معرفی انواع لاستیک خودرو براساس ساخت، اندازه و کاربرد فصلی

این مسئله باعث شده تا واکس لاستیک خارجی که تا چند سال گذشته می شد آن ها را با قیمت مناسبی خریداری کرد، امروزه افزایش قیمت بسیار زیادی را تجربه کند و به همین دلیل بسیاری از افراد که توانایی مالی برای خرید واکس لاستیک ندارند، ترجیح می دهند تا خودشان شخصاً اقدام به تولید واکس لاستیک کرده و از واکس لاستیک خانگی استفاده کنند. در لا به لای طرح آج در قسمتهای فرو رفته، برآمدگیهایی پل مانند میبینیم که از سطح آج پایینتر است و وقتی که سطح آج با این شاخص های سایش هم سطح شوند، زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است. میزان این شاخص با AA ،A ،B و یا C مشخص می شود کـه AA یعنی بالاترین درجه و C یعنی پایینترین درجه. بااینحال این ویژگی در لاستیک تابستانی فقط در آبوهوای بالاتر از ۴ سانتیگراد یا ۴۰ درجه فارنهایت عمل میکند. هرچه عدد سمت راست این عبارت بزرگتر باشد به منزله تحمل بار بیشتر بر روی لاستیک است. این وزن بر حسب kg (کیلوگرم) یا lbs (پوند) روی خودرو مشخص شده است. تنظیم بودن چرخ ها: اگر چرخ ها نسبت به محور خودرو به طور کامل عمود و همگی در یک راستا نباشند به خوبی گردش نمی کنند.

طول عمر لاستیکها به طور میانگین ۹۶ هزار کیلومتر است که در شرایط خاصی که به طور مفصل در بالا ذکر شد عمر لاستیک کمتر میشود. لاستیک های با طرح نامتقارن هر دو ویژگی را به طور نسبی دارا می باشند. ممکن است در حین رانندگی خودروی شما در چالههایی که در سطح جاده وجود دارد بیفتد؛ این چالهها باتوجهبه عمق و پهنا، خسارتهای متفاوتی را بر ماشین و لاستیک آن وارد میکنند. بر روی رینگ سایز 15 سمند، چهار مدل لاستیک 185/65R15 ، 195/60R15 ، 195/65R15 و 205/60R15 قابل نصب است که سایز آخر بهترین لاستیک برای سمند محسوب میشود. همچنین توضیح دادیم در زمان بروز آسیب لاستیک چهکارهایی را باید انجام دهید. البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به منظور انجام این فرایند باید مقدار ماده ظرفشویی زیاد نباشد، چرا که افزایش بیش از اندازه مایع ظرفشویی ممکن است فرایند سیاه کردن لاستیک های شما را با مشکل مواجه کند. عدم تنظیم باد چرخها باعث: مصرف بنزین بیشتر، سایش سریعتر لاستیک ها، هندلینگ و کنترل ضعیف اتوموبیل می شود. در نتیجه، برای عدم تغییر قطر بیرونی لاستیک، باید فاقی را انتخاب کنید که کوتاه تر است. از این رو بهتر است که میزان آن برای خودروی های شهری چیزی بین ۲۸۰ الی ۳۴۰ در نظر گرفته شده باشد.

ولی فرایند ساخت آنها بهقدری حسابشده است که حتی هفتهای که در آن لاستیک رو به پوسیدگی میرود نیز درج شده است. سایت تایرعابدینی یکی از مراکز تخصصی و موفق در زمینه توزیع لاستیک و تایر در سطح استان البرز است که دارای سه شعبه با ارائه انواع خدمات در این حوزه به مردم می باشد. مجموعه سایت تایرعابدینی دارای سه شعبه می باشد. شاخصه های ویژه مجموعه خود را بیان نمایید. از خدمات ویژه این مجموعه می توان به تعویض لاستیک در محل اشاره کرد. ولی در حال حاضر، برند بارز و کویرتایر تا سایز رینگ 20 یعنی ماشین هایی مانند سانتافه لکسوز بنز و بی ام دبلیو را نیز تولید می کنند که شاید به لحاظ کیفیت با لاستیک های خارجی برابر نباشند ولی امیدوارم به زودی با آنها هم سطح شوند. برندهای بارز، یزدتایر و کویرتایر تامینکنندگان اصلی تایر پراید هستند. در اولین مرحله منجید تایر شامل لایه ها ، بید و دیواره ها آماده می شوند و در دومین مرحله بلت سیمی و ترد به آن اضافه می گردد. اما با وجود این نیز عواملی وجود دارد که با استفاده از آن می توان تا حدودی زمان صحیح تعویض لاستیک ها را مشخص نمود. طبیعتا شرکتها تلاش میکنند که با استفاده از مواد باکیفیت این میزان اصطکاک را بالا ببرند؛ اما آنچه اینجا قرار است به آن پرداخته بشود، میزان چسبندگی است که در جادههای ناهموار اهمیت دارد.

لاستیک اتومبیل همانند کفش انسان و حتی بیشتر برای سلامت رانندگی اهمیت دارد و باوجود برندهای مختلف تعداد زیادی از افراد در زمان انتخاب لاستیک برای خودروشان گمراه می شوند. انتخاب لاستیک با کیفیت برای انواع خودرو از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر لاستیک عقب دچار آسیب شده باشد ترمز ناگهانی مسیر خودرو را منحرف میکند و احتمال برخورد با خودروهای دیگر را دارید. سایز رینگ یا سایز لاستیک خودرو عددی است که در دفترچه راهنما هر خودرو درج شده و توصیه میشود مالک لاستیک مناسب با سایز رینگ را برای خودرو خود خریداری کند. برای مثال میتوان لاستیک سایز 205/60R15 از برندهای چینی را به قیمت یک میلیون چهارصد هزار تومان خریداری کرد. لاستیک سایز 185/65R 14 در برندهای ایرانی با قیمت 600 الی 620 هزار تومان برای هر جفت قابل خریداری است و دو سایز پهنتر، با ارقامی در حدود یک میلیون تومان برای هر جفت خرید و فروش میشوند. لاستیکهای ایرانی این سایز بین 650 الی 900 هزار تومان به ازای هر جفت قیمت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید