مهندسی فرآیند تولید لاستیک خودرو

حتما از این مطمئن شوید که جک با بخش فلزی کف ماشین در تماس باشد. مطمئن شوید که لاستیک ها کاملا تمیز هستند. زیرا این آچارها کاملا با پیچ های تایرهای ماشین هم اندازه هستند. تا جایی که کاملا روی سطح زمین قرار بگیرد. از محکم بودن جک و قرار گرفتن کامل آن روی سطح زمین اطمینان حاصل کنید. پس از پارک کردن ماشین در جایی مطمئن، ترمز دستی را بکشید تا از ثابت ماندن ماشین اطمینان حاصل کنید. در واقع با طرح سوال از فروشندگان لاستیک خودرو و برخی آپاراتی ها در مورد اینکه آیا استفاده از باد نیتروژن در زمستان خوب است یا نه؟ در برخی از لاستیک های اسپرت که قابلیت حرکت با سرعت های بالا را دارند، به جای حرف R از ZR استفاده می شود. در ادامه این مطلب از راهنمای خرید لاستیک خودرو توجه شما را به ۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم.

رانندگان تند رو برای افزایش هندلینگ خودرو لاستیک های فاق کوتاه انتخاب می کنند. بهتر است از آچار استانداردی که به همراه ماشین به شما تحویل داده می شود برای این کار استفاده کنید. حرف R به معنای ساختار تایر رادیال و حرف B به معنای ساختار تایر لایه ضربدری (بایاس) است. به مجموع لایههای نخی بکار رفته در تایر، منجید یا کارکاس گفته میشود. معمولا فشار باد لاستیک برای هر خودرو به صورت برچسبی در کنار در طرف راننده یا در صندوق عقب هم تعبیه می شود.به گفته کارشناسان لاستیک میزان فشار باد تایر برای خودرو های سواری بین ۳۰ تا ۳۵ PSi است. وجه اختلاف آنها تنها در جدار داخلی است که در مدلهای تیوبلس بهوسیله یک لایه بوتیل (Butyl) عایقبندی میشود تا از نشت هوا به بیرون جلوگیری کند. اگر در تایرهای ماشین از پیچ و مهره های بلوطی استفاده شده باشد، جا زدن دوباره آن ها بسیار آسان خواهد بود. یک شی سنگین پشت تایرهای ماشین قرار دهید. این لایه ها در دمای زیاد تحت اثر پرس های سنگین قرار می گیرند و با لایه های فلزی مقاوم سازی می شوند. از این رو ضروری است که تمامی وسایل نقلیه سبک و سنگین که با سطح زمین در تماس می باشند از لاستیک یا تایر استفاده کنند.

چرا که ترکیدن لاستیک های جلو خطرناک تر از ترکیدن لاستیک های عقب است و در سرعت های بالا احتمال چپ شدن خودرو چند برابر می شود. شما در ویدیوی زیر نیز می توانید به صورت دقیق تر نحوه تعویض لاستیک ماشین را فرا بگیرید. برای این کار می توانید از یک قلوه سنگ، آجر و … بهتر است همواره یک جک یدکی هم همراه خود داشته باشید تا در صورت بروز مشکل در یکی از آن ها بتوانید به کار خود ادامه دهید. برای بقیه لاستیکها این علامت بر روی دیواره کناری لاستیک حک شده است. تاریخ تولید لاستیک به صورت یک عدد چهار رقمی بر روی دیواره تایر حک شده است. از نظر بسیاری از تولید کنندگان خودرو، تاریخ انقضای لاستیک ها حدود ۵ تا ۶ سال می باشد. ممکن است در ابتدا با مقاومت بسیاری از سوی پیچ ها روبرو شوید. زیرا ممکن است موجب خراب شدن جک شود. زیرا فشار وارده از سوی جک می تواند باعث خراشیدگی بخش های پلاستیکی ماشین شود. اما ارتقای لاستیک کمی پیچیدهتر است، زیرا باید لاستیکها را درست انتخاب کنید. اگر هرگونه ناپایداری در وضعیت آن مشاهده کردید، کمی ارتفاع جک را کم تر کنید. اگر یک لاستیک فروشی معتمد را برای خود پیدا کرده اید که هیچ اما اگر موفق به پیدا کردن چنین مغازه ای برای خرید لاستیک خودرو مورد نظرتان نشده اید، باید حتما در هنگام خرید خود گوشه چشمی به یکسری از فاکتورهای حائز اهمیت در این زمینه داشته باشید که اگر کمی صبر و حوصله به خرج دهید، لیست بیست این موارد را مو به مو برایتان توضیح خواهد داد.

بهتر است برای بستن پیچ ها از الگوی ستاره ای پیروی کنید. اینگونه از لاستیکها همانگونه که از نام آن بر می آید به گونه ای طراحی می شوند که دارای عملکرد بهینه ای در تمام فصول سال باشند. در هنگام خرید لاستیک نو بسیار پیش می آید که علیرغم پرداخت هزینه ی بالا فروشندگان لاستیک های به ظاهر نو اما کهنه را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. در صورتی که پس از تعویض تایر ماشین احساس میکنید بعد هنگام استارت ماشین باتری آن دچار مشکل شده است روش های تست خرابی باتری ماشین را نیز می توانید مطالعه کنید. می توانید در بخش دیدگاه این پست، تجربییات خود را در زمینه تعویض و جا به جایی تایر خودرو با ما در میان بگذارید. حالا با کمک جک، ماشین را از سطح زمین بلند کنید. با استفاده از جک، ارتفاع ماشین را کم کنید. همچنین باید گفت که مسافت ترمزگیری نیز کاهش مییاد، اما معایب این مدل لاستیکها، کاهش بیش از حد اصطکاک لاستیک با جاده در شرایط جاده خیس است. اگر اهل رانندگی با سرعت بالا هستید بهتر است لاستیک پهن خریداری کنید. انتخاب آجها با شکل مناسب از پرشدن لاستیک از گل و برف در جاده های نا مطلوب نیز جلو گیری می کند .

دیدگاهتان را بنویسید