برای خرید و تعویض لاستیک ماشین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای تمیز کردن بخش های فلزی نیز می توانید از اسپری پاک کننده استیل استفاده کنید اگر دوست دارید چرخها و لاستیکهای خود را با آب و صابون تمیز کنید. در واقع سرکه یکی از موادی است که به عنوان واکس لاستیک و داشبورد همواره از آن استفاده می شود اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به دلیل ساختار سرکه بهتر است تا به جای این که از حجم بسیار زیادی سرکه استفاده کنید تنها سه قسمت سرکه را با یک قسمت آب مخلوط کرده و سپس آن را به صورت اسپری بر روی لاستیک ماشین بزنید و از طریق آن اقدام به تمیز کردن لاستیک ماشین خود کرده و آن زیبا و خاص کنید. اما به مرور زمان بر اثر تغییرات آب و هوا، گرد و غبار و خاک، شن و ماسه و هر نوع آلودگی دیگر مانند روز اول دارای زیبایی و درخشندگی نیستند و به دلیل استفاده و سواری روزانه از بین میروند. از آنجا که احتمالاً هر روز رانندگی میکنید، دائماً گرد و غبار ترمز ایجاد میشود. واکس لاستیک خودرو چرخ های شما را براق نگاه میدارند و از چسبندگی گرد و غبار ترمز جلوگیری میکنند.

اگر اجازه دهید گرد و غبار ترمز برای مدت زمان طولانی روی چرخهای شما بنشیند، میتواند سطح بیرونی لاستیک شما را از بین ببرد. افزون بر این در خودرویی با چرخهای غیر همراستا فشار زیادی بر فرمان خودرو وارد میشود و هدایت آن را سختتر میکند. البته پزشکان معتقدندکه این نیرو به صورت یکسان روی تمامی پا وارد نمی شود.براساس مطالعات پزشکی شما چه لاغر باشید چه چاق موقع دویدن یا راه رفتن بیشترین فشار را روی قسمتی از پا وارد می کنید که مثل یک ضربه گیر وزن شما را تحمل می کندو مانع از آسیب رسیدن به استخوان ها می شود. واکس لاستیک خودرو یک لایه پوشش مومی را بر روی لاستیکها ایجاد میکنند که به عنوان یک لایه مانع عمل میکنند و آن را از هرگونه آلودگی جاده و هوای نامناسب محافظت میکنند. سعی کنید از پاک کنندهای استفاده کنید که برای تمام لاستیکها مناسب باشد. فنربندی ماشین از اجزای زیادی تشکیل شده است پس لازم است که همراستایی چرخها و یاتاقان های آنها، بوش، میله تعادل، بازوهای کنترل فنر و خود فنرها را بررسی کنید. ترکیب این مواد در کنار هم باعث می شود تا شما بتوانید در محیط منزل اقدام به ساخت واکس لاستیک کرده و از طریق آن لاستیک های خود را براق و سیاه کرده و زیبایی شگفت انگیزی به آن بدهید.

وازنظر شکل ظاهری نمی توان تشخیص انباری بودن آن را داد.سازندگان خودرو جهت مشخص نمودن زمان تولید لاستیک ملزم به ثبت تاریخ ساخت هستند. یکی از مهمترین عواملی که در عمر مفید خودرو نقش داشته و معمولا رانندگان به آن بی توجه می باشند، تاریخ انقضای لاستیک مصرفی خودرویشان می باشد. به همین دلیل قویا توصیه می گردد قبل از خرید لاستیک نسبت به شناسایی تاریخ تولید لاستیک اهمیت قائل شده و از این امر به سادگی نگذرید. به همین دلیل نمی توان مشخصا به زمان یا عدد خاصی اشاره نمود. این مسئله باعث شده تا واکس لاستیک خارجی که تا چند سال گذشته می شد آن ها را با قیمت مناسبی خریداری کرد، امروزه افزایش قیمت بسیار زیادی را تجربه کند و به همین دلیل بسیاری از افراد که توانایی مالی برای خرید واکس لاستیک ندارند، ترجیح می دهند تا خودشان شخصاً اقدام به تولید واکس لاستیک کرده و از واکس لاستیک خانگی استفاده کنند. استفاده از نرم کننده موی یک روش سیاه شدن لاستیک ماشین است که امروزه افراد بسیار زیادی از آن استفاده می کنند. در هنگام خرید لاستیک بسیار پیش می آید که علیرغم پرداخت هزینه ی بالا فروشندگان لاستیک های به ظاهر نو اما کهنه را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند.

گرما و اصطکاک شدید ایجاد شده توسط چرخها این ترکیب را بسیار خورنده میکند که در نهایت باعث از بین رفتن لاستیک شما میشود. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می توانید با کمک نرم کننده مو درخشش چشم نوار و فوق العاده ای را به تایر خودرو خود داده و آن را زیبا و جذاب تر از همیشه کنید. بریجستون از برندهای قدیمی تولید کننده لاستیک ماشین و سایر قطعات یدکی خودرو است. سطح مقطع تایر یا همان اندازه لاستیک را با عدد ۲۹۵ نشان می دهند یعنی اندازه لاستیک مورد نظر از پهنا ۲۹ سانتی متر و نیم است. با استفاده از این واکسها، تایر خودرو شما همیشه نو و جدید به نظر میرسد و میتوانید از تمیزی و درخشش آن اطمینان حاصل کنید. این عدد، یک عدد چهار رقمی است که دو عدد اول آن از سمت چپ نشانگر هفته تولید و دو عدد بعدی نشانگر سال تولید لاستیک می باشد. معمولا برای محافظت بهینه توصیه میشود لاستیک ها را حداقل دو بار در هفته واکس بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید