روش تعویض لاستیک ماشین در 10 مرحله

لاستیکهای آجدار مسافرتی با آجهای نامتقارن، تعداد بسیار زیادی خط و شیارهای نازکی که در روزهای مرطوب و یخی دارای کشش سطحی بیشتری است، طراحی میشوند. تایرهای زمستانی تزئیین شده با طراحی خاص نیز در بازار عرضه میشوند. این لاستیکها در انواع و سبکهای مختلفی به بازار عرضه میشوند. نوار شاخصی روی این لاستیکها وجود دارد که وقتی لاستیک نو باشد، نامرئی هستند یا بسختی میتوان آنها را دید، اما به مرور زمان، با فرسوده شدن لاستیک، قابل مشاهده خواهند شد. عمق آج در تایر نو 5/9 میلی متر است و تا عمق 2 میلی متر قابل قبول است. اعداد روی پلاک بهترین لاستیک مورد استفاده برای خودروی مورد نظر را با ذکر جزئیات برای شما بیان میکند و فقط کافیست قبل از خرید موارد ذکر شده را با تایر که قرار است خریداری کنید، وفق دهید. نکته ی دیگر قابل ذکر در مورد لاستیک های ایرانی این است که در هنگام خرید حتما دارای علامت استاندارد باشند.لاستیک های ایرانی از این دسته در دونوع در بازار یافت می شوند.در نوع اول لاستیک ایرانی در دوطرف خود دارای مهراستاندارد می باشد که این نوع لاستیک درجه یک محسوب می شود.اگر لاستیک تنها در یک طرف دارای علامت استاندارد باشد بیانگر این است که لا ستیک درجه دو می باشد.لاستیک هایی که در زمان تولید در کارخانه به هر علتی در حین تولید مانند قطع برق وقفه ای در تولیدشان می افتد به جمع لاستیک های درجه دو می پیوندند.

تعیین اینکه یک تایر برای فصل زمستان در نظر بگیرید، بسیار اهمیت دارد. بسته به محل زندگیتان که ممکن است جادههایش در فصل زمستان پر از یخ و برف باشد، باید تایر مخصوص این شرایط را تهیه کنید. توجه داشته باشید به محض اینکه فصل سرما و یخبندان به پایان رسید، تایرهای زمستانی خود را با تایرهای مسافرتی عوض کنید. شما میتوانید با توجه به سلیقه خود آنها را خریداری کنید. توجه: شما میتوانید با توجه به شرایط جوی محل سکونت خود از تایرهای زمستانی استفاده کنید. امتیاز سرعت نشان دهنده آن است که شما تا چه سرعتی تا چه زمانی میتوانید با خیال راحت رانندگی کنید. قطر رینگ لاستیک به اینچ است و عرض لاستیک به میلیمتر است. این به این معنی است که تایر منحصرا برای استفاده در لبه ۱۴ اینچ (۳۵ سانتی متر) طراحی شده است. در مثال بالا، عرض بخش ۱۸۵ است. مرحله ۴: نسبت ابعاد تایر را شناسایی کنید: شماره بعدی نسبت ابعاد، یا ارتفاع تایر از مهره تا فاق است، اندازه گیری شده به عنوان یک درصد از عرض بخش است. نکته: اگر قرار باشد یک نمونه متفاوت از تایر را برای خودروی خود خریداری کنید، در این گونه موارد باید برای ماشین خود رینگهای جدیدی خریداری کنید.

بهترین کاری که برای جلوگیری از خرابی زود هنگام لاستیک ماشین میتوانید انجام دهید، استفاده از لاستیکهای با کیفیت برای خودروتان است. عمدتا نوع تایر انتخاب شده بستگی به نوع خودرو، نحوه استفاده از وسیله نقلیه و شرایط جغرافیایی دارد که قرار است با خودروی خود در آن مکان رفت و آمد کنید. در تصویر بالا، نسبت ابعاد ۷۵ است، به این معنی که ارتفاع بالشتک تایر ۷۵٪ از عرض تایر است. بهتر است هر 5 هزار کیلومتر یک بار تراز بودن چرخهای خودرو خود را بررسی کنید تا از پوسیدگی آنها جلوگیری به عمل آورید و طول عمر آنها را افزایش دهید. مرحله ۱: تعیین یک تایر برای مسافرت. مرحله ۲: تعیین اینکه آیا یک تایر کامیون سبک برای خودرو شما مناسب است یا نه. معمولا روی هر لاستیک یک عدد ۴ رقمی وجود دارد که سال تولید را نشان میدهد. با مونتاژ بندها روی هم و اضافه کردن بید و ترد به آن در ماشن آلات تایر سازی تایر سنگین تولید می گردد. لاستیک پهن لاستیکی است که پهنای آن نسبت به لاستیک فابریک (لاستیکی که از ابتدا توسط کارخانه روی خودرو قرار گرفته است) بیشتر است. معمولا خودروهایی که از کمپانی خارج می شوند دارای لاستیک های فابریک با کاربری استاندارد هستند.

اگر باد تایر از میزان استاندارد آن کمتر باشد، سرعت استهلاک تایر به شدت افزایش مییابد و اگر باد لاستیک بیش از حد مجاز باشد، مشکلات متعدد دیگری را به همراه خواهد داشت و بر عمر و ایمنی تایر، تاثیرگذار خواهد بود. نکته: سعی کنید از امتیازات بالا در رتبه بندی بار و امتیاز سرعت استفاده کنید. بیشتر بخوانید: اگر تایر در سرعت بالا منفجر شد، چه کار میکنید؟ در مثال بالا، ۸۲ امتیاز بار است، و ۵ سرعت رتبه است. مرحله ۷: پیدا کردن میزان بارمجاز برای تایر: بعد از اندازه تایر درجه بندی بار و درجه سرعت تایر است. در مبحث خودرو ،بحثی است بنام هندلینگ ( که به معنی همان خوش دستی ماشین است ) که البته بخش عمده ای از آن مربوط به مسائل فنی و طراحی خودرو می شود و بخشی از آن هم ناشی از میزان بودن تنظیم های خودرو است. دستورالعمل های مربوط به مدت زمان ماندن تمیزکننده لاستیک را برای اثرگذاری بهتر دنبال کنید.

0 دیدگاه دربارهٔ «روش تعویض لاستیک ماشین در 10 مرحله;

دیدگاهتان را بنویسید