معرفی انواع لاستیک خودرو براساس ساخت، اندازه و کاربرد فصلی

سپس لاستیک ها را برای بار دوم بشویید و آبکشی کنید تا حداکثر آلودگی را از بین ببرد. باید دقت شود که اصلی ترین عدد برای خرید لاستیک جدید، اندازه رینگ است. متورم شدن و ترک خوردن هر بخش از لاستیک ماشین نیز حتی در اندازهای کوچک نگرانکننده است. در این بخش مواد اولیه با یکدیگردر ددستگاه مخلوط کن ( بنبوری ) مخلوط می گردند و انواع ترکیبات لاستیکی از جمله کائوچو(طبیعی و مصنوعی )دوده ، روغن ها و مواد شیمیایی بدست می آید.از ترکیبات لاستیکی در بخش های مختلف لاستیک استفاده می شود و از آنجاییکه هر تایرخواص فیزیکی و مکانیکی متفاوتی می باشد، لذا ضرورت دارد که ترکیبات متفاوتی از مواد لاستیکی تهیه گردد. یکی از عمده ترین مسائلی که برای هر راننده ای اتفاق می افتد پنچری لاستیک ماشین یا خراب شدن آن به هر دلیل دیگری است. برای شستن چرخ ها و لاستیک های خود از یک سطل جداگانه استفاده کنید. در آموزش تعویض لاستیک ماشین موارد ابتدایی مانند جک را کجای ماشین بزنیم تا نحوه بستن پیچ ها پس از تعویض لاستیک پنچر شده خودرو ۲۰۶ ، پارس ، تیبا و.. حالا تایر یدکی و جک ماشین را از پشت آن در بیاورید. بسته به مارک پوشش لاستیک که انتخاب می کنید، ممکن است خشک شدن آن تا یک ساعت طول بکشد.

اولین عدد این عبارت از سمت چپ، یک عدد سه رقمی است، این عدد پهنای لاستیک را به میلی متر نشان میدهد. بهترین لاستیکهاي چهارفصل این لاستیکها هستند و بـه هر نوع لاستیک چهار فصل دیگر ترجیح داده می شوند چراکه با داشتن سمبل دانه برف و کوه صلاحیت خودرا در شرایط برف شدید نشان میدهند. اگر تصمیم گرفته اید لاستیک ایرانی خرید کنید و میخواهید بدانید بهترین برند تایر داخلی چیست. اما جالب است بدانید که در یک نظر سنجی در یکی از سایتهای مرتبط با خودرو، نتایج زیر در خصوص بهترین لاستیک ایرانی به دست آمد که این نیز شاید به شما در تصمیم گیری تان کمک کند. دیگر تفاوت لاستیک تیوبلس با لاستیک معمولی واکنش آنها در هنگام وارد شدن میخ به بدنه تایر است. از لاستیک های مخصوص زمستان نمی توان در فصول دیگر سال استفاده کرد لاستیک های زمستانی به علت استفاده از مواد نرم دارای استهلاک بیشتر بوده و این استهلاک در روزهای گرم بیشتر خواهد شد بنابراین مجبور می شوید که لاستیک های زمستانی را دور بیاندازید. این لاستیکها که در بازار به اصطلاح لاستیک انباری شناخته می شوند به دلایل مختلفی نظیر توقیف محموله های قاچاق، عدم فروش در یک کشور به دلایل مختلف و انتقال آنها به یک کشور ثالث و یا لاستیکهائی که در یک سری ساخت در کارخانه مشکل فنی داشته که توسط تولید کنندگان به کشورهای جهان سوم قاچاق می شوند و دلایل بسیار دیگر که فقط سازندگان از آن باخبر هستند وارد بازار می شوند.

باعث نا امنی استفاده از این لاستیکها در جاده های کشور به خصوص در زمان مسافرت و استفاده از خودرو در مدت زمان و ساعت بیشتر می شود. قیمت این نوع از تایرها گران است، به این خاطر که در ساختار خود از رشته های نخی با کیفیت بالا استفاده میکنند. در این مطلب انزل وب شما را به صورت تصویری با نحوه جابجایی لاستیک خودرو و تعویض تایر ماشین آشنا کنیم. خبرگزاری میزان – باشگاه خبرنگاران نوشت: نیازی به گفتن نیست که لاستیک ماشین نقش بسیار مهمی در عملکرد خودرو دارد. پس با آیین تست همراه باشید تا در رابطه با مسئله بسیار مهم صحبت کنیم. این گرد و غبار می تواند خراش های کوچکی در رنگ بدنه ایجاد کند، بنابراین مهم است که سطل، اسفنج ها و حوله هایی را که روی چرخ ها و لاستیک های خود استفاده می کنید، از مواردی که روی رنگ بدنه استفاده می کنید، مجزا باشند. برای تمیز کردن لاستیک خودرو، انواع مختلف ژل لاستیک وجود دارد، اما بیشتر آنها با اسفنج روی دیواره کناری لاستیک استفاده می شوند. در نتیجه، برای اینکه قطر بیرونی لاستیک تغییر نکند، فاق آن باید کوتاهتر باشد. به جای استفاده از روکش لاستیک ممکن است بخواهید یک لایه محافظ براق روی لاستیک اعمال کنید.

پیشنهاد ما این است که یک لاستیک معمولی بهعنوان زاپاس داشته باشید و یک تایر ران- فلت روی ماشین نصب کنید تا از مزایای هر دو بهره ببرید. ابتدا چرخ ها و لاستیک ها را تمیز کنید. از آنجا که چرخ ها و لاستیک های شما معمولاً کثیف ترین قسمت خودرو هستند، ابتدا با شستن آنها می توانید خاک و ذرات معلق و آلاینده را هنگام شستشوی لاستیک ها حذف و تمیز کنید. حال سوالی که پیش میآید این است که کدام لاستیک ایرانی بهتر است و برای تشخیص آن باید چه ویژگیهایی را در نظر گرفت؟ مورد بعدی کـه باید برای خرید لاستیک اتومبیل بـه آن دقت داشت، تاریخ مصرف لاستیک اسـت. پس از استفاده، از پد یا حوله میکروفیبر استفاده کنید تا پوشش لاستیک تثبیت شود. برخی از لاستیک ها نسبتاً دائمی هستند و حتی در هوای شدید، پوشش آنها می تواند ماه ها از لاستیک محافظت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید