عمر لاستیک چقدر؟

از آنجایی که لبههای لاستیک نیز عایقبندی نشدهاند هوا بهسرعت از حد فاصل رینگ و لاستیک خارج میشود؛ اما در لاستیک تیوبلس پس از ورود میخ به لاستیک ماشین بهسرعت اطراف آن آب بندی میشود و بدنه میخ نیز بهعنوان درپوشی محکم جلوی خرج هوا به بیرون را میگیرد. برخی از شرکتهای لاستیکساز حرفهای حتی میزان سایش محصولات خود را نیز عنوان میکنند. را از بهترین برندهای دنیا گرد هم آورده ایم. پس اگر قیمت برای شما مهم نیست، انتخاب لاستیک های با کیفیت، به ویژه اروپایی، بهترین تصمیم است. حفظ پایداری و ضد لغزش بودن این لاستیک ها در معابر لغزنده و برفی، مهم ترین فاکتور در طراحی این نوع از تایرها است. به همین دلیل لازم است تا به این مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید و با انجام فرآیندهای مختلف به حفظ نگهداری و افزایش زیبایی بخش های مختلف خودرو خود کمک کنید. حفظ این روند طی سالیان سبب شده مشتریان در هنگام خرید لاستیک بدون در نظر داشتن شرایط استفاده و خودرو شان، تنها به خرید لاستیک چهار فصل بیاندیشند. شرایط آب و هوایی: برای رانندگی در شرایط آب و هوایی مختلف لاستیک های مختلفی ساخته شده است شما می توانید با توجه به نوع آب و هوای محل زندگی خود لاستیک بخرید.

با این حال یادتان باشد که شما باید متناسب با شرایط آب و هوایی اقلیم محل زندگی خود به فکر خرید لاستیک برای اتومبیل تان باشید. بر این اساس، علامت مثلثی شکلی روی شانه لاستیک وجود دارد که نشان دهنده محل یک برآمدگی در عرض لاستیک است. تمام این قطعات به شکلی است که باعث میشود چرخها در یک راستا قرار بگیرند. یکی دیگر از تکنیک هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید از طریق آن اقدام به تمیز کردن لاستیک های خودرو خود در محیط خانه کنید، کمک گرفتن از روغن زیتون است. سازندگان خودرو جهت مشخص نمودن زمان تولید لاستیک ملزم به ثبت تاریخ ساخت هستند. باد کردن لاستیکها با نیتروژن به اندازه اکسیژن راحت نیست و پیچیدگیهای خاص خودش را دارد. عدد ۲۰۵ پهنای لاستیک به میلیمتر ،۴۵ عرض به میلیمتر و 16 نیز قطر رینگ به اینچ را نشان می دهد. از لاستیک و رینگ های معیوب و جوشکاری شده نیز استفاده نکنید. توجه: اگر قصد دارید سایز رینگ و تایر خود را تغییر دهید حتماً در نظر داشته باشید که پیش از تعویض لاستیکها با سایز جدید، در خودروهای مجهز به سیستم ضد قفل ABS، ابتدا باید برنامه کامپیوتری مرکزی خودرو یا ECU را متناسب با تایر تغییر داد.

برای مثال در ماشین پژو 206 از لاستیک و رینگ استاندارد با سایز ۱۴/۶۵/۱۸۵ استفاده شده است. ابتدا اجازه بدهید دربارهی نحوهی خواندن سایز لاستیکها توضیح بدهیم. همیشه به تاریخ تولید تایر (که در بالا توضیح داده شد) دقت کنید و اگر تاریخ تولید گذشته است (حتی اگر تایر نو است و اسستفاده نشده) از خرید آن اکیدا خودداری کنید. طبق استانداردها، زمانی که آج لاستیک به 1.6 میلیمتر رسید نیاز است لاستیک خودرو را تعویض کنید. برای این منظور بهتر است پیش از هر چیز به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید. در مقابل باد معمولی در هر تعمیرگاه و پنچرگیری قابل دسترسی است؛ بنابراین پر کردن لاستیک از باد نیتروژن همیشه نمیتواند موجب کاهش هزینه شود! این تایرها موجب چسبندگی بهتر در برف و یخ سنگین می شوند و همانطور که می دانیم در جاده های لیز، ترمز همه چیز هست. 1- تنظیم باد چرخ ها علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت و سهولت بیشتر در رانندگی موجب افزایش ایمنی خودرو می شود. در هنگام انتخاب تایر باید به استانداردهای تعریف شده خودرو از جمله استاندارد های وزن، بار، فشار، ابعاد تایر و هم چنین کاربری خودرو توجه کنید. انتخاب شود مناسب خود را استفاده کنند. شرایط آب و هوایی می تواند در انتخاب تایر بسیار تاثیرگذار باشد.

خطرات این لاستیکها با توجه به شرایط آب و هوائی گرم و جاده های پر دست انداز، رعایت نکردن سرعت مطمئنه و خانواده های پر جمعیت و تکمیل ظرفیت کامل خودرو توسط افراد خانواده، … کارشناسان می گویند حتی در صورتی که آج لاستیک باقی مانده باشد اما تاریخ مصرف آن گذشته یا کارکرد آن بیش از مقدار یادشده باشد، باز باید لاستیک خودرو را تعویض کرد. سومین نشانه نیز مربوط به کارکرد خودرو است. البته اگر این تعادل از بین برود احتمال بروز حادثه نیز وجود دارد. در کشور ما لاستیکهای خارجی زیادی در بازار وجود دارد که بیش از پنج سال از تاریخ ساخت آنها گذشته است. حجم فشرده و زیادی دارند و با هربار استفاده قوطی آنها خالی و سبک نمیشود، که این یعنی محصولی مقرون به صرفه هستند و علاوه بر آنکه مورد استفاده قرار گرفته و کار خود را به خوبی انجام میدهند، اما به سرعت نیز تمام نمیشوند.

دیدگاهتان را بنویسید