هر آنچه باید درباره انتخاب و خرید تایر و لاستیک خودرو بدانیم – خودروبرتر

موضوع دیگری که در باید در مورد اعداد و ارقام روی تایر بدانید همان عرض یا پهنای تایر است که به عنوان مثال شما یک تایر 190 را با 205 تعویض کرده و بدین ترتیب فرمان پذیری خودرو بهتر و نرم تر میشود و معمولا از لاستیک های پهن با عنوان تایر اسپرت نیز نامیده میشود. لاستیک های زمستانی بدلیل استفاده از مواد نرم از لاستیک خودرو چهار فصل عمر کمتری دارند . طول عمر لاستیک ماشین شما چقدر است؟ اگر باد تایر از میزان استاندارد آن کمتر باشد، سرعت استهلاک تایر به شدت افزایش مییابد و اگر باد لاستیک بیش از حد مجاز باشد، مشکلات متعدد دیگری را به همراه خواهد داشت و بر عمر و ایمنی تایر، تاثیرگذار خواهد بود. بر روی لاستیک و معمولا با فاصله کمی از عبارت اندازه لاستیک، یک عدد دو رقمی همراه با یک حرف انگلیسی درج میشود. سایر این حروف به همراه مفهوم آنها در جدول زیر آمده است. سعی تیم دکترخودرو بر این است که بتواند در تمام زمینه ها بهترین خدمات و بهترین کیفیت را ارائه کند ودر خدمت شهروندان عزیز باشد.

آج یک نکته مهم در انتخاب لاستیکهایی است که به بهترین وجه نیازهای رانندگی شما را برآورده می کند، برای مثال انتخاب لاستیک زمستانی برای شرایط یخبندان و یا لاستیکهای تابستانی با آج باریکتر که برای رانندگی در شرایط جادهای خشک مناسب است. پس در این شرایط، بهترین کار خواندن تاریخ از سمت راست است. بعضی از تایرسازان، کد DOT را که مربوط به کد سری تولید است نیز قبل از تاریخ تولید لاستیک بر روی آن حک می کنند. در اینجا منظور از پهنای لاستیک خودرو، بخشی است که آج لاستیک روی آن قرار دارد. به همین دلیل لازم است تا به منظور تمیز کردن لاستیک های خودرو خود از مواد دیگری به جای نوشابه استفاده کنید و یا اگر در شرایط خاص نیاز دارید تا از نوشابه به منظور تمیز کردن لاستیک های خودرو استفاده کنید، درصد بسیار کمی از نوشابه برای تمیز کردن لاستیک خود مورد استفاده قرار دهید. بعد از حرف R، یک عدد دو رقمی قرار میگیرد که در اینجا 16 است. بعد از اینکه مطمئن شدید، خرید لاستیک خودرو برای شما ضروری است، اولین کاری که باید انجام دهید، مراجعه به کاتالوگ خودرو است. بعد از عدد مربوط به اندازه فاق، حرف R نوشته شده است.

به طوری که آنقدر جنس لاستیک ترد و شکننده می شود که به وسیله دست می توان از سطح آن مقداری جدا کرد. راه دوم این است که از یک سکه باریک که قطر آن را می دانید، برای مثال 100 تومانی استفاده کنید. مقدار این شاخص به صورت استاندارد 100 است و درج ارقام بالاتر مقابل این عبارت، نشان دهنده کیفیت بالاتر لاستیک است. این لاستیکهای انباری هیچ تفاوت ظاهری با یک لاستیک تازه تولید شده ندارند و از نظر شکل ظاهری نمی توان تشخیص انباری بودن آن را داد. 3. تایر با طرح آج نامتقارن که اکثرا مورد استفادهی خودروهای اسپرت است. اگر می خواهید با این حادثه هولناک مواجه نشوید بهتر است در مورد لاستیک اطلاعات کافی داشته باشید تا از وقوع این حوادث جلوگیری نمایید. کارشناسان فنی ماشین با بررسی فاکتورهای تایید سلامت لاستیک اعتقاد دارند کـه لاستیک هاي تولید داخل هیچ تفاوتی با لاستیک هاي خارجی از نظر استانداردهای بین المللی ندارند و حتی در بعضی از موارد لاستیک هاي داخلی از نظر نزدیک بودن بـه زمان تولید و تازگی لاستیک کیفیت بالاتری نسب بـه انواع لاستیک هاي خارجی دارند.

همچنین لازم به ذکر است که بدانید در استانداردهای بین المللی به سه شاخص تردویر و ترکشن و همچنین دما شاخص UTQG گفته می شود که به معنای درجه کیفی یکپارچه تایر می باشد. اگر عبارت ریال، مشخص بود، یعنی لازم اسـت تا بـه فکر یک لاستیک جدید باشید. لازم است تا در شرایط معمولی هر دو، سه هفته یک بار و به ویژه پیش از مسافرت، باد لاستیک تنظیم و کنترل گردد. همچنین 90 بیانگر تحمل 600 و عدد 96 بیانگر تحمل 700 کیلوگرم بار است. این عدد نشان میدهد که یک لاستیک حداکثر چه میزان باری را میتواند تحمل نماید. به عنوان مثال، عدد 84 نشان میدهد که یک لاستیک توان تحمل بار تا 500 کیلوگرم را دارد. عبور از حد مجاز شاخص بار باعث انهدام لاستیک و موجب تصادف میشود. لاستیکهایي با فاق کوتاه، باعث نظارت و فرمان پذیری بهتر ماشین می شوند. در نتیجه اصطکاک لاستیک با سطح جاده کاهش پیدا میکند و ساییدگی کمتر لاستیکها را در دراز مدت شاهد هستیم. آج قسمت خارجی تایر است که مستقیما با سطح زمین در ارتباط است ، اهمیت آجها در جاده های شهری و اتوبان ها کمتر معلوم می شود و این یکی از همان دلایلی است که افراد نا آگاه فقط به زیبایی آج ها اهمیت می دهند .

دیدگاهتان را بنویسید