0تا100 لاستیک ماشین: لاستیک فرسوده، لاستیک سایی، شیارهای لاستیک، لاستیک تیوبلس و

در این مرحله هنوز خبری از الگوهای آج لاستیک نیست و خروجی دستگاه تولید لاستیک را «تایر سبز» مینامند. در این دستگاه لایههای مختلف با دقت مناسبی روی یکدیگر قرار میگیرند و در نهایت شکل و اندازهی تایر تاحدودی به محصول نهایی نزدیک میشود. در این مرحله میخواهیم به این موضوع که چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم ، بپزدازیم. با توجه به افزایش قیمت لاستیک در ایران و همزمان با بحران تحریمها، سامانهای برای متقاضیهای لاستیک راه اندازی شد که با نرخ دولتی و ارزانتر لاستیکها را در اختیار مصرف کنندهها قرار میدهد. برای کسب حداکثر بازدهی از این طراحی، لازم است که هنگام نصب بر روی رینگ، جهت درون یا بیرون لاستیک با آنچه در دیوارهی آن با کلمات Outside و Inside درج شده است، رعایت شود. برای این کار باید مقداری از آب لیمو ترش را با کمی سرکه مخلوط کنید و سپس به کمک اسپری، محلول به دست آمده را به تمامی نقاطی که آلودگی به وجود آمده است، اسپری کنید. غافل از اینکه در این هنگام شما نمیدانید که کدام سطح از لاستیک در حال از بین رفتن است. با توجه به این که این لاستیک، برای جلوگیری از خروج آب در هنگامی که ماشین روشن است قرار داده شده است، طبیعی است که پس از پایان یافتن کار دستگاه، شاهد تر بودن این قسمت باشیم.

تایرهای کمباد بسیار خطرناک است و ممکن است که شما را با دردسر مواجه کند؛ بخصوص در هوای سرد یا هنگام بارندگی که خیابانها و جادهها لغزنده است، کارآیی ترمزهای شما را کاهش میدهد و کنترل خودرو را دشوارتر میکند. نسبت ترکیب ضد یخ با آب رادیاتور (ترجیحا آب مقطر و فاقد املاح) بسته به دمای هوا روی قوطی حاوی ضد یخ درج شده است، اما بهطور کلی برای آب و هوای ایران معمولا ترکیب ٢۵ تا ۵٠ درصد ضد یخ با آب رادیاتور کافی خواهد بود. معمولا یک لاستیک خوب نرم و بدون سرو صدا است. بعضی تایرها دارای یک یا دو لایهی اضافی از پلیاستر هستند که سبب میشود سایر لایهها با استحکام بیشتری درکنار یکدیگر قرار گیرند. مدل چهار فصل: لاستیک های چهار فصل همانند نام خود مناسب استفاده و رانندگی در هر چهار فصل سال هستند و بهترین گزینه برای تمام کسانی بحساب آورده می شوند که خیلی تمایلی به تعویض لاستیک های خود با تغییر فصل ها ندارند! استفاده از محلولهای شیشهشوی نیز میتواند به عملکرد برفپاککنها کمک کند.

آج ضخیمتر با شیارهای گستردهتر به خودرو کمک میکند تا در برف، یخ، باران و گل عملکرد بهتری داشته باشد. برفپاککنهای شما باید بتواند برف و باران و همچنین قطرات ریز و البته آلوده رهاشده از خودروی جلویی را از روی شیشه جلو پاک کند. هنگامی که میخواهید تیغههای برفپاککن را تعویض کنید، مراقب قسمتهای لاستیکی و بخش فلزی تیغه باشید، چرا که با کمی بیدقتی این دو بخش دچار آسیب میشود و تیغه کاملا نو نیز چسبندگی خود را به سطح شیشه از دست میدهد.تایر خودرو از اجزای مختلفی تشکیل شده است که وجود هر یک برای عملکرد صحیح و ایمن آن حیاتی است. اما چه کاری انجام دهیم تا در حد امکان، از این مشکل پیشگیری کنیم؟ نکتهای که باید در تميز كردن لاستيك ماشين لباسشويي در نظر داشته باشید این است که حتما به شکل مستمر این کار را انجام دهید و قبل از آن، برای پیشگیری از به وجود آمدن این مشکلات، موارد لازم را رعایت کنید. به دلیل سرد بودن همیشگی لاستیک با این گاز، عمر لاستیک تا 40% افزایش می یابد. البته بررسی ماهیانه فشار باد لاستیکها تنها در حرف ساده است و مردم اغلب آنقدر در این کار تنبل هستند که حتی با وجود مجهز بودن خودروهای امروزی به سیستم کنترل فشار باد لاستیک باز هم اقدام به تنظیم باد لاستیکها نمیکنند.

این لاستیکها در چالهچوله خیلی سریع آسیب میبینند و به خودرو هم آسیب میرسانند. طی عملیات حرارتی تمامی لایهها با استحکام بالا به هم میچسبند و در اصطلاح لاستیک پخته میشود تا استحکام نهایی ایجاد شود. برای این کار باید به نسبتهای مساوی از آب و مایع را با هم ترکیب کرده و مدتی به آن وقت دهید تا به خوبی عمل بیاید. بنابراین به هیچ وجه این مسئله را ساده و پیش پا افتاده در نظر نگیرید. برفپاککنها اگرچه قطعاتی ساده هستند، اما نقشی بسیار حیاتی دارند. اما این که چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم ، موردی است که به شکل کلی به آن پرداخته میشود. بسیاری از کارشناسهای حوزه خودرو بر این باور هستند که لاستیک ماشین، یکی از اصلیترین بخشهای مهم خودرو است که باید در خرید آن دقت زیادی کرد و به نکات مهم توجه داشت. هرچه که عدد تردویر (Treadwear) کمتر باشد، لاستیک مدنظر شما از قابلیت چسبندگی بیشتری با سطح زمین برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید