کدام لاستیک ایرانی بهتر است+ ویژگیهای بهترین تایر ایرانی – مجله بیمه

این برند فرانسوی در سال ۱۸۸۹ و با تولید تایرهای مخصوص دوچرخه شروع به کار کرد. لازم است که بدانید که در بریتانیا بیشتر خودروهای سواری بدلیل بارش باران در بیشتر سال مجهز به لاستیکهای تابستانه می باشند. خوشبختانه، اگر میخواهید بدانید که چه موقع باید به دنبال لاستیکهای جدید بگردید، چند نکته وجود دارد که میتواند شما را در جریان قرار دهد. انتخاب تایر مناسب میتواند آسان باشد اگر بدانید به کجا نگاه کنید. شاید برای شـما هم پیش آمده باشد کـه حین خرید با توجه بـه تنوع لاستیکها در انتخاب یکی سر در گم بودید و نمی دانستید کـه چـه نوع لاستیکی باید بخرید. البته مسئله بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به صورت کلی واکس لاستیک از جمله تجهیزاتی است که توسط برندهای خارجی تولید می شود و به دلیل وارداتی بودن این دسته از محصولات قیمت آن ها افزایش چشمگیری پیدا کرده است با افزایش نرخ دلار، قیمت این دسته از محصولات نیز چندین و چند برابر شده است. در هنگام شکل دهی یا فرآیند پخت همزمان با شکل دهی صورت می پذیرد که به آن دسته ای (Batch) گویند و یا مانند تسمه نقاله یا شیلنگ یا روکش های کابل فرآیند پخت بعد از شکل دهی انجام می شود که به آن پیوسته (Continues) گویند.

این نشان میدهد که از یکپارچگی ساختاری لاستیک به میزان قابل توجهی کاسته شده است، که احتمال خرابی ناگهانی یا منفجر شدن آن در سرعت بالا را بسیار افزایش میدهد. فرمان خودرو با استفاده از این لاستیک، عملکرد بهتری دارد و در سر پیچ ها موجب افزایش چسبندگی با جاده می شود و خودروی شما با ترمز گرفتن، بدون طی کردن مسافت زیاد به سرعت متوقف می شود؛ بااین حال در آب وهوای بالاتر از ۴ سانتیگراد یا ۴۰ درجه فارنهایت، این ویژگی لاستیک تابستانی کارایی خود را نشان میدهد. عملکرد اصلی آج لاستیک هدایت آب از زیر لاستیک برای بهبود چسبندگی و جلوگیری از هیدروپلنینگ در جادههای مرطوب است. اما در زمینهای خشک و مرطوب اینگونه از لاستیکها کارایی خوبی ندارند. ابتدا اجازه بدهید دربارهی نحوهی خواندن سایز لاستیکها توضیح بدهیم. برای مثال هرجفت لاستیک سایز 185/65R14 از برند رودستون یک میلیون و 350 هزار تومان و سایز پهن 205/60R14 یک میلیون و هفتصد هزار تومان قیمت دارد. این میتواند نشان دهنده عدم تغییر جهت چرخ، فشار نامناسب، نیاز به چرخش لاستیک یا همه موارد بالا باشد.

با استفاده از این عدد می توان تاریخ تولید و در نتیجه عمر مفید لاستیک خودرو خود را بدست آورید. در واقع هدف از این تنظیم توزیع بار خودرو بطور متوازن بر روی سطح جاده است. حرف P نشاندهنده این است که تایر موردنظر برای خودروهای سواری و حرف LT به این معناست که تایر برای خودروی تجاری سبک با ردهبندی ظرفیت حمل بار بیشتر است. اینگونه از لاستیک ها برای استفاده در ماشینهای باری سبک و ون ها و خودروهای اس یو وی طراحی و تولید می شوند. اینگونه از لاستیکها برای عملکرد مناسب در سطوح برفی و یخی طراحی و تولید می شوند. اینگونه از تایرها همانگونه که از نام آنها بر می آید برای استفاده در مسیرهای خاکی و غیرآسفالت طراحی و تولید می شوند. • برای اندازه گیری دقیقتر عمق آج، از دستگاه اندازهگیری عمق آج استفاده کنید. • قبل از استفاده از نشانگر عمق آج، اندازه گیر عمق آج را به یک سطح صاف و سخت فشار دهید و مطمئن شوید که وقتی کاملاً فشرده شد، صفر را نشان میدهد. برآمدگی نشان میدهد که قاب داخلی سفت و سخت لاستیک آسیب دیده و ترک خورده است و باعث میشود فشار هوا به لایههای بیرونی و انعطاف پذیر تایر برسد.

تجربه نشان میدهد استفاده از تایرهای نوع A رایجتر و مقرونبهصرفه است. در ترکیبات اینگونه از لاستیکها از موادی استفاده می شود که در درجه حرارتهای پایین, لاستیک همچنان نرمی خود را حفظ می کند. • لاستیکها به طور یکنواخت فرسوده نمیشوند، بنابراین مطمئن شوید که سکه را در چندین نقطه از خارج به داخل لاستیک خود وارد کنید. • چنین خسارتی میتواند در اثر افتادن در حین رانندگی در یک گودال بزرگ، رانندگی از کنار جاده یا رانندگی با فشار کم لاستیک ایجاد شود. همانگونه کـه میدانید با پیشرفت فناوری و تکنولوژی تنها 5 درصد از وزن اتومبیل بر لاستیک ها وارد می شود و بیشتر وزن یک وسیله ي نقلیه را باد لاستیک ها تحمل مینماید و بر هر دلیلی اگر این توازن بـه هم بریزد قطعا کیفیت رانندگی ودر نهایت سلامت سرنشینان اتومبیل بـه خطر خواهد افتاد. کیفیت لاستیک چهارفصل گرند تورینگ، در مقایسه با لاستیک های با عملکرد بالا، کم تر است ولیکن با این لاستیک ها بهتر می توان ماشین را کنترل کرد. اگر آنها را با پاهای خودتان مقایسه کنید، اگر قسمت جلوی چرخ ها بطرف داخل متمایل باشد همانند حالتی است که نوک پاهای شما به طرف داخل متمایل است. عمر تایر نیز مانند هر وسیله و قطعه دیگر خودرو به شیوه استفاده شما بستگی دارد، اما تولیدکنندگان لاستیک معمولا محدوده ۱۲۰ هزار کیلومتری را به عنوان ظرفیت گارانتی لاستیک در نظر می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید