همه چیزهایی که شما باید در مورد حفاظت تایرها بدانید – رینگو مگ

پس 1.6 میلی متر تقریبا به اندازه نقطهای از محیط دایره سکه در زیر سال تولید، تا تقریبا زیر عبارت ریال است. بهنوعی تکامل یافتهی طراحی نامتقارن است که نقایص فنی و جزئی آن برای استفاده در خودروهای پیشرفته و سوپراسپرت برطرف شده است. در یک اتومبیل معمولی، با توجه به کیفیت ساخت و نحوه استفاده معمولا از 40 تا 80 هزار کیلومتر کارایی دارند. لاستیکهای خودروها هرچقدر باکیفیت باشند پس از مدتی کارایی خود را از دست میدهند. واژهی چسبندگی در دنیای خودروها معانی گستردهای دارد. برای خرید لاستیک خودرو لازم است تا نکاتی در نظر گرفته شود. در صورتی که سایش آج های لاستیک، به قدری باشد که ارتفاع آن ها با این شاخص یکسان باشد، این بدان معنی است که نیاز به تعویض لاستیک خودرو دارید. اگر خودروی شما در هنگام رسیدن به سرعت بالا، تکان های ریزی می زند، اگر هنگام ترمز گیری به سمتی کشیده می شوید، اگر ضربه شدید به جدول وارد کرده اید، اگر از پنچر شدن ناگهانی بیزارید، بهتر است هر چه سریع تر از وضعیت سلامتی لاستیک ها مطمئن شوید.

اولین عدد این عبارت از سمت چپ، یک عدد سه رقمی است، این عدد پهنای لاستیک را به میلی متر نشان میدهد. علامت مثلثی شکلی روی شانه لاستیک وجود دارد، که این علامت نشان دهنده محل یک برآمدگی در عرض لاستیک است. نام این لاستیک تقریبا بیمسماست. این برآمدگی، شاخص ساییدگی آج لاستیک نام دارد. عمر مفید لاستیک البته بسته به برند و کیفیت آن، بین 5 تا 7 سال است. حتی ممکن است لاستیک ماشینی را به ما بفروشد که تاریخ مصرف آن تمام شده و یا رو به اتمام است! مورد بعدی که باید برای خرید لاستیک خودرو به آن دقت داشت، تاریخ مصرف لاستیک است. به عقیده کارشناسان در صورتی که آج لاستیک هنوز باقی باشد، اما از تاریخ مصرف آن گذشته باشد یا کارکرد آن بیش از مقدار استاندارد باشد، باز هم لازم است تا لاستیک خودرو تعویض گردد. ممکن است برای خرید لاستیک خودرو مدل مناسب را از فروشنده جویا شویم، اما این امکان نیز وجود دارد که فروشنده براساس مدلهای موجود در مغازه، محصولی را پیشنهاد دهد که از نظر مالی بیشتر برای وی منفعت داشته باشد. جابجایی لاستیک های عقب و جلو نیز از دیگر راه های افزایش عمر آنها و جلوگیری از فرسودگی لاستیک هاست.

قصد خرید لاستیک دارید؟ توجه: اگر قصد دارید سایز رینگ و تایر خود را تغییر دهید حتماً در نظر داشته باشید که پیش از تعویض لاستیکها با سایز جدید، در خودروهای مجهز به سیستم ضد قفل ABS، ابتدا باید برنامه کامپیوتری مرکزی خودرو یا ECU را متناسب با تایر تغییر داد. این شاخص با حروف لاتین مشخص میشود. 3. راه بدون هزینه بعدی توجه به شاخص ساییدگی آج لاستیک است. اما برای اینکه متوجه شویم این ویژگیهای کیفی چه هستند، باید به تشریح و رمزگشایی برخی اعداد و عبارات درج شده روی لاستیک پرداخت. یک سری ویژگیهای ظاهری به شما کمک میکند تا متوجه شوید چه زمانی باید لاستیک خودروی خود را تعویض کنید. البته لاستیک خارجی نیز در این بازه عرضه میشود که اختلاف قیمت قابل توجهی با لاستیک ایرانی دارد. البته تفاوت بین لاستیک بهتر و بدتر معمولا در قیمت آن مشخص میشود، اما بهتر است همیشه از نوع لاستیک مناسب برای ماشین خود اطلاع داشته باشید. در نهایت، لاستیک ها نقش مهمی در ایمنی خودرو دارند.

لاستیکها علاوه بر تنوع در برند، ویژگیهای متفاوت دیگری نیز دارند. تقریبا تمام لاستیک ها دارای نشانگر زمان تعویض هستند که در داخل فرورفتگی های عاج لاستیک قرار دارند . عددی که در مقابل عبارت “حداکثر فشار باد” روی تایر درج می¬شود، مربوط به فشار بادی است که باید لاستیک داشته باشد، وقتی شما میخواهیدحداکثر بار قابل تحمل را روی آن تحمیل کنید. در کاتالوگ هر خودرویی، مشخصات لاستیک استاندارد برای آن خودرو اعلام شده است. در غیراینصورت اگر عدد سال تولید سکه، قابل دیدن بود، یعنی وضعیت اضطراری است و رانندگی با این لاستیک خطرناک است. یادتان باشد اگر لاستیک بزرگتر از حد باشد و با بدنه خودرو یا سیستم تعلیق آن تماس پیدا کند، میتواند خطرناک باشد. لازم به ذکر است که استفاده از لاستیک های کم ارتفاع سبب ایجاد خشک تر شدن آن بر روی زمین می گردد. امروزه بیشتر اتومبیل های موجود دارای پیشرانهی جلو هستند. بسیاری از خودروهای سواری SUV و کراس اوورها نیز بر روی چرخ محرک جلو ساخته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید