سایز لاستیک: چگونه آن را پیدا کنیم، بخوانیم و بفهمیم – فروشگاه اینترنتی چی تایر

این روش یکی از تکنیک های بسیار ساده و مقرون به صرفه است که به شما کمک می کند تا در محیط خانه اقدام به تهیه واکس لاستیک کنید. در همین راستا پیشنهاد ما این است که به منظور خرید واکس لاستیک به سراغ برندهای مشهور و معتبر رفته و با کمک از این برندها اقدام به خرید یک واکس لاستیک حرفه ای کنید. این لایههای اضافی بیشتر در تایرهای مخصوص سرعتهای بالا دیده میشود. اگر فرسودگی بیشتر قطعات باعث خاموشی و خرابی خودرو می شوند در مقابل فرسودگی بیش ازحد تایرها و لاستیک سایی می تواند به قیمت از دست رفتن جان شما یا عزیزانتان تمام شود. این لایه به همراه لبههای رینگ چرخها تشکیل یک مخزن بدون نفوذ مانند تیوپهای معمولی را میدهد؛ اما این تفاوت جزئی چگونه موجب ایمنی بیشتر خودرو میشود؟ ساخت لایه ها (جزء عمده بدنه یا منجید تایر) محصول کلندر فابریک یا الیاف نخ و یا سیم است که توسط این لاستیک پوشش داده شده است از کلندر برای تولید گام یا اسکوییچی ، انجام عملیات فربکشن یا اندود کردن و پوشش دادن استفاده می شود بیشترین کاربرد را کلندر های 4 رولی دارند. در فرایند روکش سرد ، نوار آج تایر (ترد) که از قبل ، پخت و آماده شده است ، طی فرایندی بر روی منجید قابل روکش گذاری کشیده می شود و پس از طی مدت زمان مشخص و با درجه حرارت پایین در کوره های مخصوص ( اتوکلاو) پخت می گردد.

۳- پدال گاز را فراموش نکنید: بسیاری از افراد در هنگام ترکیدگی لاستیک خودرو فکر میکنند که دیگر نباید گاز بدهند و میبایست خودرو را با سرعت ثابت رها کرده و صرفا به کنترل فرمان بپردازند، ولی این تصور اشتباهی است و میبایست به آرامی روی پدال ضربه بزنید تا خودرو به جلو حرکت کند. در واقع تایر به ماده ای گفته میشود که دارای قابلیت انعطاف و جذب ضربه های زیاد میباشد و حلقه ای دور رینگ به صورت پوششی قرار می گیرد. مهره های چرخ را روی پیچ ها قرار دهید و با دست سفت کنید تا لاستیک زاپاس در جای خود محکم باقی بماند. هنگامی که مهره های چرخ به همان اندازه احساس سفتی کردند ، وسیله نقلیه خود را کاملاً روی زمین قرار دهید. هنگامی که به درستی قرار گرفتید ، از جک برای بالا بردن تایری که تعویض می کنید ، استفاده کنید. چگونه لاستیک را تعویض کنیم – از جک خود به درستی استفاده کنید جک را در زیر قسمت فلزی قاب ماشین خود قرار دهید. سپس ، آچار را روی یکی ازمهرههای چرخ قرار دهید و آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا شل شود.

میدانید که فشار باد صحیح لاستیک تاثیر بسیار زیادی روی عمر لاستیک ها و همچنین کیفیت رانندگی شما و کنترل پذیری و فرمان پذیری خودرو دارد. همچنین اضافه وزن خودرو تمام بار را مستقیماً به قسمت پایین، یعنی لاستیکها منتقل میکند و منجر به خم شدن دیوارههای کناری تایر و انفجار میشود. اگر وسیله نقلیه شما دارای روکش چرخ است (همچنین به عنوان hubcap شناخته می شود) ، آن را در بیاورید. به عنوان مثال ، اگر به هر مهره یک عدد اختصاص می دهید ، به این ترتیب سفت شوید: 1 ، 3 ، 5 ، 2 ، 4 ، 1 ، 3 ، 5 ، 2 ، 4 و تکرار کنید. به همین خاطر است که شرکتهای لاستیکسازی عدد دقیقی را روی لاستیکها بهعنوان حداکثر میزان فشار باد درج میکنند. اما عدد دیگری نیز در روی لاستیک ها درج شده است که چهار رقمی بوده و نشانگر تاریخ تولید آن می باشد. ارتفاع لاستیک که همان اندازه رینگ تا زمین می باشد در بالا با عدد ۳۵ نمایش داده شده است. این فرآیند را با هر مهره دگر چرخ نیز تکرار کنید ، مطمئن شوید که هر کدام به اندازه کافی شل هستند تا با دست بچرخند. به یاد داشته باشید که اندازه گیری فشار هوا باید در حالت سرد (پس از 3 ساعت توقف خودرو یا دمای 35 درجه برای لاستیک ها) انجام گیرد، در غیر این صورت فشار باد لاستیک خودرو به صورت دقیق اندازه گیری نمی شود.

این شرکت بیش از ۶۰ سال سابقه کار در زمینه تولید انواع تایر را دارا می باشد. در هنگام خرید هر مدل از لاستیک ماشین ها بهتر است به ویژگی هایی که انواع با کیفیت این محصول دارا می باشند، دقت کافی را داشته باشید تا خرید خوب و مطمئنی را تجربه کنید. در این مطلب از رینگو به انواع آسیب لاستیک پرداختیم و در مورد راههای تشخیص این آسیبها گفتیم. لاستیک یا تایر خودرو مثل تعدادی از اقلام و کالاهای مصرفی در بازار ایران با دو نرخ و قیمت به دست مصرفکنندگان میرسد. تایرهای موجود در بازار براساس سرعت رانندگی، درجه بندی شده اند. زمانی که لاستیک در اثر حرکت داغ میشود آب موجود در تیوپ تبخیر خواهد شد و احتمال اینکه باعث زنگ زدن رینگ و سایر قسمتهای اطراف لاستیک وجود دارد. یکی از عواملی که معمولا باعث میشود راننده در مواقع بسیار بد، دچار ترکیدگی لاستیک شود عدم توجه به عمر لاستیک هاست. این اثر ميتواند خود را به صورت خالی شدن باد و یا ترکیدن لاستیک نمایان کند. همه این اقدامات احتیاطی طول عمر لاستیک های شما را افزایش می دهد و احتمال ترکیدگی را کاهش می دهد. از دیگر دلایل میتوان به تمام شدن طول عمر لاستیک و آسیبهای خارجی شاره کرد، البته ما در ادامه به طور مفصل به آنها میپردازیم تا شما جواب تمام سؤالهای خود را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید