عمر لاستیک چقدر؟

برای اینکه بدانید، کدام لاستیک ایرانی بهتر است، باید ویژگیهای یک لاستیک مرغوب را بررسی کنید تا علاوه بر صرفه جویی در هزینههای خود، اطمینان خاطری برای تردد و رفت و آمد با ماشین داشتهباشید. اطلاعاتی درباره سایز و میزان باد لاستیکهای جلو و عقب خودرو را شکل در تصویر زیر مشاهده کنید. نکتهای که باید در تميز كردن لاستيك ماشين لباسشويي در نظر داشته باشید این است که حتما به شکل مستمر این کار را انجام دهید و قبل از آن، برای پیشگیری از به وجود آمدن این مشکلات، موارد لازم را رعایت کنید. نکته: سعی کنید از امتیازات بالا در رتبه بندی بار و امتیاز سرعت استفاده کنید. مرحله ۷: پیدا کردن میزان بارمجاز برای تایر: بعد از اندازه تایر درجه بندی بار و درجه سرعت تایر است. در هنگام جایگزین کردن لاستیک اندازه تایر، میزان سرعتی که قرار است رانده شود و مقدار بار قابل تحمل بر روی آن را با ماشین مورد نظر وفق دهید.

در برخی از موارد میتوان با نگاه کردن به تایر از اندازه مناسب آن برای خودروی خود استفاده کرد. در پارهای از مواقع برخی ازماشینهای SUVs (خودروهایی که قابلیت کشنده را دارند و میتوانند کانکسهایی را با خود حمل کنند، این نوع خودروها بیشتر در مسافرتهای برون شهری کاربرد دارد) و کامیونها با لاستیکهای مسافرتی رتبه بندی میشوند، این در حالی است که تایر برخی از کامیونهای سبک با نام «LT» به عنوان پیشوند اندازه تایر رتبه بندی میشوند. لاستیک مسافرتی با عنوان پیشوند P کنار تایر و در سمت چپ آن حک میشود. استفاده از اسپری لاستیک باعث جلوگیری از این امر میشود. تمامی کوبیدن و خشکی این نوع رینگها 100% برطرف میشود. عمدتا نوع تایر انتخاب شده بستگی به نوع خودرو، نحوه استفاده از وسیله نقلیه و شرایط جغرافیایی دارد که قرار است با خودروی خود در آن مکان رفت و آمد کنید. این عامل نقش مهمی در پایداری خودرو در شرایط مختلف دارد.

این لاستیکها که در بازار به اصطلاح لاستیک انباری شناخته می شوند.به دلایل مختلفی نظیر توقیف محموله های قاچاق، عدم فروش در یک کشور به دلایل مختلف و انتقال آنها به یک کشور ثالث و یا لاستیکهائی که در یک سری ساخت در کارخانه مشکل فنی داشته که توسط تولید کنندگان به کشورهای جهان سوم قاچاق می گردند.و دلایل بسیار دیگر که فقط سازندگان ازآن باخبر هستند. طراحی این لاستیک ها به گونه ایست که چسبندگی خوبی با جاده های برفی ایجاد می کنند و تقریباً مشابه لاستیک های زمستانی می باشند. این نوع تایرها را برای حفظ طول عمر لاستیک میتوانید به صورت متناوب در محورها جابهجا کنید. فاکتورهای افزایش هندلینگ ماشین را نیز می توانید در انزل وب مشاهده کنید. عموما لاستیکها, براساس نوع کارکرد, به انواع مختلفی تقسیم می شوند. تمام خودروها از معمولیترین نوع آن گرفته تا لوکس و کاملترین آن با استفاده از لاستیکهای مسافرتی رتبه بندی میشوند. این معمولا «P» برای یک تایر مسافرتی یا «LT» برای یک تایر کامیون سبک است. معمولا شماره تایر در کنار آن و یا روی پلاکهایی در خودرو، برای همین منظور نصب میشوند، از اندازه و میزان باد تایر ماشین خود باخبر شوید. به هیچ وجه یکی را جلو و دیگری را در محور عقب نصب نکنید.

اگر به موقع به احوال لاستیکها رسیدگی نکنید باید مبلغ زیادی را بابت تعمییرات خوردو هزینه کنید. برای مشاهده رتبه بندی بارهای مختلف میتوانید جدول زیر را مشاهده کنید. تایرهای مسافرتی دارای رتبه بندی خاصی چون: مقاومت در برابر سطح جاده و سایش، میزان کشش مناسب در سطح جاده و سواری آرام رتبه بندی هستند. وجه اختلاف آنها تنها در جدار داخلی است که در مدل های تیوبلس به وسیله یک لایه بوتیل (Butyl) عایق بندی می شود تا از نشت هوا به بیرون جلوگیری کند. اسپری لاستیک در انواع مختلفی با کیفیت متفاوت و برندهای مختلف عرضه می شود و همین نکته باعث میشود قیمت اسپری های لاستیک متفاوت شود و انتخاب از بین آنها کمی دشوار گردد. بیشتر بخوانید: خطرناکترین زمان رانندگی بین چه ساعاتی است؟ مسئله مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که استفاده از خمیر دندان به عنوان یک ماده پاک کننده به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی لکه های موجود بر روی لاستیک و داشبورد ماشین را از بین برده و به زیبایی فوق العاده ای به آن ها بدهید. به طور دقیق می توان گفت استفاده از باد نیتروژن می توان حدود سه درصد در کاهش مصرف سوخت خودرو تاثیر مثبت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید