معرفی انواع لاستیک خودرو براساس ساخت، اندازه و کاربرد فصلی

و سپس بعد از گذشت یک مدت زمان کوتاه، با یک دستماه تمیز، کثیفیها را از روی لاستکی بردارید. طبق باورهای فروشندگان تایر اگر تایرهای بایاس توسط نیروهای عمودی تحتتأثیر قرار بگیرند، در این صورت سطح تماس آجشان تغيير می کند و با گذشت زمان به شکل جمع شده میشود. باید دقت داشته باشید که این کار را حتما به شکل دورهای و منظم انجام دهید و حتما در نظر داشته باشید که اگر این کار را جدی نگیرید، سیاهیهای ایجاد شده میتواند کثیفی بیشتری را پس از شست و شوی لباس برای شما به همراه داشته باشد. همانطور که در شکل میبینید، ساختار تایر با حرف R مشخص شده است که نشان میدهد ساختار تایر شعاعی یا رادیال است، یعنی نخهای لایههای لاستیک بهشکل شعاعی و عمود بر خط مرکزی تایر در آن قرار گرفتهاند. ابتکار سرویس، یکی از بهترین این مراکز میباشد که با تجربهی زیادی که در این زمینه دارد، آمادهی هرگونه خدمت رسانی در زمینهی تعمیر ماشین لباسشویی به شما عزیزان، میباشد. اسید سیتریک در واقع همان اسید سرکه است که خلوص بیشتری داشته و قویتر میباشد و قدرت بیشتری در از بین بردن قارچهای به وجود آمده دارد. مثلاً ممکن است در سطح خیابان میخی وجود داشته باشد و حین رانندگی وارد تایر شما شود.

لرزش فرمان هنگام رانندگی نشانه خرابی در سیستم است . زاویه داشتن چرخها نسبت به یکدیگر نیز موجب سایش غیر یکنواخت چرخها و فشار بیشازحد به محور و سیستم فرمان میشود. 3. اگر پنچری باعث انحراف مسیر خودرو شد اصلاً فرمان را به جهت مخالف نچرخانید؛ زیرا باعث میشود کنترل ماشین را از دست بدهید و با ماشینهای دیگر برخورد کنید. این مشکل به دلیل ضعیف شدن سطح بیرونی لاستیک اتفاق میافتد و باعث تورم و بالا آمدن آن قسمت ضعیف شده میشود. همانطور که گفتیم، پس از اتمام کار ماشین لباسشویی، اگر درب آن را ببندیم و آن را به حال خود رها کنیم، خیسی بر روی لاستیک دور درب باقی میماند و در طولانی مدت، باعث به وجود آمدن کپکهای سیاه رنگی میشود که علاوه بر بوی بد و کثیفی به وجود آمده بر روی آن، میتواند سلامتی شما را نیز به خطر بیاندازد. پس از این کار، میتوانید از یک دستمال خشک، برای گرفتن رطوبت و خیسی لاستیک، استفاده کرده و کاملا آن را خشک کنید تا از به وجود آمدن مشکلات گفته شده نظیر پدید آمدن سیاهیهای ناشی از رشد کپک و باکتری، جلوگیری کرده باشید.

برای این کار باید مقداری از آب لیمو ترش را با کمی سرکه مخلوط کنید و سپس به کمک اسپری، محلول به دست آمده را به تمامی نقاطی که آلودگی به وجود آمده است، اسپری کنید. در صورتی که سیاهیهای به وجود آمده از حد گذشته باشد، شاید استفاده از محلول آب لیمو ترش یا سرکه و حتی سفید کننده کارساز نباشد. به دلیل تجمع نیروها در مرکز آج لاستیکها، لایههای لاستیکی در زمان گرم شدن تمایل زیادی به جدا شدن دارند. عمر هر لاستیکی به نوع رانندگی راننده، شرایط آب و هوایی، وضعیت جاده، میزان فشار روی لاستیک ها و از همه مهم تر کیفیت مواد سازنده آن وابسته است. رینگ و لاستیک اتوموبیل باید با نوع و اندازه ی اتوموبیل شما تناسب داشته باشد. 2. ترمز نکنید؛ اگر لاستیکهای جلویی ماشین شما دچار آسیب شده است، بههیچوجه ترمز نکنید. راهحل پیشگیرانه این مشکل این است که خودرو خود را به مدت طولانی در فضای باز پارک نکنید. فراموش نکنید که حتما پس از شستشو لاستیکهای خودروی خود را با یک حوله یا دستمال مناسب خشک کنید. ممکن است در حین رانندگی خودروی شما در چالههایی که در سطح جاده وجود دارد بیفتد؛ این چالهها باتوجهبه عمق و پهنا، خسارتهای متفاوتی را بر ماشین و لاستیک آن وارد میکنند.

طول عمر لاستیکها به طور میانگین ۹۶ هزار کیلومتر است که در شرایط خاصی که به طور مفصل در بالا ذکر شد عمر لاستیک کمتر میشود. در ادامه با مهمترین معایب استفاده از گاز نیتروژن در تایر های خودرو آشنا خواهیم شد. در ادامه عوامل فنیای که باعث لاستیکسایی میشود را به طور مفصل توضیح میدهیم. به جای تعویض تایر در کنار خیابان که امری ناخوشایند و خطرناک محسوب می شود، شما می توانید به حرکت خود ادامه داده و به راحتی خود را به منزل و یا تعمیرگاه برسانید.تایرهای RF زاپاس خود محسوب می شوند، با وجود دیوارهای جانبی تقویت شده، تایرها حتی اگر کاملاً از باد خالی شده باشند، قادر به ادامه عملکرد خود هستند. سوراخ شدن لاستیک یکی دیگر از انواع آسیب به لاستیک است که معمولاً با فرورفتن شی نوکتیز در سطح بیرونی تایر اتفاق میافتد. پرداختن به علل و انواع آسیب لاستیک خودرو موضوع این مقاله از رینگو است. یکی از انواع آسیب لاستیک برآمدگی روی یک قسمتی از لاستیک است. اگر لاستیک عقب دچار آسیب شده باشد ترمز ناگهانی مسیر خودرو را منحرف میکند و احتمال برخورد با خودروهای دیگر را دارید.

دیدگاهتان را بنویسید