کدام لاستیک ایرانی بهتر است+ ویژگیهای بهترین تایر ایرانی – مجله بیمه

لاستیک های تیوب دار برای باد شدن نیاز به تیوب دارند. نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که با وجود این که استفاده از لاستیک می تواند به بهترین شکل ممکن باعث سیاه شدن لاستیک های شما شده و زیبایی بسیار زیادی به آن ها بدهد اما نکته مهم این است که استفاده بیش از اندازه از نوشابه برای تمیز کردن لاستیک باعث کاهش طول عمر لاستیک های شما می شود و پس از مدتی لاستیک های شما را با مشکلات مختلفی مواجه می کند. نوع رانندگی: اگر اهل رانندگی با سرعت های بالا هستید و هندلینگ خودرو برای شما مهم است به دنبال خرید لاستیک های پهن و فاق کوتاه بروید، این لاستیک ها مناسب سرعت های بالا طراحی شده اند البته حداکثر سرعتی که مجاز هستید با آن ها بروید هم بر روی لاستیک درج شده است. اگر اهل رانندگی با سرعت بالا هستید بهتر است لاستیک پهن خریداری کنید. اگر برای شـما رانندگی با سرعت بیشتر نسبت بـه کشش در برف اولویت بیشتری دارد این تایرهای با عملکرد بالا مناسب خودروی شـما اسـت. در شرایط معمولی، حداکثر میزان کارکرد یک لاستیک حدود 80 هزار کیلومتر اسـت.

شرایط استفاده: با توجه به نوع استفاده خود لاستیک بخرید، اگر با خودرو خود بیشتر از جاده های خاکی استفاده می کنید بهتر است از لاستیک هایی استفاده کنید که خشک تر هستند چون لاستیک های نرم به راحتی پاره می شوند. در گام اول از خرید لاستیک خودرو باید به نوع آن توجه کنید. اگر در اینترنت به دنبال روش سیاه کردن لاستیک بگردید، به عنوان یکی از روش های مهم با این مسئله مواجه می شوید که امروزه برخی از افراد از طریق نوشابه اقدام به تمیز کردن لاستیک های خودرو خود می کنند. لاستیک خودرو که به آن تایر هم گفته می شود، ماده ای است که قابلیت انعطاف و جذب ضربه های زیاد را دارد و به صورت پوششی حلقه ای دور رینگ قرار می گیرد. با ترکیدن لاستیک تعادل خودرو بر هم می خورد و ممکن است کنترل خودرو به صورت کامل از دست راننده خارج شود. همین امر باعث شده که لاستیک توانایی لازم در برابر فشار و ضربه را از دست بدهد و به راحتی ترکیده شود. لاستیک در خودرو با اصطکاکی که با سطح زیر خودرو ایجاد می کند، باعث حرکت روان اتومبیل در طی مسیر حرکت خواهد شد. استاندارد E4 نیز منتسب به اتحادیه اروپا است که مجوز حرکت با چنین لاستیک هایی در جاده های قاره سبز می باشد.

پیچهای لاستیک باید بسیار سفت شوند تا ناگهان در حین حرکت از خودرو جدا نشوند این کار را میتوانید به نوبت و برای هر پیچ ۲ یا ۳ بار انجام دهید. از این مرحله به بعد دوباره مواد نیمه ساخته به دست آمده به بخش های جدا و منفک از هم تبدیل می گردند که طی یک سری فرایند های پرزحمت و کند از جمله تایر سازی و پخت ، به تایر تبدیل می شوند. یکی دیگر از روش هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید از طریق آن اقدام به زیبا کردن ماشین خود کرده و اقدام به براق کردن لاستیک ماشین کنید، استفاده از سرکه است. مسئله مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که استفاده از خمیر دندان به عنوان یک ماده پاک کننده به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی لکه های موجود بر روی لاستیک و داشبورد ماشین را از بین برده و به زیبایی فوق العاده ای به آن ها بدهید. سایز لاستیک: حتما دقت داشته باشید که اندازه لاستیک در همه خودرو ها یکی نیست شما می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو بهترین و استاندارد ترین لاستیک را برای خودروی خود خریداری کنید.

تاریخ انقضا: حتما به تاریخ انقضا روی لاستیک دقت کنید لاستیک های تاریخ گذشته هرچند که نو باشد ارزش خریدن ندارد و برای شما خطرات زیادی را به همراه دارد آموزش خواندن تاریخ انقضای روی تایر در مطالب بالا به خوبی توضیح داده شده است. در کشور ایران به دلیل تحریم های به وجود آمده شرکت های تولید کننده لاستیک قادر به ثبت کد در این سامانه نیستند. بیشتر ماده سازنده تایر خودرو ماده ای به نام لاستیک می باشد، به همین دلیل در ایران به لاستیک معروف شده است. لاستیک بارز، یزد تایر، کویر تایر در کشور ایران و برند های خارجی لاستیک میشلین، ران فلت، لاستیک گودیر، کنتینتال، گودریچ، بریجستون، لاستیک کوپر، لاستیک فالکن، پیرلی، تویو، یوکوهاما و… لاستیک خودرو بی تردید از مهمترین اجزای خودرو محسوب میشود که دارای دامنه گسترده و متنوعی از وظایف و انتظارات عملکردی است. تایر خودرو به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود، دسته ای که باد می شود و دسته ای که باد نمی شود که به ان لاستیک های توپر می گویند. تایر های بادی هم خود به دو دسته تقسیم می شود، تایرهای تیوب دار و لاستیک های بدون تیوب یا تیوب لس. ما در این مطلب به شما می آموزیم که چگونه بهترین نوع لاستیک را برای خودرو خود خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید