نحوه تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی

در این حالت باد لاستیک سریع خالی میشود و در نهایت لاستیک فرسوده منفجر میشود. همچنین کنترل حرارت و در نهایت قدرت فرمانگیری با توجه به آج لاستیک بررسی میشود. قانون کلی این صنعت این است که لاستیک خودروی سه چهارم رانندگان، حداقل تا مسافتی که در ضمانتنامه عمر آج درج شده است دوام بیاورد. اگرچه هیچ قانونی برای درج این اعداد روی بدنهی لاستیک ماشین وجود ندارد ولی لاستیکسازها برای رقابت هم که شده دست به چنین اقدامی میزنند. با افزایش سن ، انعطاف پذیری خود را از دست می دهند. با اینکه از سلامت کمکفنرها و بالانس بودن رینگ و لاستیک اطمینان دارید، ولی در هر شرایطی لرزش اتاق را احساس میکنید. در نتیجه، اگر پس از چک کردن کمک فنرها، جلوبندی و بالانس چرخ ها باز هم در حین رانندگی لرزش احساس کردید احتمالا مشکل را باید در چرخ های خودرو جستجو کنید. بهتر است هر ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار کیلومتر لاستیکها را بالانس کنید. در ادامه مشاهده می کنید که با چند راهکار ساده می توانید تمیز کردن لاستیک خودرو را در زمان کوتاه به پایان برسانید. در کانال یوتوب کارنوتر در مورد شناخت قطعات خودرو، نگهداری و تعمیر ماشین به زبان ساده محتوای ویدئویی تولید میکنم، که قطعا به کار شما خواهد آمد.

اگر می خواهید با این حادثه هولناک مواجه نشوید بهتر است در مورد لاستیک اطلاعات کافی داشته باشید تا از وقوع این حوادث جلوگیری نمایید. لاستیک های تمام فصل برای استفاده در تمام طول سال طراحی شده اند، به نحوی که از آج ترکیبی با جنس لاستیک ساخته و در هر شرایط آب و هوایی انعطاف خود را حفظ میکنند. تمیز کردن آج لاستیک ها: آج های لاستیک خودرو باید عاری از هر گونه جسم برنده مانند میخ، تراشه های فلزی، شیشه و حتی شن باشد. لاستیک ها باید با حرکت خود را خنثی کنند تا اجازه دهند آنتی اکسیدان های محافظ به سطح لاستیک های شما برسند. ممکن است لاستیک در مناطق شهری بیشتر در معرض هوا قرار بگیرد، آنها با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و گاز ازن ،( گاز سبكی كه در جو وجود دارد) و در اثر تجزیه جزئی هوا از تخلیه های الکتریکی جوی ، تخریب شوند. این شاخص یا بهتر بگویم برآمدگیهای ۱/۶ میلیمتری در فاصلهی بین دو ردیف عاج قرار دارند. مواد شیمیایی پاک کننده قوی می توانند تایرها را از بین ببرند و بدون حفاظت از اشعه ماوراء بنفش ، آن را در معرض ازن و نور خورشید قرار دهند.

اتومبیل خود را از نور مستقیم آفتاب دور نگه دارید. ترجیحا وسیله نقلیه خود را در پارکینگ و دور از نور مستقیم خورشید نگه دارید. از آنجا که اشعه ماوراء بنفش عامل اصلی پوسیدگی خشک است ، می توانید هنگام استفاده از وسیله نقلیه خود را با نگه داشتن آن در یک گاراژ یا در زیر درگاه خودرو محافظت کنید. بنابراین حدالامکان لاستیک خودرو را در سایز استاندارد خریداری کرده و یا در صورت نیاز به ابعاد بزرگتر، ابعاد لاستیک جدید فاصله زیادی از ابعاد استاندارد نداشته باشد. در ضمن به هیچ عنوان به صورت ضربدری یا هم زمان در خودرو خود از لاستیک های بایاس و رادیال استفاده نکنید. تاریخ تولید لاستیک بـه صورت چهار رقمی نوشته می شود کـه دو رقم اول از سمت راست نشان دهنده سال و دو رقم دوم از سمت راست بیانگر هفته تولید لاستیک اتومبیل اسـت. بیشتر تولید کنندگان توصیه می کنند لاستیک ها 10 سال بعد از تاریخ استفاده تعویض شوند. البته بسیاری از رانندگان ترجیح میدهند برای دستیابی به هندلینگ بیشتر و پایداری بهتر خودرو در سرعتهای بالا، تایرهای پهنتر 195/60R 14 و 205/60R14 را خریداری کنند. تولیدکنندگان لاستیک نیز خدمات پس از فروش دارند و محصولات خود را گارانتی می کنند.

گذشته از این، لاستیک ها نقش مهمی در کیفیت رانندگی و ایمنی خودرو دارند. البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به منظور انجام این فرایند باید مقدار ماده ظرفشویی زیاد نباشد، چرا که افزایش بیش از اندازه مایع ظرفشویی ممکن است فرایند سیاه کردن لاستیک های شما را با مشکل مواجه کند. این امر نیازمند این است که شما بهعنوان مالک خودرو، بازبینی کلی از وسیله نقلیه خود انجام دهید. رانندگی سریع و بد نیز باعث از بین رفتن زود هنگام لاستیک ها می شود که این امر نیز باعث ایجاد خراشیدگی ها روی لاستیک می شود. یکی از راه های جلوگیری از فرسودگی سریع لاستیک خودرو تنظیم باد به موقع آنهاست. و البته، هنگامی که من نیاز به تغییر رینگ های خودرو خود دارم آیا لاستیک ماشین نیز باید تعویض گردد؟ سن لاستیک ها نیز به هاندازه انسان ها افزایش می یابد. تعدادی از محصولات به طور ویژه برای تمیز کردن لاستیک های خودرو طراحی شده اند. لاستیکها به طور کلی بیشتر در قسمت داخلی ساییده میشوند، اما لاستیکهایی که بیش از حد باد میشوند بیشتر از وسط ساییده میشوند. اگرچه همین نکته تا حد زیادی تکلیف شما را روشن می کند اما سوالی که ذهن بیشتر خریداران لاستیک را به خود مشغول می کند این است که لاستیک جدیدی که برای خودروی خود خریده اند چقدر عمر می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید