درباره لاستیک ماشین بیشتر بدانیم

از مزایای لاستیک های چهارفصل می توان به عمر آج بیشتر، هزینه پایین تر، گارانتی طولانی تر و سواری نرم و بی صدای آنها اشاره کرد.از معایب آنها می توان به نامناسب بودن برای زمستان های سخت توام با برف زیاد و تابستان های بسیار گرم اشاره کرد. در اینگونه از تایرها دیواره لاستیک ضخیم تر می باشد و لذا نرمی سایر لاستیکهای را ندارد. تعیین تعداد تایرهای برای خرید، به شما کمک میکند که کدام گزینه برای شما مناسب تر است. نکته: اگر قصد تعویض تمامی تایرهای خودرو را دارید، میتوانید یک مدل جایگزین با نام تجاری متفاوت که کارایی بیشتری دارد، جایگزین کنید. در برخی از موارد میتوان با نگاه کردن به تایر از اندازه مناسب آن برای خودروی خود استفاده کرد. خودروها هندلینگ مشخصی دارند و حضور نیتروژن در لاستیکهای یک خودرو در هندلینگ آن معجزه نمیکند اما از آنجایی که باد نیتروژن ثبات بیشتری را در اختیار لاستیکها قرار میدهد خودرویی که لاستیکهای آن با نیتروژن باد شده باشد در بهترین حالت هندلینگ خود قرار میگیرد.

این لاستیک ها به دلیل به کارگیری رشته های سیمی در ساختار خود، تحمل سرعت بالاتری نسبت به تایرهای بایاس را دارند و عمر آنها نسبت به لاستیک های بایاس ۴۰ تا۶۰ درصد بیشتر است. لاستیک های اسپورت دانلوپ تایرز اولین انتخاب راننده ها و علاقه مندان خودرو در همه جا هستند. شاید همین امر باعث شود که انتخاب یک تایر خوب برای خودروی شما بسیار گیج کننده و سخت باشد. سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلیزاده سرچشمه: اگر میخواهید ترمز ماشینتان خوب و به موقع کارایی خودش را نشان دهد و همچنین کنترل فرمان ماشین صدرصد در اختیارتان باشد، ماشینتان باید دارای لاستیکهای خوب و کار آمد باشد. چرخ ها و لاستیک های خودروی شما نه تنها از خاک پوشیده شده اند بلکه گرد و غبار ناشی از فعالیت لنت های ترمز هنگام توقف شما نیز دیده می شود. تعدادی از محصولات به طور ویژه برای تمیز کردن لاستیک های خودرو طراحی شده اند. در هنگام جایگزین کردن لاستیک اندازه تایر، میزان سرعتی که قرار است رانده شود و مقدار بار قابل تحمل بر روی آن را با ماشین مورد نظر وفق دهید. این عوض کردن لاستیک فقط برای محورهای عقب و یا جلوی ماشین است.

اگر تایرهای خودروی شما تازه و یا جدیدا خریداری شده است و در بینشان یک تایر قابل تعمیر نیست که باید تعویض شود. شما میتوانید با انتخاب رتبه لاستیک بهتر با امتیاز، تحمل بار، سرعت بیشتر و سطح کارایی، تایرهای فعلی خود را به سطح بالاتری ارتقاع دهید. لاستیک (Tire) برای محافظت از چرخ و عملکرد بهتر خودرو در زمانی که چرخ ها با زمین در تماس هستند تولید گردیده اند بر روی هر تایر آج هایی وجود دارند که این امکانر ا می دهند که کشش بیشتری در سطح تایر به وجود بیاید و همچنین از ساییدگی و خرابی زود هنگام تایر جلو گیری نماید. پیش از آن که بخواهیم شما را با فرمول رایگان واکس ماشین آشنا کرده و در رابطه با بهترین مایع برای شستن لاستیک ماشین صحبت کنیم، بهتر است تا در رابطه با اهمیت انجام این فرآیند اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

رادیال در واقع فناوری ساخت تایر اسـت یعنی در ساخت آن از رشته سیمهاي فولادی استفاده شده اسـت. طبق گزارش موسسه Consumer Reports (گزارشات مصرفکننده) در سال 2006، لاستیکهایی با باد نیتروژن افت فشار کمتری نسبت به لاستیکهای پر شده از باد معمولی تجربه میکنند اما این اختلاف فشار رقمی ناچیز در حدود 1.3 psi خواهد بود. با الین وجود شرکتهای مختلف با ارائه گارانتی های متفاوت نظیر ۱۰۰ هزار کیلومتر یا بیشتر سعی دارند مشتریان را از میزان اطمینان به محصولاتشان آگاه کنند. پتروشیمی ها می توانند آنتی اکسیدان های روی لاستیک شما حل کنند و خطر بیشتری برای پوسیدگی خشک ایجاد می کنند. در این نوع تایرها همانطور که در شکل زیرمشاهده می شود امتداد نخ های لایه با خط مرکزی تایرزاویه مورب می سازد و قرار گیری لایه ها روی یکدیگر به صورت ضربدری می باشد. البته با توجه به آب و هوای ممتعادل ایران انتخاب تایرهای چهارفصل تقریبا همیشه اقتصادی و منطقی است. از این رو ، شاید در هر نوع شرایط آب و هوایی ، پلاستیک شما به همان اندازه جدید به نظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید