وجود دارد که بسیار خطرناک است

وی ادامه داد: اگر قرار بر حذف ارز ترجیحی باشد و نرخ ارز رسمی کشور براساس شاخصهای قدرت برابری قدرت خرید به حدود ۲۰۰۰ تومان کاهش پیدا کند، این کار بسیار خوبی است، البته باید تدریجی و در راستای حفظ ارزش پول ملی و بالا بردن قدرت ریال در برابر ارزهای خارجی باشد هم شوک به بازار وارد نکند و هم عزت و هویت ملی را ارتقاء بخشد؛ اما اگر قرار باشد حذف ارز ترجیحی به معنای این باشد که قیمت گرانتری مانند قیمت بازار سیاه یا قیمت نیمایی یا سایر قیمتهای افزایش یافته مبنا قرار گیرد این به معنای «کاهش ارزش پول ملی» و «برخلاف سیاستهای کلی نظام» است و به دلیل اینکه این سیاستهای کلی براساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی ابلاغ شده شورای نگهبان مکلف به لغو چنین تصمیمی خواهد بود، زیرا طبق اصل چهارم قانون اساسی، شورای نگهبان موظف به حفاظت از قانون اساسی و رد مصوبات مغایر با این قانون است. امروزه همراه لاستیکهای نو خارجی، یک کارت دریافت میکنند که پس از وارد کردن مشخصات باید به آدرس شرکت سازنده پست شود یا لاستیک را از طریق اینترنت، ثبت می­کنند تا هرگونه کار­کرد نامناسب بعداً قابل پیگیری باشد. شما میتوانید امنیت خودروی خود راا به راحتی و در شروع فصل گرما با تنظیم فشار باد لاستیک ها تامین نمایید.

درصورتی می توانید از این نوع لاستیک ها استفاده کنید که خودروی شما رینگ های پهن داشته باشد ولی مزایای لاستیک پهن صرفا زیبایی و جذابیت ظاهری اش نیست بلکه این نوع لاستیک از قابلیت فرمان پذیری و هندلینگ خودرو برخوردار است. لاستیک های رادیال واقعا کارایی سوخت را بالا می برند. پس 65 میلیون نفر صاحبان ماشین به سادگی با میزان کردن باد لاستیک ها کارایی سوختی را به طور قابل توجهی بالا برده و می توانند موجب صرفه جویی در مصرف بنزین تا 7/5 میلیارد لیتر در سال گردند. 3- برای خودروهای سواری هر 3000 کیلومتر و در خودروهای باری هر 5000 کیلومتر باید لاستیک های تیوبلس زیر وسیله نقلیه جابجا شوند. بر اساس اندازه گیری های آزمایشگاهی هر 5 درجه کاهش دما موجب 1psi کاهش فشار هوا خواهد شد. لاستیک (Tire) برای محافظت از چرخ و عملکرد بهتر خودرو در زمانی که چرخ ها با زمین در تماس هستند تولید گردیده اند بر روی هر تایر آج هایی وجود دارند که این امکانر ا می دهند که کشش بیشتری در سطح تایر به وجود بیاید و همچنین از ساییدگی و خرابی زود هنگام تایر جلو گیری نماید.

اگر در تمام اتومبیل ها از بهترین لاستیک های ممکنه استفاده کنند مقدار سوخت صرفه جویی شده معادل 400 هزار بشکه نفت در روز می گردد. کم بادی لاستیک ها با افزایش مقاومت غلطشی می تواند تا 5 درصد سوخت خودرو را هدر دهد. باعث صدای وور ور لاستیک چیست؟ لاستیکهایی با فاق کوتاه، باعث کنترل و فرمان پذیری بهتر خودرو میشوند. به طور معمول لاستیک های موجود در بازار در دو نوع بایاس و رادیال است.به گفته کارشناسان ، در تولید لاستیک های بایاس که از تکنولوژی قدیمی برخوردار هستند،از الیاف ورشته های نخی استفاده می شود.درحالیکه در تولید لاستیک های رادیال از رشته های سیمی استفاده می شود.فروشندگان تایرمعتقدند که تایرهای بایاس اگر تحت تاثیر نیروهای عمودی قرار بگیرند ،سطح تماس آج آنها تغییر شکل داده وبه مرور حالت جمع شده پیدا می کند.این مساله باعث کاهش عمرلاستیک وچسبندگی آن به جاده می شود.درمقابل تایرهای رادیال به دلیل ساختار محکم وتغییرات اندک شکل آج ها، درپیچ،چسبندگی خوبی به سطح جاده دارند.این لاستیک ها به دلیل به کارگیری رشته های سیمی در ساختار خود،تحمل سرعت بالاتری نسبت به تایرهای بایاس را دارندوعمرآنها نسبت به لاستیک های بایاس ۴۰تا۶۰ درصد بیشتراست.به گفته فعالان بازار ،تکنولوژی تولیدی اکثر شرکت های ایرانی از نوع بایاس بوده و اکثر تایر های رادیال وارداتی هستند.توجه داشته باشید قیمت لاستیک های رادیال بیشتر از نوع بایاس بوده ونوع تایر روی آن حک شده است.

لاستیک بازیافت شده برای استفاده در ساخت تایر ماشین ها، مواد چسبنده، عایق های لوله ها و کابل ها، آستر ترمزها، نوارهای نقاله، تایرهای تراکتورها و چمن برها، شیلنگ ها، لوازم ورزشی، لایی فرش ها و تعداد بی شماری محصولات دیگر به کار می رود. به دلیل وجود چربی بالا در مواد به کار رفته در اسپری لاستیک، این محصول از خشکشدگی لاستیکها جلوگیری میکند. رئیس انجمن علمی اقتصاد سلامت ایران با بیان اینکه کاهش ارزش پول ملی برخلاف همه این سیاستهاست، گفت: کاهش ارزش پول ملی منجر به آثار تورمی بسیار شدیدی خواهد شد؛ اقتصاددانان تورم را مالیات فقرا و گروههای دستمزدبگیر و دارای درآمد ثابت میدانند و در شرایط تورمی قدرت خرید گروههای کمدرآمد جامعه کاهش پیدا میکند و بالعکس ارزش سرمایههای ثروتمندان بالا میرود؛ چنین راهبردی راهبرد نابرابریساز و در جهت زیاد کردن شکاف و فاصله طبقاتی میشود و چنین راهبردی توسط همین مجموعههایی که از رانت بالا رفتن نرخ ارز سوء استفاده میکنند، پیگیری میشود.

دیدگاهتان را بنویسید