0تا100 لاستیک ماشین: لاستیک فرسوده، لاستیک سایی، شیارهای لاستیک، لاستیک تیوبلس و

باعث صدای وور ور لاستیک چیست؟ سایز لاستیک تاثیر زیادی در صدای آن دارد. از طرفی وقتی به طور منظم لاستیک های ماشین تان را تمیز می کنید از وضعیت آنها بهتر آگاه می شوید و در صورت وجود مشکل آن را به موقع برطرف می کنید، قبل از اینکه خسارت بیشتری به بار آورد. از این دست ساییدگی ها می توان به ساییدگی کناره ها، ساییدگی وسط تایر، ساییدگی یک طرف از تایر و یا ساییدگی تکه تکه و نا منظم اشاره نمود که هر کدام دلیلی مثل مشکل در سیستم تعلیق و یا تنظیم نبودن باد لاستیک ها دارند. بهتر است همواره یک جک یدکی هم همراه خود داشته باشید تا در صورت بروز مشکل در یکی از آن ها بتوانید به کار خود ادامه دهید. با استادکار همراه باشید. در نظر داشته باشید اکثر لاستیکهای امروزی رادیال هستند. لاستیکهای رادیال به دلیل نوع ساختار و مدل آجها، دارای نشانگر جهت گردش هستند. عموماً خودروهای لوکس با قدرت موتور بالا، از لاستیک هایی با این طرح آج به عنوان لاستیک فابریک خودرو استفاده میکنند. معمولاً لاستیک هایی که در بازار عرضه میشود نظیر بایاس و رادیال می باشد. به طور معمول لاستیک های موجود در بازار در دو نوع بایاس و رادیال است.

برخی اوقات نیز تراز نبودن فولیهای تسمه، موجب به گوش رسیدن صدای جیرجیر میشوند و لازم است که این فولیها جدا شده و به خوبی تمیز و روغن کاری شوند. اما این صدا در صورتی که لاستیکهای نو خودروی شما روی سطح صیقلی چون پارکینگ حرکت کنند، به گوش میرسد و با رسیدن به آسفالت خیابان قطع خواهند شد. در این حالت شخصی که این لاستیک را عوض میکند، باید به این نکته توجه نماید، در غیر این صورت حرکت باعث ایجاد صدای زوزه میشود. در این بخش کلیه قسمت ها که بصورت بریدگی و نخ زدگی پس از تراش روی منجید باقی مانده، توسط ابزار مخصوص پاک سازی و در صورت لزوم در مناطقی که روی منجید دچار ضعف یا سوراخ شده کار تعمیراتی و مقاوم سازی بوسیله وصله انجام می گیرد. معمولا این صداها در زمانهایی که شما در حال عبور از خط کشی و یا علایم ترافیکی هستید، به وضوح شنیده میشوند.

در شرایطی غیر از مورد بالا، صدای جیرجیر ماشین غالبا به تسمه مربوط میشود. جنس تایر میتواند نقش مهمی در شنیدن صدای جیغ لاستیک خودرو داشته باشد. اگر فرسودگی بیشتر قطعات باعث خاموشی و خرابی خودرو میشوند در مقابل فرسودگی بیشازحد تایرها و لاستیک سایی میتواند به قیمت از دست رفتن جان شما یا عزیزانتان تمام شود. بیشترین عامل پله کردن تایر خودرو فرسودگی قطعات جلوبندی و عدم میزان فرمان است. در این مطلب قصد داریم که نگاهی نزدیکتر به دلایل صدای جیغ لاستیک خودرو و سایر صداهای عجیب آن بیندازیم. اگه به لاستیک ماشین تون نگاه کنید می بینید که به صورت شیار شیار طراحی شده . روش تمیز کردن آن، به شکل کلی به این صورت میباشد که از یک ماده پاک کننده کمک بگیرید. به دلیل تجمع نیروها در مرکز آج لاستیکها، لایههای لاستیکی در زمان گرم شدن تمایل زیادی به جدا شدن دارند. طول عمر لاستیک خودرو به عوامل مختلفی که در بالا ذکر کردیم بستگی دارد. در ضمن مدل آج لاستیک نیز از عوامل تاثیرگذار در علت صدای چرخ ماشین به شمار میرود. باید این مساله را در نظر داشته باشید و در صورتی که دست به تغییر سایز تایر خودروی خود زده و آن را بزرگتر و یا پهنتر نمودید، باید منتظر شنیدن صدای وور ور از لاستیک نیز باشید.

البته میتوان صدای زوزه لاستیک را به عواملی مانند تاب داشتن رینگ خودرو و یا سایز لاستیک نیز مرتبط دانست. برای مثال لاستیک خودرویی با رینگ ۱۳ نسبت به خودرویی با رینگ ۱۵ کم صداتر خواهد بود. آیا زوزه لاستیک خودرو زنگ خطری برای صدمات جدید در سیستم چرخ خودرو است؟ در انتخاب تایر باید دقت داشته باشید که معمولا سایز تایر قبلی با تایر جدید متفاوت نباشد. اگر یک جفت لاستیک دارید که شکل خود را از دست داده و نیاز به جایگزینی دارد، در حالی که دو تایر دیگر شما در شرایط خوبی قرار دارند، شما فقط میتوانید این جفت لاستیک فرسوده را جایگزین کنید. تجربه نشان داده بیشتر صدای جیغ لاستیک ماشین مربوط به تایر آن است. اگرچه همین نکته تا حد زیادی تکلیف شما را روشن می کند اما سوالی که ذهن بیشتر خریداران لاستیک را به خود مشغول می کند این است که لاستیک جدیدی که برای خودروی خود خریده اند چقدر عمر می کند؟ برای دریافت علت صدای جیغ لاستیک ماشین خود، در وهله اول باید به سبک رانندگی دقت کنید. البته میتوان به این نکته اشاره کرد که اگر لاستیک دارای پله باشد، قطعا در حرکت تولید صدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید