پس با ما همراه باشید

این لاستیکهای انباری توسط فروشندگان جزئی با قیمتی در حدود ده الی بیست هزار تومان کمتر از لاستیکهای تازه تولید شده از عمده فروشان لاستیک خریداری می گردد.در زمان خرید فروشندگان از وضیعت انباری بودن آن اطلاع می یابند.متاسفانه این صداقت در زمان فروش به مشتریان وجود ندارد و بدون اطلاع به مشتری و با همان قیمت لاستیک تازه تولید شده به مشتری از همه جا بیخبر فروخته می شود. درجه سرعت لاستیکهای با عملکرد بالا در خودروهای قدرتمند بیشتر از درجه سرعت لاستیکهایی است که در سدانهای خانوادگی و شاسیبلندها به کار میرود. قابلیت های این لاستیک ها باعث شده تا به سه گروه نظیر لاستیک با عملکرد حداکثری، لاستیک با عملکرد عالی و لاستیک با عملکرد فوق العاده بالا باتوجه به تواناییشان تقسیم شوند. خبرگزاری میزان – باشگاه خبرنگاران نوشت: نیازی به گفتن نیست که لاستیک ماشین نقش بسیار مهمی در عملکرد خودرو دارد. در حالی که هیچ راهی برای جلوگیری کامل از پنچر لاستیک ها وجود ندارد ، مراقبت مناسب می تواند عملکرد را بهبود بخشد و تا زمانی که ممکن است لاستیک شما دوام داشته باشد. شما می توانید با توجه به تاریخ مصرف روی لاستیک آن را خریداری کنید.

حتما شما هم شنیده اید که در ابتدای فصول گرم سال باید باد لاستیک اتومبیل ها را کم کرد. لاستیک های خود را به درستی تنظیم باد کرده . اگر باد تایر تنظیم باشد، حرارت تولید شده در کمترین حالت ممکن باقی میماند و خطر ترکیدن لاستیک کاهش خواهد یافت، اما اگر باد تایر کمتر از مقدار استاندارد باشد، بخش جانبی آن باید بیشتر در حال خم و باز شدن و واکنش دادن به سطح آسفالت باشد که به طبع حرارت بالایی تولید میشود. زمانی که فشار باد لاستیک خودروی خود را از حالت استاندارد، کم تر تنظیم میکنید به لاستیک های خودروی خود کمک میکنید. اگر فرصتی یافتید و جاده خلوت بود، خودرو را به کنار جاده منتقل کنید و بایستید. ار سوی دیگر، اگر ماشینتان از ابتدا لاستیک ران – فلت نداشته است، میتوانید از لاستیک ران- فلت استفاده کنید و محدودیتی از این لحاظ وجود ندارد. تعبیهی لاستیکهایی که سایزشان زیادی بزرگ یا زیادی کوچک است، بهشدت روی کیفیت رانندگی تأثیر میگذارند. پوشش خارجی لاستیک: وجود عاج در پوشش خارجی سطح لاستیک خودرو، میتواند منجر به چسبندگی تایر و سطح زمین شود؛ از آنجا که این مورد از عوامل حیاتی است پس میبایست سریعا تعویض لاستیک ماشین را انجام داد.

همچنین اضافه وزن خودرو تمام بار را مستقیماً به قسمت پایین، یعنی لاستیکها منتقل میکند و منجر به خم شدن دیوارههای کناری تایر و انفجار میشود. هنگامی که یکپارچگی ساختار تایر از بین برود، قادر به نگه داشتن هوا نیست. همچنین میزان تغییرات فشار با دما در نیتروژن کمتر از هوا است، چرا که هوای معمولی دارای اکسیژن و رطوبت بوده که میزان فشار رطوبت آن (هر چند ناچیز) با دما بیشتر تغییر میکند. البته مسئله بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به صورت کلی واکس لاستیک از جمله تجهیزاتی است که توسط برندهای خارجی تولید می شود و به دلیل وارداتی بودن این دسته از محصولات قیمت آن ها افزایش چشمگیری پیدا کرده است با افزایش نرخ دلار، قیمت این دسته از محصولات نیز چندین و چند برابر شده است. همه لاستیکها عمر مفید دارند و نهایتا چند ماه پس از عمر اعلام شده میتوان از آنها بهره برد. سایر این حروف به همراه مفهوم آنها در جدول زیر آمده است. لاستیکهای این فرم بهدلیل چسبندگی بهتر، برای مانورهای اسپرت مناسبترند؛ اما ایراد اصلی آنها کوبیدن و سفتی در رانندگی است. قابلیت چسبندگی آن ها با جاده بهتر و مطمئن تر است و شکل آن اسپرت تر است.

سایز رینگ 14 نسبت به سایز رینگ 13 اندکی شلوغتر است. عدد دو رقمی بعد از ممیز در سایز لاستیک، نشان دهنده درصد فاق لاستیک شما بوده و بیانگر نسبت فاق لاستیک به پهنای آن (به درصد) می باشد. حال تصور کنید که شما با سرعت ثابت رانندگی میکنید و لاستیک منفجر میشود. اما با استفاده از آمار و ارقام می توان دریافت که عمر مفید لاستیک خودرو به طور متوسط بین ۵۰ هزار تا ۷۰ هزار کیلومتر می باشد که پس از طی این مدت باید بصورت دوره ای میزان آج و سلامت لاستیک چک شود تا از صحت آن اطمینان حاصل نماییم. بدین شکل که آن را بر روی سیاهیها و کثیفیها اسپری کرده و پس از گذشت حدود 5 دقیقه، با یک دستمال کثیفیها را پاک کنید. حتما تایر با این مشخصات را تعویض کنید . ترکیدگی تایر به دلیل از دست دادن سریع هوای تحت فشار از لاستیک اتفاق میافتد. در حین رانندگی، بخش جانبی تایرها به طور منظم در حال واکنش دادن به سطح آسفالت هستند که باعث تولید گرما میشود. زمانی که هوا گرم میشود، هوای داخل لاستیک نیز داغ شده و در اثر گرما منبسط میگردد و به همین سبب، فشار هوای داخل لاستیک بیش تر از حالت عادی افزایش مییابد.

دیدگاهتان را بنویسید