وجود دارد که بسیار خطرناک است

این شرکت بیش از ۶۰ سال سابقه کار در زمینه تولید انواع تایر را دارا می باشد. متخصصهای این زمینه اعلام کردهاند که عمر مفید لاستیکها در حدود 5 سال میباشد و پس از گذشت 5 سال باید هر سال سلامت آنها بررسی کنید تا در صورت لزوم لاستیکهایی را که نیاز به تعویض دارند را شناسایی کنید. در این مطلب معنی و ترتیب هر کدام از این کدها را به شما آموزش میدهیم. لاستیک خودرو پس از گذشت مدت زمانی کیفیت خود را از دست خواهد داد و شروع به از دست دادن لایه مقاوم رویی خود میکند و کیفیت رانندگی شما را کاهش میدهد. پس از این کار، میتوانید از یک دستمال خشک، برای گرفتن رطوبت و خیسی لاستیک، استفاده کرده و کاملا آن را خشک کنید تا از به وجود آمدن مشکلات گفته شده نظیر پدید آمدن سیاهیهای ناشی از رشد کپک و باکتری، جلوگیری کرده باشید.

وجود ترک هایی در سطح لاستیک، دلیلی بر پوسیدگی لاستیکهاست که باید قبل از مسافرت و طی مسیرهای طولانی این مشکل حل و لاستیکها تعویض شوند تا طی مسیر مشکلی برایتان پیش نیاید. ۲- از رفتارهای ناگهانی بپرهیزید: نکته دیگر در هنگام ترکیدگی لاستیک خودرو پرهیز از رفتارهایی مانند ترمز ناگهانی، چرخش ناگهانی فرمان و تغییر مسیر ناگهانی است. یک دلیل خیلی مهم برای کم کردن باد لاستیک های خودرو ها در فصل تابستان و گرما اثر بسیار زیاد گرما روی لاستیک ها است. اگر شما می خواهید این خودرو را به حالت اسپرت تغییر دهید سایز رینگ و لاستیک متناسب با این کاربری 16/45/205 خواهد بود.عدد 205 پهنای لاستیک به میلیمتر ،45 عرض به میلیمترو16 قطر رینگ به اینچ را نشان می دهد.امروزه چون نیروی انتظامی نسبت به اسپرت خودروها حساس شده است،مردم کمتر به سراغ رینگ اسپرت می روند وچندسالی است که استقبال مردم از رینگ و لاستیک های پهن و اسپرت کم شده است.کارشناسان فنی خودرو معتقدند رینگ و لاستیک های پهن یا به اصطلاح عام((اسپرت)) زیبایی خاصی به خودرو می دهد اما همین لاستیک پهن باعث خشکی حرکت فرمان می شود. با استفاده از تایرهای RF شما قادر خواهید بود با سرعتی بالاتر از ۱۵۰ کیلومتر در ساعت و بدون تغییر وضعیت محسوس به رانندگی خود ادامه دهید.

زمانی که فشار باد لاستیک خودروی شما از حد تعریف شده و استاندارد و عادی بیش تر شود، فشار زیادی به تایر وارد میشود و درنتیجه لاستیک میترکد. ساییدگی های خارج از حالت عادی انواع مختلفی دارند. عوامل مختلفی برای بیان زمان مناسب تعویض لاستیک دخیل هستند. در کنار زمان تعویض مناسب انتخاب لاستیک مناسب نیز بسیار با اهمیت است. 8-شرایط آب و هوایی نیز بر روی فرآیند فرسایش لاستیکهای خودرو بسیار تاثیرگذار میباشند. 6-استفاده از رینگ و لاستیک غیر هم اندازه باعث میشود که به لاستیک خودرو فشار اضافی وارد شود و فرآیند فرسایش آن را تسریع میبخشد. 7-استفاده از تایرهای غیر همنوع و دارای سایز مختلف در یک خودرو باعث فرسایش آنها خواهد شد. 2-تردد در جادههای نا مناسب و غیر استاندارد که از پیچ و شیبهای زیادی برخوردار هستند به فرسایش لاستیکها کمک میکند. در خرید لاستیک های با سایز مناسب دقت کنید. در صنعت در اغلب روش ها ، نرم کردن (Masticating)، ترکیب و اختلاط مواد اولیه در لاستیک با استفاده از غلطک و یا مخلوط کن داخلی که به آن بنبوری ( Banbury Mixer ) که پرکاربرد ترین دستگاه است می گویند انجام می شود.

هر یک از این نوع لاستیک ها می تواند بسته به کاربرد خودرو و شرایط جاده عملکرد مطلوب و مناسب را در اختیار راننده قرار دهد. اما برای اینکه متوجه شویم این ویژگیهای کیفی چه هستند، باید به تشریح و رمزگشایی برخی اعداد و عبارات درج شده روی لاستیک پرداخت. خیلی از مردم اهمیت تعویض لاستیک خودروی خود را نمیدانند و تا اتفاقی پیش نیاید، دست به تعویض آن نمیزنند. پیچ های تایر را تا نیمه باز کنید تا شل شود. دلیل این برآمدگی ها احتمالا بخاطر رانندگی با فشار پایین تایر و در مسیرهای ناهموار با دست اندازهای بزرگ است. از این دست ساییدگی ها می توان به ساییدگی کناره ها، ساییدگی وسط تایر، ساییدگی یک طرف از تایر و یا ساییدگی تکه تکه و نا منظم اشاره نمود که هر کدام دلیلی مثل مشکل در سیستم تعلیق و یا تنظیم نبودن باد لاستیک ها دارند. توجه داشته باشید که در خودروهای دوگانه سوز یا خودروهایی که در صندوق عقب آنها بار اضافه وجود دارد فشار بار لاستیک های عقب باید 2 تا 3 واحد نسبت به حالت استاندارد چرخ های جلو بیشتر باشد. شرایطی همچون بارش بارانهای شدید پیاپی، برف و یخ بندان، تابش شدید خورشید و وجود ازون همگی به فرسایش لاستیکها کمک میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید