مراقبت از لاستیک خودرو در فصل زمستان-5 روش مراقبت از لاستیک حودرو

این لاستیک ها به دلیل به کارگیری رشته های سیمی در ساختار خود، تحمل سرعت بالاتری نسبت به تایرهای بایاس را دارند و عمر آنها نسبت به لاستیک های بایاس ۴۰ تا۶۰ درصد بیشتر است. عدد دو رقمی بعد از ممیز در سایز لاستیک، نشان دهنده درصد فاق لاستیک شما بوده و بیانگر نسبت فاق لاستیک به پهنای آن (به درصد) می باشد. لاستیک (Tire) برای محافظت از چرخ و عملکرد بهتر خودرو در زمانی که چرخ ها با زمین در تماس هستند تولید گردیده اند بر روی هر تایر آج هایی وجود دارند که این امکانر ا می دهند که کشش بیشتری در سطح تایر به وجود بیاید و همچنین از ساییدگی و خرابی زود هنگام تایر جلو گیری نماید. با الین وجود شرکتهای مختلف با ارائه گارانتی های متفاوت نظیر ۱۰۰ هزار کیلومتر یا بیشتر سعی دارند مشتریان را از میزان اطمینان به محصولاتشان آگاه کنند. در مقابل تایرهای رادیال به دلیل ساختار محکم و تغییرات اندک شکل آج ها، درپیچ، چسبندگی خوبی به سطح جاده دارند.

راه سوم هم این است که به شاخص ساییدگی آج لاستیک توجه کنید. ساییدگی یک طرف چرخ میتواند نشانه خرابی جلوبندی یا زمان تعویض جای لاستیک ها ( جا به جا کردن ضربدری تایرها ) باشد . امروزه یکی از دلایل اصلی خودروسازان برای استفاده از لاستیک تیوبلس نیز همین مورد است، چراکه با افزایش سرعت خودروهای امروزی پوسیدگی بافت لاستیک میتواند حوادث ناگواری را رقم بزند. صرفا برای خودروهای اسپرت و رانندگان تهاجمی تر اقدام به طراحی لاستیک های چهارفصل کرده اند. عموماً خودروهای لوکس با قدرت موتور بالا، از لاستیک هایی با این طرح آج به عنوان لاستیک فابریک خودرو استفاده میکنند. عمر تقریبی لاستیک ها در صورت طراحی و تولید مهندسی و اصولی از یک سو و رانندگی ایمن از سوی دیگر، به حدود ۳ الی ۴ سال می رسد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که هر چند وقت یک بار اقدام به تمیز کردن لاستیک خود کرده و با استفاده از روش های اصولی جلوه فوق العاده ای به لاستیک های خود بدهید.

ارسال سریع سفارشات و بهرهگیری از بستهبندیهای اصولی جهت جلوگیری از هر گونه آسیب به لاستیک ماشین وجه تمایز مجموعه Cari4 میباشد. پس اگر مدت زیادی است که از محتویات رادیاتور خودروی خود بیخبرید، بهتر است همین الان فکری به حال آن کنید. اگر بـه دنبال کارایی بهتری در برف هستید تنها گزینه بهتر لاستیکهاي زمستانی اسـت. اگر عبارت ریال، مشخص بود، یعنی لازم اسـت تا بـه فکر یک لاستیک جدید باشید. اگر باد لاستیکها متوازن بود باید سراغ تنظیم فرمان بروید، زیرا تنظیم نبودن فرمان نیز باعث سایش لاستیک و در نتیجه انحراف مسیر خودرو شما میشود. اغلب گارانتیهای ارائه شده تنها شامل ترکیدن تایر میشود و بیشتر جنبهی تبلیغاتی دارد. ۱ – در مورد نقش آج های لاستیک خودرو بیشتر بدانید. حفظ این روند طی سالیان سبب شده مشتریان در هنگام خرید لاستیک بدون در نظر داشتن شرایط استفاده و خودرو شان، تنها به خرید لاستیک چهار فصل بیاندیشند.

در شرایط معمولی، حداکثر کارکرد یک لاستیک در حدود 80 هزار کیلومتر است. هر چه لاستیک ماشین با کیفیت باشد مسافت ترمز کوتاه تری خواهد داشت و به شما کمک میکند تا سریعتر در برابر موانع و شرایط اضطراری واکنش نشان دهید. اگر سکه را از قسمت سال تولید داخل شیار آج لاستیک گذاشتید و عبارت ریال، کاملاً معلوم بود، نشان دهنده این است که باید به فکر یک لاستیک جدید باشید و اگر عدد سال تولید سکه مشخص بود، به معنی وضعیت اضطراری است و رانندگی با این لاستیک خطرناک است. اگر چند سالی است از خودروی خود استفاده می کنید و لاستیک شما از نظر ظاهری ایردات ملموسی مثل قاچ خوردگی، پارگی، تورم در بعضی قسمت ها و … در بسیاری از کشورها استفاده از لاستیک های مخصوص زمستان اجباری است و اگر راننده ای این کار را انجام ندهد باید جریمه بپردازد . بسیاری از لاستیکها و البته نه همه آنها، علاوه بر ضمانت کیفیت تولید/ نقص دارای ضمانت عمر آج هم هستند. از مزایای لاستیک های چهارفصل می توان به عمر آج بیشتر، هزینه پایین تر، گارانتی طولانی تر و سواری نرم و بی صدای آنها اشاره کرد.از معایب آنها می توان به نامناسب بودن برای زمستان های سخت توام با برف زیاد و تابستان های بسیار گرم اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید