0تا100 لاستیک ماشین: لاستیک فرسوده، لاستیک سایی، شیارهای لاستیک، لاستیک تیوبلس و

می توانید این کار را با استفاده از تمیز کننده های متداول مخصوص خودرو، محلول های شفاف با ویژگی نانو یا ژل هایی که به طور خاص برای جلوه دادن تایرهای اتومبیل طراحی شده اند انجام دهید؛ عملیاتی که به ظاهر ماشین شما جلوه ای خاص می بخشد. اما بعضی از رانندگان تا زمانی که این لاستیک کار دستشان ندهد، آن را کنار نمیگذارند و لاستیک با نازک شدن و از بین رفتن مواد آن، میترکد و راکب را دچار سوانح خطرناکی میکند. اما عدد دیگری نیز در روی لاستیک ها درج شده است که چهار رقمی بوده و نشانگر تاریخ تولید آن می باشد. اما علت اصلی ترکیدن لاستیک خودرو در فصل تابستان چیست؟ یک دلیل خیلی مهم برای کم کردن باد لاستیک های خودرو ها در فصل تابستان و گرما اثر بسیار زیاد گرما روی لاستیک ها است. قبل از حرکت، دیواره های لاستیک را کاملاً خشک کنید. برای مثال میتوان لاستیک سایز 205/60R15 از برندهای چینی را به قیمت یک میلیون چهارصد هزار تومان خریداری کرد. در ادامه برای تمیز کردن لاستیک خودرو، به محلول تمیز کننده اجازه دهید تا یک دقیقه روی تایرها باقی بماند. پاک کننده لاستیک را مجدداً روی سطح بزنید و اجازه دهید دوباره چند دقیقه ای باقی بماند.

در ادامه مشاهده می کنید که با چند راهکار ساده می توانید تمیز کردن لاستیک خودرو را در زمان کوتاه به پایان برسانید. محلول پاک کننده لاستیک را روی لاستیک ماشین اسپری کنید و دستورالعمل های مربوط به مدت زمان باقی ماندن محلول روی تایر را اجرا نمایید. دستورالعمل های مربوط به مدت زمان ماندن تمیزکننده لاستیک را برای اثرگذاری بهتر دنبال کنید. برای زیباتر شدن نمای بیرونی خودروی خود هم که شده است لازم دارید مدت زمان کافی را به تمیز کردن لاستیک ها اختصاص دهید. ولی با آگاهی از مزایای گاز نیتروژن برای لاستیک ماشین احتمالا نظر خود را نسبت به کاربرد و ارزش این گاز تغییر می دهید. گاز نیتروژن قیمت بالاتری نسبت به هوای معمولی دارد. مولکولهای نیتروژن درشتتر از هوا هستند. برخی از پاک کننده ها برای استفاده برای چرخ ( رینگ خودرو ) و لاستیک طراحی شده اند. پاک کننده های لاستیک به گونه ای طراحی شده اند که از نظر محیط زیست، ایمن نیستند، بنابراین باید مسیر تخلیه شوینده ها به سمت مسیر فاضلاب خانگی هدایت شود. برای انتخاب این جزء با اهمیت که کنترل خودرو را عهدهدار است، باید نهایت دقت را داشته باشید تا رانندگی ایمن و آسوده را تجربه نمایید.

یکی از عوامل لرزش زیاد خودرو در زمان رانندگی میتواند وجود مشکل در لاستیک یا خراب و فرسوده بودن آنها باشد. حتی ممکن است لاستیک ماشینی را به ما بفروشد که تاریخ مصرف آن تمام شده و یا رو به اتمام است! اگر میخواهید لاستیک تاریخ گذشته نخرید، نوشتهی چگونه لاستیک تهانباری و کهنه را شناسایی کنیم را مطالعه کنید. لاستیکسازها به دلیل برخی از دلایل اقتصادی و بازاریابی، نمیتوانند تاریخ انقضا را روی محصولاتشان درج کنند. لذا قبل از رسیدن به این میزان، لاستیک خودروی خود را تعویض نمایید تا با مشکل مواجه نشوید. تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا از آسیب رسیدن به رنگ بدنه خودرو جلوگیری کنید. حتی اگر ماشین شما برای چند سال در گوشهی پارکینگ بوده، مواد لاستیک بعد از مدتی خاصیت خود را از دست میدهند و این لاستیک دیگر لاستیک روز اول نمیشود. برای حفظ جانتان این نوشته را تا انتها بخوانید و با دوستان و آشنایان به اشتراک بذارید. البته مسئله بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به صورت کلی واکس لاستیک از جمله تجهیزاتی است که توسط برندهای خارجی تولید می شود و به دلیل وارداتی بودن این دسته از محصولات قیمت آن ها افزایش چشمگیری پیدا کرده است با افزایش نرخ دلار، قیمت این دسته از محصولات نیز چندین و چند برابر شده است.

فقط چند لاستیک خاص مثل لاستیک PAX، از طراحی متریک برای قطر رینگ استفاده میکنند. صابون کارواش برای تمیز کردن و محافظت از رنگ و پوشش شفاف بدنه خودرو و نه برای تمیز کردن لاستیک خودرو، طراحی شده است، بنابراین اگر برای لاستیک ها استفاده کنید، می تواند یک فیلم را روی لاستیک های شما باقی بگذارد یا از درخشش آنها جلوگیری کند. اگر لاستیک های شما پوشش سفید دارند یا به دلیل رسوبات و آلودگی، قهوه ای شده اند، ممکن است لازم باشد آنها را تمیز کنید. بعد از اینکه لاستیک را با تمیزکننده لاستیک شستشو دادید و آن را تمیز کردید، ممکن است هنوز یک فیلم سفید یا قهوه ای روی لاستیک باقی مانده باشد. هرگز از برس های سیمی و فولادی نباید برای این کار استفاده کنید چون ممکن است به لاستیک نفوذ کرده و منجر به نشت شود. یک یا دو دقیقه باید فرصت بدهید تا تمیزکننده لاستیک، روی تمام قسمت های لاستیک بنشیند، بنابراین می تواند تا حد ممکن خاک و لکه ها را خیس کرده و از آن جدا کند. هرگونه اسپری اضافی را روی چرخ ها پاک کنید یا بلافاصله با یک پارچه تمیز، حذف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید