عمر مفید لاستیک ماشین چند کیلومتر است؟

در همین راستا یکی از سوالات مهمی که همواره مطرح می شود این است که به منظور سیاه شدن لاستیک ماشین باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم و چگونه می توان اقدام به براق کردن لاستیک ماشین شود. مهمترین نقش آج های تایر ماشین شما، منحرف کردن آب های زیر لاستیک و در نتیجه افزایش چسبندگی خودرو به سطح زمین است تا مانع سر خوردن آن در جاده های خیس شود. عمر مفید لاستیک ها به عوامل مختلفی از جمله شرایط رانندگی و جاده و همچنین تاریخ انتقضای لاستیک وابسته است و نمی توان زمان دقیقی را برای آن اعلام نمود. واکس لاستیک خودرو یک لایه پوشش مومی را بر روی لاستیکها ایجاد میکنند که به عنوان یک لایه مانع عمل میکنند و آن را از هرگونه آلودگی جاده و هوای نامناسب محافظت میکنند. برای کسب حداکثر بازدهی از این طراحی، لازم است که هنگام نصب بر روی رینگ، جهت درون یا بیرون لاستیک با آنچه در دیوارهی آن با کلمات Outside و Inside درج شده است، رعایت شود. زاویه کستر میزان داخل یا بیرون بودن زاویه چرخ هاست. لذا در لاستیک تیوبلس نیازی به تیوب و روبان لاستیکی دور چرخ (Flap) نیست.

استفاده از شوینده نانو خودرو و واکس لاستیک خودرو به شما کمک میکند تا درخشش و رنگ لاستیکها مانند یک لاستیک جدید بازگردد و از لاستیکها نیز محافظت میکند. گرما و اصطکاک شدید ایجاد شده توسط چرخها این ترکیب را بسیار خورنده میکند که در نهایت باعث از بین رفتن لاستیک شما میشود. واکس لاستیک خودرو خاصیت محافظت کننده نیز دارند و از لاستیک شما در برابر اشعه ماورا بنفش بدون تغییر رنگ لاستیک و آسیب رساندن به آن محافظت میکند. چراکه با منقضی شدن لاستیک، خاصیت کشسانی لاستیک از بین رفته و ممکن است با کوچکترین فشاری به یک باره بترکد و باعث از کنترل خارج شدن خودرو گردد. ساختار به کار رفته در تایرهای تیوبلس به گونهای است که در صورت ورود جسم خارجی به بدنه لاستیک، لاستیک اطراف آن را گرفته و مانع از خروج هوای داخل تایر میگردد. بنابراین، لاستیک هر خودرو در هر ماه 1 تا 2 واحد از هوای خود را از دست می دهد و این افت فشار در ماه های گرم سال بیشتر خواهد بود. از دیگر مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که یکی از مشکلاتی که همراه افراد با آن مواجه هستند بحث پاک کردن لاستیک است، چرا که به وجود آمدن لکه بر روی بخش های مختلف ماشین مثل داشبورد و لاستیک می تواند جلوه آن ها را با مشکلات جدی مواجه کند.

ورم کردن لاستیک بسیار خطرناک میباشد و باید در سریع ترین زمان ممکن آن را درست کنید زیرا امکان دارد در هنگام رانندگی در اتوبان یا بزرگ راه پاره شده و باعث تصادف جدی شود . برای نمونه، نسبت ابعاد لاستیکهای اسکوات که در خودروهای اسپرت و بزرگ نصب میشوند، ۳۰ تا ۴۰ است. طریقه مصرف این نوع واکسها به این صورت است که ابتدا وسیله نقلیه خود را بشویید و چرخها و لاستیکهای آن را تمیز کنید. این عدد، یک عدد چهار رقمی است که دو عدد اول آن از سمت چپ نشانگر هفته تولید و دو عدد بعدی نشانگر سال تولید لاستیک می باشد. اگر سایش لاستیک ها شدید باشد و لاستیک ها زودتر از معمول ساییده می شوند حتما به یک تعمیرگاه جلوبندی اتوموبیل مراجعه کنید. به طور کلی بهتر است هر ۵۰۰۰۰ کیلومتر لاستیک ها تعویض شوند. اگر عبارت ” ریال ” به طور کامل مشخص باشد باید در اولین فرصت لاستیکها را تعویض کنید. واکس لاستیک خودرو را روی اسفج قرار دهید و از دیواره کناری لاستیکها به طور مساوی واکس را پخش کنید و اسفنج را بر روی تمامی قسمتهای لاستیک بکشید. ۳ اعداد و حروف روی تایر یعنی چه؟ واضح است اگر تایری تحت تأثیر حداکثر سرعت واقع شود اما فشار باد آن تنظیم نباشد و یا اضافه بار روی آن را اعمال شود، آسیب می­بیند و یا ممکن است بترکد.برای اطلاع از میزان سرعت هریک از این حروف به جدول زیر مراجعه کنید.

اگرچه این سیستم در عبور راحتتر از جادههای برفی مؤثر است اما نمیتواند در سطوح لغزنده از سرعت خودروی شما بکاهد. این اطلاعات دریک کادر بسته، روی یک سمت از دیواره لاستیک حک می شوند. به عنوان مثال عبارتی چون P205/55R16 بر روی تایر قرار دارد که متشکل از اعداد و حروفی است که هر کدام معنای خاص خود را دارند. لاستیکها علاوه بر تنوع در برند، ویژگیهاي متفاوت دیگری نیز دارند. همچنین نرم تر بوده و کنترل کردن آن نیز برای راننده بسیار راحت تر می باشد. به دلیل نرم شدن لاستیک همیشه جلوبندی سالم میماند و باعث استهلاک کم کمکها و سالم ماندن اتاق میشود و تا 70% چرخها بالانس میشوند. در واقع سرکه یکی از موادی است که به عنوان واکس لاستیک و داشبورد همواره از آن استفاده می شود اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به دلیل ساختار سرکه بهتر است تا به جای این که از حجم بسیار زیادی سرکه استفاده کنید تنها سه قسمت سرکه را با یک قسمت آب مخلوط کرده و سپس آن را به صورت اسپری بر روی لاستیک ماشین بزنید و از طریق آن اقدام به تمیز کردن لاستیک ماشین خود کرده و آن زیبا و خاص کنید.

دیدگاهتان را بنویسید