راهنمای خرید بهترین لاستیک خودرو – وبلاگ کارنامه

با تعویض جفت لاستیک جلو با جفت لاستیکهای عقب در هر 10 هزار کیلومتر عمر مفید هر 4 لاستیک خودرو خود را افزایش خواهید داد. با رعایت یک سری نکات ساده مانند عدم شتاب گرفتنهای بی مورد، رانندگی نکردن در سرعتهای بالا، و استفاده نکردن از ترمزهای شدید و ناگهانی طول عمر لاستیکهای خود را به شدت افزایش خواهید داد. برای بررسی دقیق میزان عمر لاستیکها نیز میتوانید از عدد 4 رقمی نوشته شده بر روی تایرها استفاده کنید. با بررسی کردن و تنظیم باد لاستیکهای خودرو خود به راحتی میتوانید طول عمر آن را افزایش دهید. مثلا اگر عدد 4219 بر روی لاستیک شما نقش بسته است به این معناست که در هفته چهل و دوم سال 2019 تولید شده است و به راحتی میتوانید سن لاستیک خود را به دست بیاورید. شما میتوانید خودتان میزان فرسایش لاستیک را با استفاده از همین نشانگرها بررسی کنید. اما در صورتی که به درستی از لاستیکهای خودرو خود مراقبت کنید میتوانید طول عمر مفید آنها را افزایش دهید. در صورتی که لاستیک زاپاس شما بر روی رینگ قرار دارد فشار آن را بر روی 15 پی اس آی تنظیم کنید تا از ترک خوردگی در امان بماند.

از جمله این ویژگیها می توان بـه اندازه لاستیک، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر فشار و سایر موارد اشاره نمود. گرچه این موضوع در کوتاه مدت به هیچ عنوان مشکل ساز نمیشود، اما در دراز مدت، میتواند آسیب های زیادی را به لاستیک شما وارد کند. در این شرایط بهتر است که خودرو خود را هر چند روز یک بار حرکت دهید و تا لاستیکهای خودرو شما در حالت سکون طولانی مدت قرار نگیرند. مثلا میگویند این تایر 14 اینچی است. بنابراین در انتخاب و خرید تایر جدید برای خودرو، باید سایز رینگ خودرویتان را بدانید. بنابراین مراقبت و دقت در سلامت لاستیک خودرو یکی از مواردی است که رانندگان باید همواره به آن دقت کنند. بنابراین حدالامکان لاستیک خودرو را در سایز استاندارد خریداری کرده و یا در صورت نیاز به ابعاد بزرگتر، ابعاد لاستیک جدید فاصله زیادی از ابعاد استاندارد نداشته باشد. برای لاستیکهای خودرو نمیتوان عدد دقیقی را به عنوان طول عمر مفید لاستیک اعلام کرد. مهم ترین توصیه مکانیک ها در این خصوص کنترل ماهیانه فشار باد لاستیک است.فشار باد تایرها براساس استانداردهای خاصی تنظیم می شودکه خودروسازان در دفترچه راهنمای خودرو آن را اعلام می کنند.

همینطور زمان ترمز گرفتن ماشین، لاستیک ها بهتر عمل می کنند. اگر از آن دسته از افراد هستید که علاقه شدیدی به شتاب گرفتن و سبقت از سایر خودورها دارید، احتمالا در مدت زمان کوتاهتری نسبت به دیگران لاستیکهای شما دچار فرسایش خواهد شد. دومین نشانه ای که با در نظر گرفتن آن حتماً باید لاستیک خودرو را عوض کنید، توجه به تاریخ مصرف آن است. حتماً در انتخاب لاستیک خودروی خود دقت لازم را داشته باشید. برای مثال اگر بخواهید لاستیک سایز رینگ 13 را از برند کومهو خریداری کنید، نیاز به پرداخت رقم 900هزار تومان خواهید داشت. از طرفی اگر می خواهید بعد از نظافت لاستیک ها از آستر، واکس یا براق کننده تایر استفاده کنید باید قبل از آن سطح تایرها کاملا خشک باشند. اگر تا به حال این کار را انجام ندادهاید، احتمالا اگر قسمت لاستیکی ماشین را نگاه کنید، شاهد کپکهایی خواهید بود که هم ظاهر زشت و بوی بدی را درون ماشین لباسشویی به دنبال خود دارد که باید برای از بین بردن آنها اقدام کنید. امروزه اکثر تایرهای استفاده شده در خودرو از نوع بدون تیوب یا تیوبلس هستند زیرا این لاستیکها ایمنی و عملکرد بالایی از خود نشان دادهاند همچنین استفاده و تعویض این تایرها بسیار آسان است.

همچنین برای قسمتهای مختلف چرخ و تایر ماشین از مواد شوینده مناسب آن استفاده کنید. در فرایند روکش گرم ، کامپاند ( مواد اولیه لاستیک ) بصورت نوار قرقره ای روی منجید آماده روکش ، کشیده می شود و پس از طی مدت زمان معین و با درجه حرارت بالا در پرس ها ، پخت می شود و در حین پخت نیز طرح و آج ( گل تایر) آن شکل می گیرد. 4. در نهایت تایر با طرح آج جهتدار-نامتقارن. عدد اول عرض لاستیک را در وسیعترین نقطه برحسب میلیمتر مشخص میکند. محصولات حرفه ای که برای شستشوی تایر به کار می روند موادی مثل کاندیشنرها برای لاستیک، آستر، و موادی دیگری هستند که بعد از شستشو می توانند تایر را مثل روز اولش تمیز کنند و مانند یک روکش و مسدود کننده از لاستیک محافظت کنند و طول عمر آن را افزایش دهند. در شستن لاستیک ماشین بیشتر مواد شوینده ترکیبی از مواد پاک کننده و حلال ها هستند تا بتوانند خاک و کثیفی های تایر را پاک کنند. در اینجا برخی از شرکتهای تولید کننده لاستیک را بررسی خواهیم کرد. در جداره بیرونی لاستیکها یک عدد چهار رقمی درج شده است که مشخص کننده زمان تولیدآن است.

دیدگاهتان را بنویسید