ثبت نام لاستیک دولتی (سهمیه ای) – خرید و قیمت لاستیک دولتی (15 اسفند)

این فرایند برای رانندگانی که وسواس زیادی در خصوص هندلینگ خودرو دارند کاملاً مشخص خواهد بود اما رانندههای معمولی متوجه این تفاوت جزئی نخواهند شد. همانطور که در شکل میبینید، ساختار تایر با حرف R مشخص شده است که نشان میدهد ساختار تایر شعاعی یا رادیال است، یعنی نخهای لایههای لاستیک بهشکل شعاعی و عمود بر خط مرکزی تایر در آن قرار گرفتهاند. نیتروژن، نسبت به هوا، گرمای خود را زودتر از دست میدهد و در واقع با زدن نیتروژن درون لاستیکها، ترکیدگی لاستیک در روزهای گرم تابستان بر اثر افزایش دما و انبساط گاز درون لاستیک، کمتر اتفاق خواهد افتاد که باز هم ایمنی بیشتر آن را نشان میدهد. باید از باد نیتروژن برای لاستیک های خود استفاده کنند چون ممکن است دچار حادثه در حریق شوند و باید عامل کمک کننده ای یه افزایش حریق نباشند. از همین رو استفاده از باد نیتروژن می تواند کاملا مفید باشد و به این دلیل که رطوبت به طور کامل حذف می شود، عمر لاستیک های خودرو افزایش می یابد. این برند در بیش از ۱۶۰ کشور دنیا از جمله ایران، دارای نمایندگی می باشد.

چراکه بهترین لاستیک ها اگر در زیر خودرویی قرار گیرند که بد رانده می شود ممکن از بیش از 30 هزار کیلومتر عمر نکنند. امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید لاستیک خودرو در اختیار شما قرار دهد. امیدواریم از مطالعه این مقاله اطلاعات مدنظر خود را دریافت کرده باشید. این نوع تایرها را برای حفظ طول عمر لاستیک میتوانید به صورت متناوب در محورها جابهجا کنید. همچنین سالانه حدود ۳۰۰ میلیون حلقه لاستیک در دنیا به عنوان زباله دفن می شوند که در صورت استفاده از گاز نیتروزن در لاستیک ها می توان این عدد را تا حدود ۳۰ درصد کاهش داد و به حفظ سلامت محیط زیست هم کمک نمود. یعنی می توان استفاده از گاز نیتروژن در لاستیک خودرو را از روش های کاهش مصرف سوخت خودرو در نظر گرفت. با این وجود اگر در یک تایر از باد نیتروژن استفاده کنید روند فرسایش آن نزدیک به ۳۰ درصد کندتر میشود ضمن این که باد نیتروژن با داشتن تاثیر مثبت بر روی مصرف سوخت خودرو میتواند از آلودگی بیشتر محیط زیست جلوگیری کند. به همین دلیل از روکش هایی از جنس چرم که مشابه انواع لاستیک ماشین امروزی است، بر روی آنها استفاده می شد. این شرکت چینی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و تولید محصولات با کیفیت و همچنین پشت سر گذاشتن تست های سخت شرکت های خودروسازی معتبر دنیا مانند ولوو و …

با این لاستیک فرمان خودرو بهتر پاسخ میدهد، چسبندگی با جاده در سر پیچها افزایش مییابد و توقف خودرو خیلی سریع انجام میشود، بدون اینکه مسافت زیادی را جلو برود. لاستیک های زمستانی در برف و یخ سنگین به چسبندگی بهتر کمک می کند و همانطور که می دانید ترمز در جاده های لیز، اهمیت به سزایی دارد. این لاستیک ها از جنس مواد پلاستیکی و غیر قابل تعویض بودند و در وسایل نقلیه مختلف مانند انواع دوچرخه ها و خودروهای آن زمان استفاده می شدند. شرکتها بر حسب اقلیم و آبوهوای هر منطقه، نوع خاصی از مواد را برای ساخت لاستیکهایشان استفاده میکنند. سیستم “رانندگی تطبیقی” (Adaptive Drive) تا حد ممکن فشار وارده بر تایر معیوب را کاهش داده و به تایرهای دیگر انتقال میدهد. در نتیجه اصطکاک لاستیک با سطح جاده کاهش پیدا میکند و ساییدگی کمتر لاستیکها را در دراز مدت شاهد هستیم. در لاستیک هایی که با گاز نیتروژن پر می شوند به ندرت شاهد کم شدن باد هستیم و به مرور زمان باد آنها کاهش نمی یابد. دلیل آن هم این است که اتمهای نیتروژن ابعاد بزرگتری نسبت به اتمهای اکسیژن دارند و همین باعث می شود نیتروژن به سختی بتواند از لاستیک خارج شود و منجر به کاهش فشار باد لاستیک شود.

رینگ های خودروها بدون وجود محافظی مانند لاستیک خودرو، با سطح جاده زیرین در تماس هستند و این تماس در زمان حرکت خودرو باعث ایجاد اصطکاک بین رینگ و جاده، گرم شدن رینگ، جرقه زنی و آتش سوزی خواهد شد. دو عاملی که برای اکثر رانندگان اهمیت دارد داشتن عملکرد بالا در جاده های خیس یا عدم ایجاد صدای زیاد توسط لاستیک می باشد. در این واحد کلیه حفره ها ی ایجاد شده روی سطح منجید که در واحد باف دستی ایجاد شده و در کلیه نواحی نخ زده توسط مواد خاص ( کوشین) پوشش داده شده و یک سطح تقریبا یکنواخت برای ترد گذاری آماده می شود. در نتیجه آمار نشان داده باد لاستیکی که با اکسیژن پر شده است چیزی حدود ۱. بهترین لاستیکهاي چهارفصل این لاستیکها هستند و بـه هر نوع لاستیک چهار فصل دیگر ترجیح داده می شوند چراکه با داشتن سمبل دانه برف و کوه صلاحیت خودرا در شرایط برف شدید نشان میدهند. خصوصا اگر خودروی شما از نوع گیربکس اتوماتیک می باشد و یا دارای سیستم ترمز ABS است. یکی از سوال هاي مهمی کـه ذهن رانندگان را در زمان خرید لاستیک بخود درگیر می کند بحث ایرانی و خارجی بودن لاستیک ها میباشد کـه گروهی از انها این موضوع را تنها با بودجه ي خود بررسی کرده و تصمیم بـه خرید آن می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید