ساده ترین راه های تمیز کردن لاستیک خودرو در زمان کوتاه – دکترماشینت

لاستیک ها را با شیلنگ بشویید. این اصطکاک همچنین فرایند ترمزگیری را با انتقال فشار از سمت دیسک به لاستیک امکان پذیر خواهد کرد. شستن اتومبیل بعد از تمیز کردن لاستیک خودرو به شما این امکان را می دهد تا هر نوع تمیز کننده لاستیک یا پاک کننده چرخ را که به طور تصادفی روی رنگ اتومبیل نفوذ می کند، پاک کنید. اگر لاستیک های شما پوشش سفید دارند یا به دلیل رسوبات و آلودگی، قهوه ای شده اند، ممکن است لازم باشد آنها را تمیز کنید. برخی از لاستیک ها نسبتاً دائمی هستند و حتی در هوای شدید، پوشش آنها می تواند ماه ها از لاستیک محافظت کنند. از آنجا که چرخ ها و لاستیک های شما معمولاً کثیف ترین قسمت خودرو هستند، ابتدا با شستن آنها می توانید خاک و ذرات معلق و آلاینده را هنگام شستشوی لاستیک ها حذف و تمیز کنید. خودروهایی که از سایز رینگ 13 استفاده میکنند، کوچکترین خودروهای بازار محسوب میشوند که اکثر آنها محصولاتی شهری هستند. یکی از عمده ترین مسائلی که برای هر راننده ای اتفاق می افتد پنچری لاستیک ماشین یا خراب شدن آن به هر دلیل دیگری است.

به دلیل سرد بودن همیشگی لاستیک با این گاز، عمر لاستیک تا 40% افزایش می یابد. این موضوع بهطور مستقیم در افزایش چسبندگی لاستیک زمستانی مؤثر است و موجب میشود تا در دمای کمتر نیز انعطاف خوبی داشته باشد. یکی از اصلاحات مؤثر و محبوب برای رانندگان، جدید کردن چرخها و لاستیک ماشین است که میتواند ظاهر، عملکرد خودرو و سواری آن را بهبود بخشد. در آموزش تعویض لاستیک ماشین موارد ابتدایی مانند جک را کجای ماشین بزنیم تا نحوه بستن پیچ ها پس از تعویض لاستیک پنچر شده خودرو ۲۰۶ ، پارس ، تیبا و.. کارشناسان می گویند حتی در صورتی که آج لاستیک باقی مانده باشد اما تاریخ مصرف آن گذشته یا کارکرد آن بیش از مقدار یادشده باشد، باز باید لاستیک خودرو را تعویض کرد. همانطور که صابون کارواش در تمیز کردن لاستیک خودرو بسیار ضعیف است، پاک کننده مخصوص تایر نیز می تواند بر روی رنگ وسیله نقلیه شما تأثیر منفی بگذارد. تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا از آسیب رسیدن به رنگ بدنه خودرو جلوگیری کنید. در این مواقع منتظر یک تعمیر کار یا شخصی ماهر برای تعویض تایر می شوید تا به کمک شما بیاید؟

که البنه حداکثر میزان مجاز سایش است و بهتر است زودتر تعویض گردد. اگر میخواهید به حداکثر عمر مفید لاستیکتان برسید، سالی یک بار به مراکز مجاز برای بازدید سیستم جلوبندی، تنظیم بالانس و فرمان مراجعه کنید. جالب است بدانید همین نظریه را مهندسان مکانیک در مورد لاستیک خودرو دارند.براساس مطالعات صنعتی ترکیب باد و لاستیک در خودرو مشابه استخوان و گوشت پاشنه پا است.به این ترتیب که تنها ۵درصد وزن خودرو روی لاستیک وارد شده و۹۵درصد دیگر را باد درون لاستیک تحمل می کند.به همین دلیل کارشناسان فنی خودرو از لاستیک به عنوان پاشنه آشیل اتومبیل یاد می کنند.آنها توصیه می کنند همان طورکه به سلامتی پاهایتان فکر می کنید برای حفظ ایمنی ماشین و البته خودتان به فکر سلامتی ((پای))خودرویتان هم باشید.مهم ترین توصیه مکانیک ها در این خصوص کنترل ماهیانه فشار باد لاستیک است.فشار باد تایرها براساس استانداردهای خاصی تنظیم می شودکه خودروسازان در دفترچه راهنمای خودرو آن را اعلام می کنند.معمولا فشار باد لاستیک برای هر خودرو به صورت برچسبی در کنار در طرف راننده یا در صندوق عقب هم تعبیه می شود.به گفته کارشناسان لاستیک میزان فشار باد تایر برای خودرو های سواری بین ۳۰تا ۳۵ PSi است.اگر فشار باد لاستیک پایین تر از میزان اعلام شده باشد ،باعث لغزش یا جابجایی بیش از حدتایر در ناحیه تماس با جاده شده و درنتیجه سبب افزایش حرارت بیش از حد آن می شود.همین مشکل در مورد فشار بیش از حد باد نیزصادق است.درصورتیکه فشار باد تایر بالاتر از حد استاندارد باشد تماس لاستیک با جاده ناقص بوده که علاوه بر کاهش عمر تایر می تواند برای سرنشینان خودرو خطر آفرین باشد.کارشناسان لاستیک توصیه می کنند پیش از حرکت وزمانی که تایر خنک است اقدام به تنظیم فشار باد آن کنید.معمولا پس از رانندگی طولانی، حرارت وفشار باد افزایش پیدا می کند.بنابراین در این حالت اگر فشار باد تایر از حد توصیه شده بیشتر باشد هیچگاه آن را کم نکنید وپس از خنک شدن ،مجددا فشارباد تایر را کنترل کنید.توصیه دیگر اهل فن، تنظیم فشار باد براساس باری است که خودرو حمل می کند.شمانباید باری که بیش از حدمجاز برای وسیله نقلیه تان است را با آن حمل کنید.اگر به هر دلیلی مجبورشدید تاباری بیش از حد مجاز را روی خودروتان وارد کنیدباید براساس دستورالعمل دفترچه راهنمای خودرو ومشورت با کارشناسان فنی میزان فشار باد لاستیک را افزایش دهید.

همین ثابت بودن فشار باد لاستیک منجر می شود راندمان افزایش پیدا کرده و به دنبال آن مصرف سوخت کاهش پیدا کند. از طرف دیگر اگر برای اولین بار لاستیکها را با نیتروژن باد میکنید باید حتماً تیوپ لاستیک از اکسیژن خالی شود که این فرآیند نیز زمانبر و دردسرساز است. اگر پاک کننده چند منظوره را تهیه نکرده اید، از استفاده پاک کننده لاستیک روی چرخ های خودرو باید خودداری کنید. اگر عبارت ” ریال ” به طور کامل مشخص باشد باید در اولین فرصت لاستیکها را تعویض کنید. در این مطلب انزل وب شما را به صورت تصویری با نحوه جابجایی لاستیک خودرو و تعویض تایر ماشین آشنا کنیم. یک سطل و اسفنج برای شستن ماشین و دیگری را برای تمیز کردن لاستیک خودرو و چرخ ها نگه دارید. این گرد و غبار می تواند خراش های کوچکی در رنگ بدنه ایجاد کند، بنابراین مهم است که سطل، اسفنج ها و حوله هایی را که روی چرخ ها و لاستیک های خود استفاده می کنید، از مواردی که روی رنگ بدنه استفاده می کنید، مجزا باشند. روکش لاستیک را با اسفنج به صورت یک لایه نازک روی کل دیواره بزنید. در این بخش بعد از تراش و صیقل سطح منجید ، ترد مورد نظر که قبلا پخته و به صورت رول آماده شده برش خورده و پشت آن کوشین کشیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید