وجود دارد که بسیار خطرناک است

پس از زمین امدن کامل چرخ ، ممکن است بتوانید مهره ها را کمی بیشتر محکم کنید. درست است که همین سفتبودن دیواره باعث میشود که اگر لاستیک پنچر شد محکم بماند تا خودتان را به جایی برسانید، اما راندن ماشین روی سنگفرش سخت میشود. درواقع هر لاستیک ارجینال کارخانه که روی ماشین خودتان از اول نصب بوده است، با حداکثر سرعت ماشین بهاضافه یک «حد تضمینی ایمن» مطابقت دارد. میزان تحمل تایر، در مقابل دمای جاده، مخصوصا در مناطق گرمسیر بسیار مهم است، زیرا حرکت خود تایر روی جاده نیز، باعث گرم شدن لاستیک میشود. به عقیده کارشناسان، اگر در مناطق گرمسیر از لاستیک با تحمل گرمای پایین استفاده شود، امکان از هم پاشیدن یا باز شدن لاستیک خودرو از هم بالا میرود. گرمای زیادی یکی دیگر از دلایل ترکیدن لاستیک است. باد زدن زیادی تایر عواقبی دارد که شاید دیگر نیازی به توضیح دادن نباشد. سه شاخص دیگر نیز معمولا روی لاستیک درج میشود. تاریخ تولید لاستیکها معمولا به صورت میلادی درج میشود. تاریخ تولید لاستیک به صورت چهار رقمی نوشته میشود که دو رقم اول از سمت راست نشاندهنده سال و دو رقم دوم از سمت راست بیانگر هفته تولید لاستیک خودرو است.

سایز رینگ یا سایز لاستیک خودرو عددی است که در دفترچه راهنما هر خودرو درج شده و توصیه میشود مالک لاستیک مناسب با سایز رینگ را برای خودرو خود خریداری کند. به نوعی بهترین حالت آج خودرو است که از الگوی V شکل در جهت تخلیه بهتر آب بهره گرفته و برای چشبندگی بهتر در هوای خشک نیز از آج نامتقارت بهره گرفته است و برای بهره وری بیشتر باید از همان قوانین لاستیک جهت دار در الگوی چرخش بهره گرفته شود. این عدد نشان میدهد که یک لاستیک حداکثر چه میزان باری را میتواند تحمل نماید. البته باید گفت که با توجه به وضعیت راههای داخلی، استفاده از این لاستیکها باعث هزینه تراشی برای صاحب خودرو میشود. مثلا عدد 60 که در تصویر مشاهده میشود، بیانگر فاق لاستیک است به اندازه 60 درصد پهنای آن، یعنی در حدود 129 میلی متر است. تایرهای خودرو را بر حسب نوع ساخت، اندازه و کارکرد و نوع استفاده می توان به اشکال مختلف دسته بندی کرد. این برندها در انتخاب شما و داشتن یک تجربه خود از خرید لاستیک ماشین به شما کمک خواهد کرد. این عدد پس از عبارتMax Inflation Pressure بر روی دیواره تایر درج میشود. معنی این عدد عرض کلی تایر است وقتی که به درستی بر روی رینگ نصب شده باشد.

از مزیت لاستیک های پهن میتوان به افزایش چسبندگی لاستیک به جاده، در شرایطی که جاده خشک است، اشاره نمود. اما اگر بخواهم یک ردهبندی از برندهای ایرانی را بیان کنیم میتوان بارز و یزدتایر را نام برد. عبارت Treadwear، کیفیت مقاومت لاستیک در برابر سایش را بیان میکند. بسته به اینکه چه مدل خودرویی استفاده میشود و اینکه خودرو معمولی است یا نه، لاستیک های ایرانی میتوانند مناسب باشند، زیرا از نظر کیفیت در حد مطلوبی قرار دارند. لازم است تا در شرایط معمولی هر دو، سه هفته یک بار و به ویژه پیش از مسافرت، باد لاستیک تنظیم و کنترل گردد. با در نظر گرفتن این پیشفرض روی لاستیک مزبور به دنبال یک کد ۴ رقمی بگردید. معنای این حرف رادیال بودن تایر است. بعد از حرف R، یک عدد دو رقمی قرار میگیرد که در اینجا 16 است. اگر شما هم مثل بسیاری از مردم نمی دانید که چه زمانی باید تایر های ماشینتان را تعویض کنید، بهتر است بدانید که وضعیت تایرهای اتوموبیل شما به امنیت و کارآیی ماشین شما گره خورده است. لاستیکهایی با فاق کوتاه، باعث کنترل و فرمان پذیری بهتر خودرو میشوند.

سازنده تایر میزان باد بهینه تایر را نیز درج میکند که در زمان خرید لاستیک خودرو بهتر است به آن هم توجه داشته باشیم. به گفته دهستانی که یکی از فعالان بازار لاستیک است، اروپاییها از نظر قیمت و کیفیت در صدر هستند. البته علاوه بر این موارد قیمت لاستیک نیز در انتخاب آن تاثیر دارد. مقدار این شاخص به صورت استاندارد 100 است و درج ارقام بالاتر مقابل این عبارت، نشان دهنده کیفیت بالاتر لاستیک است. با کیفیت ترین برندهای لاستیک خارجی چه ویژگی هایی دارند؟ انواع لاستیک خارجی و ایرانی در دسترس شماست تا بتوانید با توجه به خودروی خود لاستیک مناسب برای آن را خریداری کنید. به عنوان مثال حرف P بیانگر حداکثر 150 کیلومتر بر ساعت، Q 160 ،R 170 ،S 180 ،T 190 ،U 200 ،H 210 و حرف V نشانگر ظرفیت سرعت تایر برای حداکثر سرعت 240 کیلومتر بر ساعت است. به عنوان مثال، عدد 84 نشان میدهد که یک لاستیک توان تحمل بار تا 500 کیلوگرم را دارد. به همین علت است که ما به شما استفاده از واکس لاستیک خودرو را پیشنهاد میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید