چه زمانی لاستیک های خودرو را تعویض کنیم؟

پس پیش از هر چیز توصیه اکید ما به شما این است که باد تایر خودرو را متناسب با فصل سرما تنظیم کنید. تایرهای خودرو حدود نیمکیلوگرم از هوای فشرده خود را از دست میدهد، بنابراین در زمستان باید مرتب آنها را بررسی و در صورت نیاز بادشان را تنظیم کنید. چگونه می توان یک لاستیک را تعویض کرد – مهره های چرخ را کامل بازکنید ، مهره های چرخ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا همه آنها بسیار شل شوند. اگر فرمان ماشین می لرزد باید چرخ ها را بالانس کنید و اگر لرزش درست نشد امکان دارد که لاستیک های شما ساییده شده یا آسیب دیده باشند . همینطور زمان ترمز گرفتن ماشین، لاستیک ها بهتر عمل می کنند. این مدت زمان در حدود 8 تا 10 کیلومتر پیش بینی شده است. دستورالعمل های مربوط به مدت زمان ماندن تمیزکننده لاستیک را برای اثرگذاری بهتر دنبال کنید. این عبارت سه چیز را درمورد چرخ و تایر به شما می گوید. رایج ترین سایزهای تایر سه بخش خواهند داشت، عبارتی مانند ۲۰۵/۷۵-R15 نمونه ای از اعداد مربوط به سایز لاستیک است. پس حالا یک بار دیگر اعداد بالا را مرور میکنیم. از این رو در هنگام خرید تایر دقت کافی را داشته باشید.

در هنگام خرید شما با قیمتهای متفاوتی رو برو میشوید، بیشک هیچ گرانیای بی دلیل نیست. یک تایر با عبارت ۲۰۵/۷۵-R15 بخش ارتفاعی دارد که ۷۵ درصد ۸٫۰۷۰ اینچ است. به عنوان مثال عدد ۷۵ در عبارت بالا، به نسبت دیواره لاستیک (به انگلیسی Tire Sidewall) اشاره دارد. در نمونه عبارت روی لاستیک بالا، عرض لاستیک ۲۰۵/۷۵-R15 برابر با ۸٫۰۷۰ اینچ است. اگر نمی دانید که قطر لاستیک ماشین شما چه اندازه ای است، این مطلب را بخوانید تا از روی نوشته های روی دیواره لاستیک ، اطلاعات مفیدی را در مورد تایر ماشین خود بدست بیاورید. اگر می خواهید که سانتی متر را به اینچ تغییر مقیاس دهید، عدد مربوط به سانتی متر را تقسیم بر ۲٫۵۴ کنید. هر یک اینچ معادل ۲٫۵۴ سانتی متر است. درجه سرعت نشان میدهد که یک لاستیک تا چه سرعتی از خودرو را در رانندگی بهمدت طولانی میتواند تحمل کند و ایمنی آن حفظ شود.

اگر در آینده نیاز به خرید تایر داشتید، نکات بالا را در نظر بگیرید و مطمئن باشید که تمام نکات را در هنگام خرید تایر رعایت کرده باشید. مرحله ۱: کیفیت را در نظر بگیرید. شما میتوانید با توجه به سلیقه خود آنها را خریداری کنید. بااینحال میتوانید از اینترنت و نمایندگیهای فروش لاستیک هم این اطلاعات را کسب کنید. دو رقم اول تعداد هفته و دو رقم آخر سال تولید را نشان می دهد.قابل ذکر است مصرف لاستیک هایی که ازتاریخ تولید آنها بیش از ۳ سال می گذرد مناسب نیست. استفاده از تایرهایی که نام تجاری آنها شناخته شده نیست ریسک بالایی است. تایرهایی که برای رانندگی روی برف و یخ طراحی میشوند، در سمت چپ خودشان طرحی از یک نقشه کوهستانی که درونش یک دانه برف نقش بسته است را دارند. سیستم تعلیق، سیستم ترمز و سیستم فرمان میتواند در صورت بروز مشکل روی کیفیت تایرها تاثیرات نامطلوب بگذارند. با تغییر فصل و آمدن ماههای سرد سال، سیستم خودروی شما باید با شرایط آبوهوایی جدید هماهنگ شود تا بتواند بهتر عمل کند و دچار مشکل نشود. «سعی کنید قبل از سوار شدن به خودرو نگاهی سطحی به تایرهای خودروی خود بیاندازید تا در صورت بروز مشکل قبل از حرکت کردن آن را برطرف کنید.

دراین روش باید از یک سکه (پول خرد) استفاده کنید و آن را لابه لای آج لاستیک (شیار) فرو کنید. در صورتی که لاستیک اتومبیلتان فاقد عمق سنج بود میتوانید آن را با سکه و یا خط اندازهگیری کنید. توجه: شما میتوانید با توجه به شرایط جوی محل سکونت خود از تایرهای زمستانی استفاده کنید. توجه داشته باشید تایرها تنها قسمتی از ماشین هستند که با سطح جاده در تماس هستند. تایرهای زمستانی به نحوی طراحی شدهاند که نسبت به سایر تایرها نرمتر بوده تا بتوانند در روزهای خیلی سرد سطح تماس بیشتری با سطح جاده داشته باشند. از این رو شما با خرید تایر باکیفیت با خیال راحتری در جادهها حرکت میکنید. برای خرید لاستیک جدید همیشه پیش آمده که فروشنده از ما بپرسد چه سایز لاستیکی را می خواهیم یا برای چه ماشینی می خواهیم لاستیک بخریم. رانندگان حرفهای و با تجربه به دنبال جنس خوب با کارایی مطمئن هستند، صرف هزینه بیشتر برای خرید تایر بهتر بیشک به نفع خودتان است. لازم است بدانید که شاخص سرعت لاستیکهای چهارفصل در مقایسه با لاستیکهای تابستانه کمتر می باشد و عمدتا شاخص سرعت S,T,H و حداکثر V دارند. لاستیکها از نظر پهنا، فاق و اندازه رینگ با یکدیگر مقایسه میشوند .

دیدگاهتان را بنویسید