نحوه تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی

همانگونه که اشاره کردیم نیتروژن اتمهای بزرگتری دارد و خروج آنها از مولکولهای لاستیک خوردو دشوار است اما باز هم نیتروژن در عرض چند ماه تخلیه میشود، این فرآیند زمانی که هوا سردتر میشود سرعت بیشتری نیز بهخود میگیرد و در نتیجه در فصلهای پاییز و زمستان بهتر است حتماً فشار هوای لاستیکهایی که با نیتروژن باد شدهاند را کنترل کنید و در صورت کاهش فشار، خودرو را به آپاراتیهای مجهز به کپسول نیتروژن ببرید. لاستیکهای فرسوده در حال حرکت و روی سطوح مرطوب چسبندگی کمتری دارند، به این معنی که در هوای بارانی دچار لغزش می شوند و در نتیجه فاصله ترمز نیز زیاد می شود. اگر شما به دنبال پاسخ این سوال هستید که کدام شرکت بهترین لاستیک ها را تولید می کنند؟ پاسخ شرکت COOPER Tire و Rubber Company است. بنابراین چنانچه میزان قطر آج لاستیک خودروی شما کمتر از 1.6 میلیمتر است، زمان تعویض آن فرا رسیده است. یکی دیگر از روش ها و تکنیک های که می توان از آن برای ساخت واکس لاستیک در منزل استفاده کنید، کمک گرفتن از مایع ظرفشویی، آب داغ و سرکه است. یکی از تکنیک های بسیار مهمی که به شما کمک می کند تا بتواند از طریق آن اقدام به تمیز کردن لاستیک های خودرو خود کرده و زیبایی فوق العاده ای به آن بدهید، استفاده از واکس لاستیک است.

باید درنظر داشت کـه نقش باد در عملکرد تایر بسیار حساس و تعیینکننده اسـت. مورد دیگری که باید به آن رسیدگی شود، این میباشد که از چه موادی برای تميز كردن لاستيك ماشين لباسشويي استفاده کنیم. در همین راستا پیشنهاد سایت آیین تست که یکی از وب سایت های پیشرو و پیشگام در حوزه آموزش رانندگی و دریافت نمونه سوالات آیین نامه به حساب می آید این است که به منظور پاک کردن این لکه ها از موادی چون خمیر دندان استفاده کنید. در صورت خرید خودرو صفر، نیازی نیست که خیلی زود به فکر بررسی لاستیک خودرو باشید و تنها کافی است که مطابق با توضیحات ارائه شده در کاتالوگ خودرو در سرویس های دوره ای، نسبت به تغییر لاستیک های عقب و جلو با یکدیگر و به صورت ضربدری پس طی کیلومتری مشخص (این عدد برای خودروهای مختلف متفاوت است، اما به طور عمومی بعد از 20 تا 30 هزار کیلومتر) اقدام شود.

در جداره بیرونی لاستیکها یک عدد چهار رقمی درج شده است که مشخص کننده زمان تولیدآن است. اندازه فاق لاستیک (فاصله انتهای رینگ تا زمین) که بر حسب درصد عنوان می شود و در نهایت اندازه پهنای (عرض) لاستیک که این عدد نیز براساس میلی متر عنوان می شود. نکته دوم برای انتخاب لاستیک خودرو توجه به میزان پهنای آن است که بر حسب میلی متر تعیین می شود. به طور کلی سه عدد برای تعیین سایز هر لاستیک عنوان می شود. به عنوان مثال سایز لاستیک مناسب برای پراید 165/65R 13 می باشد. اما باید توجه داشته باشید در صورت خرید لاستیک های متفاوت از سایز استاندارد معرفی شده توسط کارخانه، احتمال آسیب به جلوبندی، فرمان و اعمال فشار به موتور و گیربکس خودرو بالا می رود. راه تشخیص یک لاستیک تازه تولید شده با لاستیک انباری از دغدغه ها و نگرانی های رانندگان در زمان خرید لاستیک است. در زمان خرید، فروشندگان از وضیعت انباری بودن آن اطلاع می یابند. در بسیاری از کشورها استفاده از لاستیک های مخصوص زمستان اجباری است و اگر راننده ای این کار را انجام ندهد باید جریمه بپردازد . اگر هم خودرو خریداری شده کار کرده است، در ادامه با ما همراه باشید تا با راهنمای خرید لاستیک خودرو و نحوه تشخیص زمان تعویض و نکاتی که باید به هنگام خرید لاستیک به آن ها توجه داشته باشید، آشنا شوید.

با مطالعه مطلب ذیل به راحتی میتوانید زمان تولید لاستیک را متوجه شوید. بنابراین نیاز است تمامی فاکتورهای ذکر شده بررسی گردد تا در صورت نیاز نسبت به تعویض لاستیک اقدام شود. بنابراین در صورتی که بیشتر از مدت ذکر شده در حال استفاده از لاستیک خودرو بوده اید، بهتر است هرچه سریع تر نسبت به تعویض آن اقدام کنید. اما از آنجایی که دوره مصرف و رسیدگی به آن طولانی است، معمولاً چندان توجهی به آن نمی شود. معمولاً تمام تایرها دارای میلههای فرسایش آج هستند. این لاستیکها را طوری طراحی کردهاند که برای هر نوع شرایط آبوهوایی مناسب باشند و بتوانید با آنها در تمام طول سال در هر جادهای رانندگی کنید. این عدد که فرمت عمومی برای عنوان سایز لاستیک می باشد، بدین معناست که لاستیک مورد نظر دارای سایز رینگ 13 اینچ، با پهنای 165 میلیمتر است و اندازه فاق آن 65 درصد اندازه پهنای آن (حدود 107 میلیمتر) می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید