0تا100 لاستیک ماشین: لاستیک فرسوده، لاستیک سایی، شیارهای لاستیک، لاستیک تیوبلس و

اطمینان حاصل کنید که لاستیک زاپاس و قطعات خود را از قبل بررسی کنید تا مطمئن شوید در مواقع اضطراری آماده استفاده است. اطمینان حاصل کنید که جک همیشه عمود بر زمین است. متداولترین لاستیک در سایز رینگ 14، تایر 185/65R14 است که سایز متداول خودروهایی همچون پژو پارس، پژو 405، پژو 206 و پژو 206 صندوقدار، پژو 207i و رانا است. یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با وجود این که بهترین مایع برای شستن لاستیک ماشین واکس لاستیکی است که توسط برندهای مطرح تولید می شود اما شما می توانید با کمک مواد مختلف اقدام به تولید یک واکسن با کیفیت برای لاستیک های خودروهای خود کرده و از طریق فرمول رایگان واکس لاستیک اقدام به تهیه واکس خانگی کنید. کارشناسان فنی ماشین با بررسی فاکتورهای تایید سلامت لاستیک اعتقاد دارند کـه لاستیک هاي تولید داخل هیچ تفاوتی با لاستیک هاي خارجی از نظر استانداردهای بین المللی ندارند و حتی در بعضی از موارد لاستیک هاي داخلی از نظر نزدیک بودن بـه زمان تولید و تازگی لاستیک کیفیت بالاتری نسب بـه انواع لاستیک هاي خارجی دارند. اگر قصد ندارید لاستیک خودروی خود را در آینده ای نزدیک تعویض کنید، ممکن است بخواهید لاستیک های آن نیز از محافظت در برابر گرد و غبار و آهک جلوگیری کنند.

امروزه ، بسیاری از رانندگان از خدمات امدادیی کنار جاده ای برخوردارند اما همیشه هوشمندانه است که بدانید چگونه می توانید یک لاستک ماشین را چگونه تعویض نمایید . بسته به ایراد آن ، لاستیک قدیمی شما ممکن است با یک پنچر گیری ساده نجات یابد. شما در حال رانندگی همراه با ذهن خود ، ناگهان ماشین شما به یک طرف کشیده می شود و صدای وحشتناک فلاپ لاستیک را می شنوید. آن را نزد یک آپاراتی مورد اعتماد ببرید که می تواند آن را تست کرده و احتمالاً آن را تعمیر کند. بیایید منصف باشیم؛ هرگز تصور نمیشد که خرید لاستیک ماشین پروسهای پیچیده و مهندسی داشته باشد. درست است که فرسوده شدن لاستیکها بهخاطر استفادهی مداوم، عمق آج را کم میکند؛ اما گاهی سایش نامنظم آج به دلایل مختلف دیگری اتفاق میافتد که باعث میشود شما زودتر از حد لازم لاستیک خودرو خود را تعویض کنید. این قطعه برخلاف سایر لوازم یدکیهای خودرو در صورت استفاده نشدن می بایست بعد از گذشت تاریخ مصرف تعویض شود.

با توجه به افزایش قیمت لاستیک در ایران و همزمان با بحران تحریمها، سامانهای برای متقاضیهای لاستیک راه اندازی شد که با نرخ دولتی و ارزانتر لاستیکها را در اختیار مصرف کنندهها قرار میدهد. آنها را کاملاً سفت نکنید بسیار مهم است که مهره های چرخ خود را به گونه ای یکسان محکم کنید که لاستیک را یکنواخت نگه دارد. چجوری لاستیک ماشین را عوض کنم – سوراخ های که در وسط چرخ قرار دارند را با پیچ هایی که به دیسک وصل هستن تنظیم کنید و زاپاس را روی فاصله بین دو محور قرار دهید. اگر شدت پنچرری به حدی باشد که قابل ترمیم نباشد باید سریعا به فکر خرید ک لاستیک مناسب برای خودرو خود نمایید ، که باید فوراً انجام شود. زمانی که لاستیک در اثر حرکت داغ میشود آب موجود در تیوپ تبخیر خواهد شد و احتمال اینکه باعث زنگ زدن رینگ و سایر قسمتهای اطراف لاستیک وجود دارد.

اما در مجموع و با در نظر گرفتن تمامی موارد، شاید بتوان گفت بهترین لاستیک خارجی برای خودروهای داخلی ارزان قیمت تایرهای ساخت ژاپن و کره و برای اتومبیل های گران قیمت برندهای میشلن، گودیر و بریجستون هستند. هر شرکت لاستیک سازی در بعضی از سایزها قابلیت بهتر و دوام بیشتری دارند به همین خاطر به طور قطع و یقین نمی تواند گفت میشلن بهتر از پیرلی یا بریجستون است. اهمیت نگهداری از لاستیک برای ایمنی بیشتر سرنشینان و افزایش طول عمر لاستیک پررنگ تر می شود. از چراغ های خطر و ترمز دستی خود برای حفظ امنیت خود و وسیله نقلیه خود با افزایش دید و کاهش قابلیت چرخش خودرو استفاده کنید. امروزه یکی از دلایل اصلی خودروسازان برای استفاده از لاستیک تیوبلس نیز همین مورد است، چراکه با افزایش سرعت خودروهای امروزی پوسیدگی بافت لاستیک میتواند حوادث ناگواری را رقم بزند. زمانی که لاستیک خودرو شما در شرایط سختی مثل زمین های برفی قرار می گیرد ، در صورت تمیز بودن نرم تر و بهتر عمل می کند و لاستیک های تمیز راحت تر نیز بوکسل می شوند و راحت تر می توان آن ها را روی سطح نگه داشت.

دیدگاهتان را بنویسید