرسودگی لاستیکهای خودرو شما شود. مثلا اگر عدد 4219 بر روی لاستیک شما نقش بسته است به این معناست که در هفته چهل و دوم سال 2019 تولید شده است و به راحتی میتوانید سن لاستیک خود را به دست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید