برای خرید و تعویض لاستیک ماشین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

به همین دلیل هم است که باد نیتروژن در ماشین های مسابقه ای کاربرد بسیار زیادی دارد و خطر احتمالی از طرف لاستیک را کاهش می دهد. مثلا عدد 60 که در تصویر مشاهده میشود، بیانگر فاق لاستیک است به اندازه 60 درصد پهنای آن، یعنی در حدود 129 میلی متر است. عباراتی که در عکس مشاده میشود، روی همه لاستیکها وجود دارد. این لاستیکها اگر به صورت علمی، مهندسی شده و استاندارد روی خودرو نصب شوند، باعث بهبود عملکرد خودرو میشوند. مدل چهار فصل: لاستیک های چهار فصل همانند نام خود مناسب استفاده و رانندگی در هر چهار فصل سال هستند و بهترین گزینه برای تمام کسانی بحساب آورده می شوند که خیلی تمایلی به تعویض لاستیک های خود با تغییر فصل ها ندارند! بسته به اینکه چه مدل خودرویی استفاده میشود و اینکه خودرو معمولی است یا نه، لاستیک های ایرانی میتوانند مناسب باشند، زیرا از نظر کیفیت در حد مطلوبی قرار دارند.

حرف P روی لاستیک علامت کلمه انگلیسی Passenger به معنی مسافری است و نشان میدهد که این لاستیک مناسب خودروهای سواری، شاسیبلندها و وانتها است. ۳- پدال گاز را فراموش نکنید: بسیاری از افراد در هنگام ترکیدگی لاستیک خودرو فکر میکنند که دیگر نباید گاز بدهند و میبایست خودرو را با سرعت ثابت رها کرده و صرفا به کنترل فرمان بپردازند، ولی این تصور اشتباهی است و میبایست به آرامی روی پدال ضربه بزنید تا خودرو به جلو حرکت کند. در غیر این صورت، امکان ترکیدن لاستیک در سرعتهای بالا و یا در هنگام ترمزهای ناگهانی وجود دارد که بسیار نیز خطرناک است. عبارت Treadwear، کیفیت مقاومت لاستیک در برابر سایش را بیان میکند. سه شاخص دیگر نیز معمولا روی لاستیک درج میشود. در ابتدا باید بگوییم که تمام تایرها دارای تاریخ تولید هستند و این تاریخ روی تایر درج شده است. تاریخ تولید لاستیک به صورت چهار رقمی نوشته میشود که دو رقم اول از سمت راست نشاندهنده سال و دو رقم دوم از سمت راست بیانگر هفته تولید لاستیک خودرو است. حال سوالی که به وجود میآید این است که کدام یک از شرکتهای ایرانی ویژگیهای گفته شده را در تولید محصولات خود در نظر گرفتهاند؟ اگر تصمیم به خرید لاستیک برای ماشین خود گرفتهاید در جای درستی قرار دارید.

اگر به موقع به احوال لاستیکها رسیدگی نکنید باید مبلغ زیادی را بابت تعمییرات خوردو هزینه کنید. اما عدم نصب صحیح و استاندارد این لاستیکها بر روی خودرو، باعث کوبش بیشتر، استهلاک بیشتر سیستم تعلیق خودرو و شاسی خودرو خواهد شد. البته باید گفت که با توجه به وضعیت راههای داخلی، استفاده از این لاستیکها باعث هزینه تراشی برای صاحب خودرو میشود. این روش یکی از تکنیک های بسیار ساده و مقرون به صرفه است که به شما کمک می کند تا در محیط خانه اقدام به تهیه واکس لاستیک کنید. نوع C برای اشاره به تایرهایی به کار میرود که کاربری تجاری دارند و در خودروهایی مثل کامیون و کامیونت و حتی ونهای بزرگ و اتوبوسها استفاده میشوند. اگر زیبایی لاستیک های شما برای تان اهمیت بسیار زیادی دارد و به دنبال آن هستید تا اقدام به افزایش زیبایی بصری آنان ها کنید، باید به این مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید که امروزه روش های مختلفی به منظور رسیدن به این هدف وجود دارد. اگر قصد دارید برای خرید لاستیک خودرو اقدام کنید، بد نیست بدانید که براساس برند و یا کشور سازنده، انواع مختلفی لاستیک در بازار وجود دارد.

این عامل نقش مهمی در پایداری خودرو در شرایط مختلف دارد. این اطلاعات در یک کادر بسته، روی یک سمت از دیواره لاستیک حک می شوند. برای تعیین زمان تولید لاستیک می توان از اعدادی که در روی لاستیک حک شده است استفاده نمود. بعضی از تایرسازان، کد DOT را که مربوط به کد سری تولید است نیز قبل از تاریخ تولید لاستیک بر روی آن حک می کنند. بعد از عدد مربوط به اندازه فاق، حرف R نوشته شده است. بعد از این عدد سه رقمی، یک ممیز و بعد از آن هم یک عدد دو رقمی نوشته شده است. در بعضی شرایط ممکن است این کد دارای عدد هم باشد که باعث اشتباه خواندن خواندن تاریخ تولید می شود. اما این تاریخ تولید کجا نوشته شده است و چگونه متوجه آن شویم؟ ویژگیهای کیفی لاستیکی که برای خودروی خود انتخاب میکنید، نباید از مواردی که در کاتالوگ نوشته شده است پایینتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید