دانستنی هایی بسیار مفید در مورد لاستیک اتومبیل – اخبار خودرو

جابجایی لاستیک ها: لاستیک های خودرو باید هر 8 تا 10 هزار کیلومتر با یکدیگر تعویض شوند. واکس لاستیک خودرو چه مزایایی دارد؟ بیشتر بخوانید: علائم دیواره لاستیک ؛ نوشتههای روی دیواره لاستیک به چه معنی است؟ اگر براتون امکان داره لطفا با پرداخت مبلغ کمی در هزینه های سایت سهیم باشید تا ما هم بتونیم با خیال راحت براتون بنویسیم و به سوال ها تون پاسخ بدیم . مراقب لاستیک های تاریخ گذشته باشید لاستیک هم مانند سایر وسایل تاریخ مصرف دارد حال این سوال در ذهن شما ایجاد می شود چگونه تاریخ مصرف روی لاستیک را بخوانیم. اما اگر بخواهم یک ردهبندی از برندهای ایرانی را بیان کنیم میتوان بارز و یزدتایر را نام برد. نمی ونم دیدید یا نه ، اما لاستیک ماشین های مسابقه ای صاف و بدون طرح ، ساخته میشه . چرا لاستیک ماشین طرح و شیار داره ؟ یعنی نه طرح داره نه شیار . هر چی طرح لاستیک کمتر باشه ، کشش و قدرت ماشین هم کمتر میشه چون ماشین باید زور بیشتری بزنه تا با زمین اصطکاک ایجاد کنه . هم چنین ۹۰ بیانگر تحمل ۶۰۰ و شماره ۹۶ بیانگر تحمل ۷۰۰ کیلو گرم بار اسـت.

توجه داشته باشید که اگر خودروی شما معمولا تعداد نفرات بالا و یا بارهای سنگین را حمل و نقل می کند، باید از یک لاستیک با شاخص بار بالا استفاده کنید. عمدتا اینگونه از لاستیکها را در شرایط سخت زمستانی و مناطق پربرف استفاده می کنند. با این لاستیک ها راحتتر می توانید رانندگی کنید و ماشین را کنترل کنید، چسبندگی خوبی در آب وهوای مرطوب با جاده ایجاد می کنند و حتی قابلیت رانندگی با آن ها در برف معمولی وجود دارد. فشار باد خیلی زیاد لاستیک خودرو چه معایبی را به همراه دارد؟ باد نیتروژن را در هر جایی نمیتوان به راحتی یافت و این خود یکی از محدودیتهایی است که در پیش روی طرفداران استفاده از نیتروژن وجود دارد. بنابراین توصیه می کنیم که کیفیت لاستیک و لوازم یدکی مورد نیاز خود را فدای هزینه نکنید. میزان تحمل تایر، در مقابل دمای جاده، مخصوصا در مناطق گرمسیر بسیار مهم است، زیرا حرکت خود تایر روی جاده نیز، باعث گرم شدن لاستیک میشود.

در مجموع به نظر میرسد که نیتروژن از مزیت قابل توجهی نسبت به باد معمولی برخوردار نیست و اگرچه موجب حفظ بهتر رینگ ها و کاهش اندک مصرف سوخت میشود اما در مقابل گاهی شما را برای پیدا کردن یک آپاراتی مجهز به دستگاه باد نیتروژن بهزحمت میاندازد. به منظور بررسی این مسئله بسیار مهم باید گفت که سیاه کردن لاستیک های ماشین می تواند جلوه و زیبایی فوق العاده ای را به لاستیک های خودرو شما بدهد. نوشتن مطالب آموزشی به زبان ساده و قابل فهم برای همه ، کار بسیار سختیه . در جدل زیر محدوده قیمت لاستیک با ابعاد استاندارد برای خودروهای پرکاربرد مشخص شده است. اما این لاستیک ها در سایر مناطق دارای عملکردی مشابه با لاستیک های چهارفصل هستند. اما چرا لاستیک شیار داره ؟ چرا لاستیک ماشین مسابقه ای شیار نداره ؟ البته این نوع لاستیک در هوای بارونی به شدت خطرناکه و احتمالا دیدید که ماشین های مسابقه ای خیلی راحت روی آسفالت سر می خورن . به این نوع لاستیک ماشین مسابقه ای میگن : Slick Tire و یا Racing Slick . بسته به اینکه چه مدل خودرویی استفاده میشود و اینکه خودرو معمولی است یا نه، لاستیک های ایرانی میتوانند مناسب باشند، زیرا از نظر کیفیت در حد مطلوبی قرار دارند.

کشش به میزان اصطکاک لاستیک ماشین با سطح جاده اطلاق میشود و حالآنکه چسبندگی به معنای میزان چسبیدن بافت لاستیک به سطح جاده است. در واقع کفش به کمک همین طرح برجسته سر نمی خوره . این طرح برجسته اجازه میده لاستیک با سطح جاده اصطکاک ایجاد کنه و ماشین سر نخوره . دلیل شیار روی لاستیک اینه که آب بارون که روی جاده هست ، بین این شیار ها بره و هم ماشین سر نخوره و هم اینکه جلوی حرکت ماشین گرفته نشه . به عقیده کارشناسان، اگر در مناطق گرمسیر از لاستیک با تحمل گرمای پایین استفاده شود، امکان از هم پاشیدن یا باز شدن لاستیک خودرو از هم بالا میرود. توی شهری مثل تهران ، به قدری ترافیک و ازدحام زیاده که جای پارک می فروشن . توی این صفحات عکس ماشین های معروف دنیا رو می بینید ، جدای از اینکه نیم ساعت میرید تو رویا که اگه این دست من بود… می بینید که اگه حجم آب از فضای شیار های لاستیک ماشین بیشتر باشه ، آب جلوی زور ماشین رو میگیره و حتی ممکنه ماشین روی آب سر بخوره .

دیدگاهتان را بنویسید