مهندسی فرآیند تولید لاستیک خودرو

بیشترین مقدار ماده سازنده تایر خودرو لاستیک می باشد، علاوه بر آن موادی مانند دوده، کائوچو، سیم، نخ، گوگرد، روغن، شتاب دهنده ها، محافظت کننده ها ساخته می شود. با وجود این که شما را با روش های مختلف برای ساخت واکس لاستیک در منزل آشنا کردیم اما باید به این مسئله بیار مهم توجه داشته باشید که استفاده از موادی چون سس مایونز، خردل، آبلیمو، روغن موتور، روغن سبزیجات و… لاستیکهای تابستانی بیشتر در خودروهای قدرتمندی مانند پورشه، کوروت، مرسدس ایامجی و موستانگ به کار میروند. در خودروهای قدرتمندی نظیر کوروت، پورشه، مرسدس ای ام جی و موستانگ از لاستیک های تابستانی استفاده شده است. تایرهای رادیال به عنوان بهترین تایرها محسوب می شوند بدین دلیل که دارای خواصی نظیر تحمل سرعت های بالا، ایمنی بیشتر و راحتی رانندگی می باشند و البته قیمت آن ها در قیاس با تایرهای بایاس، بیشتر است. این راهنمای خرید لاستیک خودرو میتواند به شما کمک کند انتخاب درستی داشته باشید. اگر اجازه دهید گرد و غبار ترمز برای مدت زمان طولانی روی چرخهای شما بنشیند، میتواند سطح بیرونی لاستیک شما را از بین ببرد. این عدد نماینده حداکثر وزنی است که تایر میتواند تحمل کند، هنگامی که حداکثر مقدار مجاز فشار را داشته باشد و بین صفر تا ۲۷۹ متغیر است.

اگر از مقدار عمر لاستیک های خود مطمئن نیستید هر ۶ سال یکبار حتما آنها را عوض کنید . اگر در اینترنت به دنبال روش سیاه کردن لاستیک بگردید، به عنوان یکی از روش های مهم با این مسئله مواجه می شوید که امروزه برخی از افراد از طریق نوشابه اقدام به تمیز کردن لاستیک های خودرو خود می کنند. همچنین اگر به صورت اصولی اقدام به مراقبت از لاستیک های خود کنید، این مسئله باعث افزایش طول عمر لاستیک ها شده و درصد فرسوده شدن آن ها را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. مشکل اصلی مخصوصاً در ایران این است که اگر شما لاستیک های خود را با باد نیتروژن پر کنید، بالاخره بعد از مدتی که احتیاج به تنظیم باد داشته باشید، ممکن است هر تعمیرگاهی این باد را نداشته باشد و آن وقت است که برای یک تنظیم باد عادی باید به دنبال یک مکان مناسب باشید که خود دردسرساز است ولی باد معمولی در بسیاری از تعمیرگاهها قابل دسترس است. بر خلاف باور خیلی از افراد لاستیکی که عاج لازم را دارد نیاز به تعویض ندارد. به منظور انجام این فرآیند لازم است تا مایع ظرفشویی و آب داغ را به سرکه افزوده و سپس آن را به صورت اسپری بر روی لاستیک خود بزنید.

لیست بیستی های گرامی توجه داشته باشید که برای خرید لاستیک خودرو می توان بر خلاف تهیه قطعات یدکی اتومبیل ها که حتما باید با قطعه قبلی خود در تشابه کامل قرار داشته باشند از مدل های دیگری نیز استفاده کرد البته به شرط اینکه بدانید در بازار به دنبال چه نوع لاستیکی برای انداختن در زیر چرخ های وسیله نقلیه خود هستید! معمولا برای محافظت بهینه توصیه میشود لاستیک ها را حداقل دو بار در هفته واکس بزنید. تاریخ تولید لاستیک بـه صورت چهار رقمی نوشته می شود کـه دو رقم اول از سمت راست نشان دهنده سال و دو رقم دوم از سمت راست بیانگر هفته تولید لاستیک اتومبیل اسـت. بعد از این شماره سه رقمی، یک ممیز و بعد ازآن هم یک شماره دو رقمی نوشته شده اسـت. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که هر چند وقت یک بار اقدام به تمیز کردن لاستیک خود کرده و با استفاده از روش های اصولی جلوه فوق العاده ای به لاستیک های خود بدهید. واکس لاستیک خودرو یک لایه پوشش مومی را بر روی لاستیکها ایجاد میکنند که به عنوان یک لایه مانع عمل میکنند و آن را از هرگونه آلودگی جاده و هوای نامناسب محافظت میکنند.

طبق یک قانون نانوشته، همهی لاستیکها عمری ۴ ساله دارند مگر آنکه میزان استفادهی آن درج شده باشد. هنگامی که چرخهای شما تمیز و خشک شدند، از یک محافظ با کیفیت چرخ، برای مهر و موم شدن سطح چرخ استفاده کنید. یکی دیگر از روش ها و تکنیک های که می توان از آن برای ساخت واکس لاستیک در منزل استفاده کنید، کمک گرفتن از مایع ظرفشویی، آب داغ و سرکه است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین مایع برای شستن لاستیک ماشین آشنا کرده و در رابطه با آن اطلاعات کاملی را به شما ارائه همراه دهیم. همچنین سالانه حدود ۳۰۰ میلیون حلقه لاستیک در دنیا به عنوان زباله دفن می شوند که در صورت استفاده از گاز نیتروزن در لاستیک ها می توان این عدد را تا حدود ۳۰ درصد کاهش داد و به حفظ سلامت محیط زیست هم کمک نمود. مسئله مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که امروزه شرکت های مختلفی در حوزه تولید واکس لاستیک فعالیت دارند و شما می توانید با خرید واکس لاستیک اقدام به تمیز کردن و براق کردن لاستیک های خود کرده و جلوه فوق العاده ای به آن ها بدهید. عدد درج شده در این قسمت نشان از سایز رینگ به کار رفته در لاستیک شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید