همه چیزهایی که شما باید در مورد حفاظت تایرها بدانید – رینگو مگ

اگر عمق sipe های لاستیک به کمتر از ۲.۵ میلیمتر رسید باید لاستیک جدید بخرید. به طور مثال در لاستیک های آفرود، فاصله عاج ها از یکدیگر و عمق عاج ها زیاد بوده و در نتیجه حرکت خودرو مجهز به این لاستیک ها در نواحی صعب العبور راحت تر خواهد بود. در برخی از لاستیک های اسپرت که قابلیت حرکت با سرعت های بالا را دارند، به جای حرف R از ZR استفاده می شود. فرض کنید که در یک شب تاریک زمستانی به خانه می رسید ، هوا به شدت سرد است و فقط می خواهید که وارد منزل شوید و برایتان سخت است که لاستیک ها را چک کنید اما خواهشمندیم که چند دقیقه تحمل کنید و حتما لاستیک ها را بررسی کنید و به دنبال آسیب دیدگی بگردید تا از یک مشکل بزرگ در آینده و روزهای آتی جلوگیری کرده باشید. ارسال سریع سفارشات و بهرهگیری از بستهبندیهای اصولی جهت جلوگیری از هر گونه آسیب به لاستیک ماشین وجه تمایز مجموعه Cari4 میباشد. همچنین توضیح دادیم در زمان بروز آسیب لاستیک چهکارهایی را باید انجام دهید.

شیارهای لاستیک را به منظور اهداف خاصی، متفاوت طراحی می کنند. به همین منظور رعایت چند توصیه ضروری که در ادامه میخوانید، شما را از خطرات احتمالی در آینده دور و سلامت خودرو و سرنشینان آن را تضمین میکند. در ادامه قرار است نادرست بودن این تصور را ثابت کنیم؛ تا انتها با ما باشید. در انتخاب لاستیک باید دقت کنید که شاخص سرعت لاستیک با حداکثر سرعت مجاز لاستیک هماهنگ باشد. قیمت لاستیک دولتی ۱۰ تا ۳۵ درصد کمتر از قیمت بازار آزاد است (برای مثال اگر دو حلقه لاستیک در بازار آزاد یک میلیون تومان قیمت داشته باشد، یک جفت لاستیک دولتی را میتوانید با قیمت ۶۵۰ هزار تا ۹۰۰ هزار تومان تهیه کنید). امروزه اکثر تایرهای موجود در بازار از تکنولوژی رادیال (Radial) استفاده کرده که به صورت مخفف به شکل R در سایز لاستیک نمایش داده می شود. مبحث گرم کردن موتور خودرو در فصل زمستان ازآنجا نشئت گرفته که یک خودروی سرد آمادگی حرکت ندارد. موضوع مهم دیگر درباره پر کردن باد لاستیک با گاز نیتروژن این است که به دلیل اتم های بزرگتر نیتروژن نسبت به اکسیژن، خروج و نشتی گاز نیتروژن از تایر خودرو یک چهارم باد معمولی است و استفاده از باد نیتروژن در زمستان خوب است زیرا بسیار دیرتر لاستیک ها کم باد می شوند و به طور معمول اگر شما از گاز نیتروژن برای لاستیک های ماشین تان استفاده کنید متوجه خواهید شد که مدت زمان کم شدن باد لاستیک بسیار افزایش پیدا می کند اما استفاده از باد معمولی در زمستان ها منجر به کاهش زود به زود باد لاستیک می گردد.

شاخص بار لاستیک میزان تحمل بار توسط آن و یا بیشترین باری را که با فشار باد استاندارد تحمل می کند را نشان می دهد. در عکس فوق شاخص بار 94 می باشد که معادل 670 کیلوگرم می باشد. از لاستیک های زمستانی در روزهای گرم استفاده نکنید زیرا دمای لاستیک به سرعت بالا می رود و منجر به ترکیدگی لاستیک خودرو می گردد. ایرادهای کوچک در این مجموعه شاید در روزهای آفتابی و جادههای خشک خود را نشان ندهد، اما در روزهای برفی و مسیرهای لغزنده میتواند باعث حادثهای ناگوار برای شما شود؛ برای مثال چنانچه پدال به درستی تنظیم نشده باشد یا چرخها به اندازه نسبتا برابر نیروی ترمز را دریافت نکند، تعادل خودرو در مسیرهای برفی با ترمزگیری از دست خواهد رفت. البته بهتر است با تغییر فصل، روغن موتور خودرو را نیز تعویض کنید. اگر بخش هایی از فنرها دچار ساییدگی شده باشد باید تعویض شوند که در غیر این صورت شاهد فرسودگی و صدمه دیدن زودتر از موعد سایر بخش های سیستم فنربندی خودرو خواهیم بود.

این قطعه برخلاف سایر لوازم یدکیهای خودرو در صورت استفاده نشدن می بایست بعد از گذشت تاریخ مصرف تعویض شود. یکی از مهمترین عواملی که در عمر مفید خودرو نقش داشته و معمولا رانندگان به آن بی توجه می باشند، تاریخ انقضای لاستیک مصرفی خودرویشان می باشد. روغن موتور مثل خونی در رگهای پیشرانه خودرو است که باید دارای دو مشخصه کیفی باشد: نخست عددی که بهعنوان گرانروی یا ویسکوزیته شناخته میشود، به میزان غلیظ یا رقیقبودن (مقاومت سیال در برابر لغزیدن و جاریشدن) روغن گفته میشود که برای مثال با اعدادی مثل ۳۰ ـ. برخی از رینگ ها دارای پوششی از جنس پلاستیک و کائوچو می باشند که نام و نشان خودروساز روی آن حک شده است. با این که کاربرد این نوع لاستیک ها در زمان قبل، صرفا در ماشین های مدل بالا و ورزشی بود ولی امروزه، در بسیاری از اتومبیل های معمولی از تایرهای دارای عملکرد بالا استفاده میشود. در بسیاری از کشورها استفاده از لاستیک های مخصوص زمستان اجباری است و اگر راننده ای این کار را انجام ندهد باید جریمه بپردازد . در واقع برای بالا بردن امنیت در رانندگی های زمستان باید هر کار را در نهایت آرامش انجام دهید که با رعایت این نکته تسلط و کنترل بیشتری روی ماشین خواهید داشت .

دیدگاهتان را بنویسید