بهترین اسپری تمیز و براق کننده لاستیک ماشین با تخفیف 50%- لیموتاپ

دو رقم اول آن از سمت راست نشان هفته و دو رقم بعدی نیز مربوط به سال ساخت لاستیک می باشد. در کنار این حرف عددی که معمولا بین دو تا سه رقم است نوشته می شود که نشان دهنده وزن قابل تحمل لاستیک است. لاستیک خودروها را می توان بر اساس اندازه نیز در دو دسته پهن و اسپرت قرار داد. از این رو در اکثر خودروهای اسپرت از این نوع لاستیک استفاده می شود. با توجه به اینکه فاق لاستیک پهن با لاستیک فابریک یکی است استفاده از آن به جلوبندی خودرو آسیبی وارد نمی کند و با توجه به سطح تماس بیشتر لاستیک های پهن با جاده، پایداری خودرو هنگام رانندگی با این لاستیکها بیشتر می باشد. گاهی اوقات سطح بیرونی لاستیک به مرور زمان ضعیف میشود. فاق تایر (نسبت ابعاد): این عدد بیانگر نسبت ارتفاع سطح مقطع تایر به عرض تایر است. دانلوپ تایرز نام تجاری تایر معروف با تاریخ طولانی در انگلستان از اواخر قرن هیجده میلادی توسط John Boyd Dunlop تاسیس شده است. از آنجایی که خودروها در ابعاد و سایزهای مختلفی تولید می شوند، طبیعی است که سایز تایرهای آن ها نیز متفاوت باشد.

شما با خواندن این اعداد و دانستن آن ها می توانید در سایت چی تایر جستجو کرده و لاستیک مناسب ماشین خود را پیدا کنید. بیشتر کارخانه های سازنده خودرو توصیه می کنند لاستیک ها را بعد از 10 سال تعویض نمایید اما اگر می خواهید با این لاستیک ها در جاده رانندگی امن و مطمئنی داشته باشید بهتر است ظرف همان 6 سال لاستیک ها را تعویض نمایید به خصوص اگر لاستیک های شما در شرایط سخت و آب و هوای غیر معتدل کار می کنند و این نکته ای است که هنگام خرید لاستیک هم باید به آن توجه داشته باشید و لاستیکی که خریداری می کنید به سال ساخت آن که روی لاستیک حک شده است توجه داشته باشید. اما باید توجه داشته باشید در صورت خرید لاستیک های متفاوت از سایز استاندارد معرفی شده توسط کارخانه، احتمال آسیب به جلوبندی، فرمان و اعمال فشار به موتور و گیربکس خودرو بالا می رود.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، لاستیک خودرو یکی از اجزای مهم آن به شمار می رود که در طول زمان دچار فرسایش و در نهایت تخریب می شود که در این حالت نیاز به تعویض دارد. یکی از مزایای رنگ اسپری پلاستیک این واقعیت است که به راحتی از بین نمی رود و بنابراین برای فضای باز کاملاً مناسب است. کافی است نگاهی به کنارههای لاستیک بیندازید و از نبود مشکلات احتمالی مطمئن شوید. لاستیک تابستانه با توجه به ساختار آن که دارای آج کوتاه تری می باشد دارای چسبندگی بیشتری نیز است. حال با توجه به اینکه لاستیک ماشین قیمت و ارزش نسبتا بالایی دارد، دقیقا چه هنگامی بهترین زمان تعویض آن است؟ دو رقم ابتدایی آن اشاره به هفتهی تولید و دو رقم انتهایی آن اشاره به سال تولید دارد. اما یک روش قدیمیهم برای اندازهگیری عمق لاستیک بدون خرج حتی یک ریال هم وجود دارد. نوار شاخصی روی این لاستیکها وجود دارد که وقتی لاستیک نو باشد، نامرئی هستند یا بسختی میتوان آنها را دید، اما به مرور زمان، با فرسوده شدن لاستیک، قابل مشاهده خواهند شد. در ابتدا باید توجه داشته باشید که تفاوت این دو لاستیک در ساختار آنها بوده و تنها یک طبقه بندی به جهت عملکرد می باشد.

توجه داشته باشید که با توجه به برند و کشور سازنده لاستیک، به طور معمول تاریخ انقضا لاستیک ها 5 تا 7 سال بعد از تاریخ درج شده روی محصول می باشد. در این اطلاعات که معمولاً با فاصله کمی بعد از اطلاعات مربوط به سایز لاستیک درج شده است، حرف انگلیسی بیانگر حداکثر سرعت حرکت و عدد دورقمی بیانگر حداکثر بار قابل تحمل می باشد. این موضوع به عبور و حرکت در جاده های خیس و برفی کمک می نماید. زمانی که فشار باد لاستیک خودروی خود را از حالت استاندارد، کم تر تنظیم میکنید به لاستیک های خودروی خود کمک میکنید. گام اول، تعیین اندازه لاستیک ماشین است و مرحله بعد از آن تصمیم گیری برای این است که اندازه لاستیک بعدی شما چه اندازه باشد. تمامی این موارد در نهایت به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از خودرو خود نگهداری کرده و سالیان سال از آن به راحتی استفاده کنید. در نقطه مقابل لاستیک های چهار فصل هستند که در طراحی آن ها از آج بلندتری استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید