دانستنی هایی بسیار مفید در مورد لاستیک اتومبیل – اخبار خودرو

لیست بیستی های گرامی توجه داشته باشید که برای خرید لاستیک خودرو می توان بر خلاف تهیه قطعات یدکی اتومبیل ها که حتما باید با قطعه قبلی خود در تشابه کامل قرار داشته باشند از مدل های دیگری نیز استفاده کرد البته به شرط اینکه بدانید در بازار به دنبال چه نوع لاستیکی برای انداختن در زیر چرخ های وسیله نقلیه خود هستید! استفاده از این نوع لاستیک ها در فصل زمستان که اصولا با کاهش شدید دمای هوا نیز همراه است سبب بهبود کنترل وسیله نقلیه و همچنین ترمزگیری به موقع شما رانندگان گرامی خواهد شد. باتوجه به مزایای لاستیک های فصلی، امروزه خیلی از افراد با ظهور لاستیک های تمام فصل به استفاده از آن ها روی آورده اند. این نوع از لاستیکها، لاستیکهاي اصلی چهار فصل شماست، این لاستیکها دوام زیادی دارند و احساس اسانی را در حین رانندگی بشما تلقین می کنند. مدل چهار فصل: لاستیک های چهار فصل همانند نام خود مناسب استفاده و رانندگی در هر چهار فصل سال هستند و بهترین گزینه برای تمام کسانی بحساب آورده می شوند که خیلی تمایلی به تعویض لاستیک های خود با تغییر فصل ها ندارند! قدیمیها میگویند لاستیک مصرفشدهی جلویی را با لاستیکهای عقبی تعویض کنید.

لاستیک هم مثل کفش به مرور زمان و به دلیل استفاده مستهلک شده و قابلیتهای خود را از دست میدهد و در صورتی که در زمان مناسب تعویض نشود، ممکن است برای راننده و سرنشینان خطرآفرین باشد. هم چنین باید گفت کـه مسافت ترمزگیری نیز کاهش مییاد، اما معایب این مدل لاستیکها، کاهش بیش از حد اصطکاک لاستیک با جاده در شرایط جاده خیس اسـت. این لاستیکها در چالهچوله خیلی سریع آسیب میبینند و به خودرو هم آسیب میرسانند. لاستیک اتومبیل همانند کفش انسان و حتی بیشتر برای سلامت رانندگی اهمیت دارد و باوجود برندهای مختلف تعداد زیادی از افراد در زمان انتخاب لاستیک برای خودروشان گمراه می شوند. در کاتالوگ هر خودرویی، مشخصات لاستیک استاندارد برای آن ماشین اعلام شده اسـت. اگر برای شـما رانندگی با سرعت بیشتر نسبت بـه کشش در برف اولویت بیشتری دارد این تایرهای با عملکرد بالا مناسب خودروی شـما اسـت. درجه سرعت لاستیکهای با عملکرد بالا در خودروهای قدرتمند بیشتر از درجه سرعت لاستیکهایی است که در سدانهای خانوادگی و شاسیبلندها به کار میرود. در واقع ۱۳ اشاره به قطر رینگ خودرو دارد؛ یعنی دایرهی مرکزی تایر که رینگ درون آن قرار میگیرد ۱۳ اینچ (هر اینچ ۲٫۵۴ سانتیمتر) است. این در حالیست که در لاستیک تیوبلس پس از ورود میخ به بدنه لاستیک اطراف آن به سرعت آب بندی شده و خود میخ نیز بعنوان درپوش راه خروج هوا را می بندد.

و همچنین لاستیک های نوع T مناسب زاپاس می باشند؛ زیرا تایرشان کوچکتر بوده و نهایتا فضای کمتر از صندوق عقب خودرو را به خود اختصاص می دهند. در شرایط آبوهوای گرم این لاستیکها الگویی مناسب دارند اما بینقص نیستند و اگر شـما بـه دنبال دوام و سروصدای کمتر هستید این لاستیکها برای شـما مناسب نیست. مدت تابستانی: لاستیک تابستانی که در بازار معروف به مدل های سه فصله می باشند نیز گزینه قابل قبولی برای رانندگی شما عزیزان در فصول گرم و خشک سال می باشد. برای مثال عدد “۱۲۰۴” نشان میدهد این لاستیک در هفته دوازدهم سال ۲۰۰۴ میلادی تولید شده است. بنابراین اگر در منطقهای زندگی میکنید که سالی یک بار برف سنگین میبارد، بهتر است این لاستیکها را بهعنوان لاستیک دوم خریداری کنید و در باقی سال از همان لاستیکهای چهارفصل یا تابستانی استفاده کنید. حتی رانندگان دارای خودروی قدرتمند، در هوای سرد با این لاستیک ها دیگر بر روی ماشینشان کنترلی ندارند و تصادف میکنند.

ترکیب باد نامناسب، وزن زیاد و سرعت بالا، خودروی شما را از هر برندی باشد تبدیل به یک تابوت متحرک میکند. لاستیکهای زمستانی آجهای عمیقی دارند و آنها را به گونهای مهندسی کردهاند که چسبندگی چشمگیری ایجاد کند و به شما امنیت و اطمینان بیشتری در جادههای لغزنده و برفی بدهد. استاندارد DOT مخفف عبارت department of transportation است که در حقیقت مجوزی برای استفاده از لاستیک در جاده های کشورهای آمریکایی است. معیارهایی وجود دارد که باید هر یک از آنها را هنگام خرید لاستیک در نظر بگیرید تا بهترین لاستیک را برای خودرویتان خریداری کنید. شما عزیزان می توانید با مطالعه هر مورد به اطلاعات بیشتر در خصوص محصول انتخابی تان دست پیدا کنید. یکی از توصیه های کارشناسان توجه به همخوانی رینگ و لاستیک خودرو است.آنها توصیه می کنند هنگام انتخاب رینگ ،به نوع وسیله نقلیه، اندازه و نوع تایر(تیوبلس یا تیوب تایپ ) توجه کنید.رینگ مورد نظر حتما باید با استاندارد وسیله نقلیه و متناسب به نوع تایر انتخاب شود.

دیدگاهتان را بنویسید