روش تعویض لاستیک ماشین در 10 مرحله

نکته: سعی کنید از امتیازات بالا در رتبه بندی بار و امتیاز سرعت استفاده کنید. بیشتر بخوانید: اگر تایر در سرعت بالا منفجر شد، چه کار میکنید؟ بیشتر بخوانید: از علائم خرابی اتومبیلتان چه میدانید؟ مرحله ۸: یکی از روش های مطمئن شدن اندازه لاستیک: با خودروی مورد نظر، خواندن پلاکی است (تصویر شمار۱)که برای همین منظور در زیر کاپوت و یا بغل گل گیر عقب، وقتی که درب عقب خودرو را باز میکنید، قابل مشاهده است. اعداد روی پلاک بهترین لاستیک مورد استفاده برای خودروی مورد نظر را با ذکر جزئیات برای شما بیان میکند و فقط کافیست قبل از خرید موارد ذکر شده را با تایر که قرار است خریداری کنید، وفق دهید. نکته: اگر قرار باشد یک نمونه متفاوت از تایر را برای خودروی خود خریداری کنید، در این گونه موارد باید برای ماشین خود رینگهای جدیدی خریداری کنید. مرحله ۱: تعیین یک تایر برای مسافرت. این به این معنی است که تایر منحصرا برای استفاده در لبه ۱۴ اینچ (۳۵ سانتی متر) طراحی شده است.

زمانی که فشار باد لاستیک خودروی شما از حد تعریف شده و استاندارد و عادی بیش تر شود، فشار زیادی به تایر وارد میشود و درنتیجه لاستیک میترکد. عمدتا نوع تایر انتخاب شده بستگی به نوع خودرو، نحوه استفاده از وسیله نقلیه و شرایط جغرافیایی دارد که قرار است با خودروی خود در آن مکان رفت و آمد کنید. بسته به محل زندگیتان که ممکن است جادههایش در فصل زمستان پر از یخ و برف باشد، باید تایر مخصوص این شرایط را تهیه کنید. حتی ممکن اسـت لاستیک ماشینی رابه مـا بفروشد کـه تاریخ مصرف آن تمام شده و یا رو بـه پایان اسـت! در این موارد از امتیازات و رتبههای کمتر استفاده نکنید، چون ممکن است باعث تخریب و نابودی لاستیک شما پیش از موعد مقرر شود. در سطوح لغزنده و خیس نباید از لاستیک های پهن استفاده کرد، چون خودروی شما لیز میخورد. برای خودروهای شخصی، عدد حد بارگذاری بین 71 تا 100 است.برای مثال، حد بارگذاری برای خودروی پراید 76 و معادل 400 کیلوگرم بار است، یعنی این تایرهنگامی که حداکثر فشار باد مجاز را دارد (بخش “و” را ببینید)، حداکثر400 کیلوگرم را میتواند حمل کند.توجه داشته باشیدهرگز لاستیکی را که حد بارگذاری آن کمتر از میزان توصیه¬شده از سوی سازنده خودروست، روی رینگ نصب نکنید.

مرحله ۳: عرض بخش تایر را شناسایی کنید: اولین عدد در دنباله، عرض تایر است (در میلیمتر) در بهترین نقطه تورم تایر. مرحله ۴: نسبت ابعاد تایر را شناسایی کنید: شماره بعدی نسبت ابعاد، یا ارتفاع تایر از مهره تا فاق است، اندازه گیری شده به عنوان یک درصد از عرض بخش است. توجه: شما میتوانید با توجه به شرایط جوی محل سکونت خود از تایرهای زمستانی استفاده کنید. تایرهای مسافرتی تقریبا در همه موارد، ارزانتر از تایر کامیونهای سبک هستند. مرحله ۵: تایید ساخت تایر: تقریبا تمام لاستیکها دارای حرف «R» برای ساخت شعاعی(رادیان) هستند. انواع لاستیک ماشین امروزی، تقریبا از اواخر دهه هفتاد میلادی وارد بازار شدند. تایر و لاستیک یوکوهاما از سال ۱۹۶۹ میلادی در بازارهای ایالات متحده آمریکا حضور دارد . تایرهای زمستانی با توجه به نرمی خاصی که دارند در روزهای گرم سال کاریی اصلی خود را از دست میدهند و شما به هیچ وجه نباید از اینگونه تایرها در روزهای گرم سال هم چون تابستان، استفاده کنید. بااینحال، اینطور نیست که چون اسم این تایرها چهارفصل است، انتظار داشته باشید که قدرت رانندگی با آنها در جادههای برفی و یخی به همان اندازه لاستیکهای زمستانی باشد. تمام این پارامترها به صورت کدهایی متشکل از عدد و حروف روی دیواره لاستیک درج شدهاند اما فهم آنها کمی سخت است.

آج تایرهای برفی-زمستانی در برف و یخ فرو می­رود تا در صورت نیاز بتوانید به سرعت متوقف شوید. تایر و لاستیک گودیر دارای طیف گسترده ای از محصولات از تایرهای موتور سیکلت، تجهیزات کشاورزی، کامیون های سبک، کامیون های تجاری، اتومبیل ها، اتومبیل های مسابقه ای و SUV ها است. نکته ی دیگر قابل ذکر در مورد لاستیک های ایرانی این است که در هنگام خرید حتما دارای علامت استاندارد باشند. نکته دیگر در انواع لاستیک، تیوبدار بودن و نبودن آنهاست. در مثال بالا، عرض بخش ۱۸۵ است. عدد ۲۰ نشان دهنده اندازه رینگ خودرو می باشد برای مثال اندازه رینگ ماشین های شرکت پژو فرانسه همگی ۱۴ می باشد. یکی از مواردی که باعث هندلینگ یا همان خوش دستی ماشین می شود تنظیم بودن خودرو و لاستیک ها می باشد. یکی از انواع آسیب لاستیک برآمدگی روی یک قسمتی از لاستیک است. میشلن یکی از برندهای معتبر تولید کننده انواع لاستیک در دنیا است. اگر شدت پنچرری به حدی باشد که قابل ترمیم نباشد باید سریعا به فکر خرید ک لاستیک مناسب برای خودرو خود نمایید ، که باید فوراً انجام شود. طراحی لاستیک های زمستانی به نحویست که عملکرد خوبی را در شرایط یخبندان و برفی از خود نشان میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید