برای خرید و تعویض لاستیک ماشین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

البته احتمال وقوع اینگونه موارد معمولا بسیار پایین است. اگر فشار باد لاستیک پایین تر از میزان اعلام شده باشد ،باعث لغزش یا جابجایی بیش از حدتایر در ناحیه تماس با جاده شده و درنتیجه سبب افزایش حرارت بیش از حد آن می شود.همین مشکل در مورد فشار بیش از حد باد نیزصادق است.درصورتیکه فشار باد تایر بالاتر از حد استاندارد باشد تماس لاستیک با جاده ناقص بوده که علاوه بر کاهش عمر تایر می تواند برای سرنشینان خودرو خطر آفرین باشد. انتخاب متناسب با کاربری فعالان بازار لاستیک توصیه می کنند به منظور انتخاب صحیح رینگ و لاستیک، پس از مطالعه کتابچه راهنمای خودرو ،به کاربری ماشین تان توجه کنید. در صورتی که پس از تعویض تایر ماشین احساس میکنید بعد هنگام استارت ماشین باتری آن دچار مشکل شده است روش های تست خرابی باتری ماشین را نیز می توانید مطالعه کنید. در غیر این صورت آجها دچار سایش میشود و دردسرها و هزینههای زیادی پیشروی شماست. هیچگاه اضافه فشار لاستیک خودرو را در زمان گرم بودن تایر خارج نکنید، زیرا هنگام خنک شدن تایر دچار کمبود وزن میشود. براساس مطالعات صنعتی ترکیب باد و لاستیک در خودرو مشابه استخوان وگوشت پاشنه پا است. به این ترتیب که تنها ۵ درصد وزن خودرو روی لاستیک وارد شده و ۹۵ درصد دیگر را باد درون لاستیک تحمل می کند.به همین دلیل کارشناسان فنی خودرو از لاستیک به عنوان پاشنه آشیل اتومبیل یاد می کنند.آنها توصیه می کنند همان طورکه به سلامتی پاهایتان فکر می کنید برای حفظ ایمنی ماشین و البته خودتان به فکر سلامتی “پای” خودرو خود هم باشید.همیشه باید سالم ترین لاستیک ها را در چرخ جلو استفاده کرد تا امکان ترکیدن کاهش یابد.

همانطور که گفتیم هر چیزی در کنار مزایایی که دارد قطعا یک سری ایرادات و معایبی هم دارد که گاز نیتروژن لاستیک های خودرو هم از این قاعده مستثنی نیستند. در برخی از خودروهای مدرن، که سیستم ترمزگیری هوشمند ABS را در کنار سامانهی ضد لغزش ASR و LSD دیفرانسیل دارند، تعویض لاستیک ماشین به این راحتیها نیست. اگر میخواهید به حداکثر عمر مفید لاستیکتان برسید، سالی یک بار به مراکز مجاز برای بازدید سیستم جلوبندی، تنظیم بالانس و فرمان مراجعه کنید. گاها نیز کیفیت لاستیک خریداری شده نیز در میزان عمر مفید لاستیک ها موثر بوده و هرچه لاستیک خریداری شده با کیفیت تر باشد، عمر مفید آن نیز بیشتر می باشد. در این مراحله نیازی به درآوردن کامل این پیچ ها نیست. بسیاری از رانندگان متوجه آسیب های ناشی از لاستیک های کهنه و به ظاهر نو عرضه شده در بازار نیستند. ممکن است در ابتدا با مقاومت بسیاری از سوی پیچ ها روبرو شوید. ابتدا پیچ ها را با کمک دست خود سفت کنید تا جایی که دیگر نیرویی برای انجام این کار نداشته باشید. این جمله را به خاطر داشته باشید که تمیز کردن منظم چرخها و لاستیکها فقط یک مسئله ظاهری نیست، بلکه یک حرکت پیشگیرانه از تخریب شدن لاستیک شماست.

زیرا ممکن است موجب خراب شدن جک شود. ممکن است برای خرید لاستیک خودرو مدل مناسب را از فروشنده جویا شویم، اما این امکان نیز وجود دارد که فروشنده براساس مدلهای موجود در مغازه، محصولی را پیشنهاد دهد که از نظر مالی بیشتر برای وی منفعت داشته باشد. همچنین ممکن است این قارچها به لباسهایی که درون ماشین میریزید نفوذ کرده و بیماریهای پوستی را به دنبال داشته باشد. فروشگاه اینترنتی Cari4 از توزیع کنندگان برتر لوازم یدکی ماشین آلات سبک و سنگین در سطح کشور میباشد و با کادری مجرب از متخصصان تمامی محصولات لوازم یدکی خودرو را از لحاظ اصالت و کیفیت تضمین کرده و پاسخگوی تمام نیازهای مشتریان در سطح کشور است. ما در این مطلب به شما می آموزیم که چگونه بهترین نوع لاستیک را برای خودرو خود خریداری نمایید. دقت کنید که تایر به خوبی در جای خود قرار گرفته و به اصطلاح تراز شود.

امروزه حرکت وسایل زمینی به وجود چرخ و به تبع آن تایر وابسته است. واکس لاستیک خودرو چرخ های شما را براق نگاه میدارند و از چسبندگی گرد و غبار ترمز جلوگیری میکنند. در حالی که لاستیک های عقب نیروهای رانش را تحمل می کنند و به همین دلیل است که لاستیک های چرخ جلو بیشتر در قسمت بیرونی آج خورده می شوند و لاستیک های چرخ های عقب از قسمت وسط آج آسیب می بینند. چرا که ترکیدن لاستیک های جلو خطرناک تر از ترکیدن لاستیک های عقب است و در سرعت های بالا احتمال چپ شدن خودرو چند برابر می شود. عموما جنس لاستیک استفاده شده در این تایرها از کیفیت بالایی برخوردار است، نرمی و انعطاف زیاد این لاستیک ها سبب افزایش چسبندگی در سرعت های بالا و پیچ های جاده ای میشود. در هنگام خرید لاستیک نو بسیار پیش می آید که علیرغم پرداخت هزینه ی بالا فروشندگان لاستیک های به ظاهر نو اما کهنه را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. این میلهها پلهای کوچک افقی هستند که در عمق کمتری بین آجهای لاستیک قرار میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید