برای خرید و تعویض لاستیک ماشین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

تمام سیستمهای پایداری الکترونیکی و کنترل کشش به همین خاطر ابداع شدهاند. تمام این پارامترها به صورت کدهایی متشکل از عدد و حروف روی دیواره لاستیک درج شدهاند اما فهم آنها کمی سخت است. در تصمیم گیری شما برای خرید تایر چندین عامل نقش اساسی دارند که از قرار زیر است. اگر یک جفت لاستیک دارید که شکل خود را از دست داده و نیاز به جایگزینی دارد، در حالی که دو تایر دیگر شما در شرایط خوبی قرار دارند، شما فقط میتوانید این جفت لاستیک فرسوده را جایگزین کنید. یکی از علت های مهم در تحریک احتراق، اکسیژن می باشد و این عمل در حوادث بسیار ممکن است خطرناک باشد و جان سرنشینان را به خطر بیندازد اما باد نیتروژن تاثیری در تحریک حریق ندارد و این عامل می تواند یک مزییت برای انتخاب دوباره باد نیتروژن برای لاستیک های خودرو باشد. با استفاده از چنین لاستیکهایی، دیگر نباید نگران علت صدای نامتعارف لاستیک خودرو نیز باشید. هشدار: استفاده از تایر ناقص روی محور ماشین، میتواند برای خودروی شما مشکلات کششی ایجاد کند. در بازار صدها نوع تایر ماشین وجود دارد. نصب رینگ یک سایز بزرگتر بر روی خودرویی همچون پراید نیز مرسوم است و بنابراین تقاضای خوبی برای لاستیک رینگ 14 نسبتا در بازار وجود دارد.

در صورتی که سیاهیهای به وجود آمده از حد گذشته باشد، شاید استفاده از محلول آب لیمو ترش یا سرکه و حتی سفید کننده کارساز نباشد. حتی اگر شما یک ماشین بلا استفاده را دارید که هرگزبا آن رانندگی نمی کنید ، سعی کنید آن را از گاراژ خارج کنید و با آن چند مایل و یک بار در ماه رانندگی کنید. تایر اگر دارای سوراخ جانبی و یا پارگی نافرم باشد که قابل تعمیر نیست حتی اگر تازه هم باشد باید تعویض شود. اگر این امر میسر نبود سعی کنید از هم خانواده تایرهایتان. اگر تصمیم به خرید یک تایر گرفتید، حتما سعی کنید تایر خریداری شده هم نام تجاری و مدل بقیه تایرهای خودروی شما باشد. سعی کنی یک جفت لاستیک را یا در محور عقب و یا در محور جلو استفاده کنید. چرخش دوره ای بین چرخ های عقب و جلو باعت می شود تا آن ها به صورت یکنواخت فرسوده شوند. لاستیک های خود را هنگامی که خیلی ساییده شده اند را تا زمانی که تعویض نکرده اید در جاده استفاده نکنید. اگر کنار جاده هستید ، تا آنجا که ممکن است کنار بروید. میزان باد تایر تا جایی اهمیت دارد که کارشناسان معتقدند 50 درصد نگهداری از لاستیک خودرو به تنظیم باد آن مربوط می شود.

چگونه لاستیک را تعویض کنیم – از جک خود به درستی استفاده کنید جک را در زیر قسمت فلزی قاب ماشین خود قرار دهید. شما میتوانید با انتخاب رتبه لاستیک بهتر با امتیاز، تحمل بار، سرعت بیشتر و سطح کارایی، تایرهای فعلی خود را به سطح بالاتری ارتقاع دهید. در پارهای از مواقع میتوانید یک جفت لاستیک از همان دسته را با نام تجاری مشابه و یا متفاوت ولی با کاریی مشابه سایر لاستیکهای خودرویتان خریداری کنید. بهترین گزینه انتخاب یک تایر از همان نوع است. بر اساس مسافت طی شده نیز، مناسب ترین زمان برای تعویض هر لاستیک پس از طی کردن میانگین 40 هزار کیلومتر میباشد. در یک اتومبیل معمولی، با توجه به کیفیت ساخت و نحوه استفاده معمولا از 40 تا 80 هزار کیلومتر کارایی دارند. بعد از تنظیم باد لاستیک ماشین، درپوش “والو” را با دقت ببندید. برای تست تنظیم نبودن تسمه دینام، کافی است که کمی آب روی آن بریزید. برخی اوقات نیز تراز نبودن فولیهای تسمه، موجب به گوش رسیدن صدای جیرجیر میشوند و لازم است که این فولیها جدا شده و به خوبی تمیز و روغن کاری شوند. به علاوه بعضی اوقات علی رغم سالم بودن تسمه، تنظیم نبودن آن، عامل ایجاد چنین صدایی خواهد شد.

شما میتوانید تایری گرانقیمت و در دسترسی را برای خودروی خود خریداری کنید اما ممکن است برای چنین تایری برای خودروی شما مناسب نباشد. شما با استفاده از دستورالعملهای زیر میتوانید تایر مناسب را برای وسیله نقلیه خود انتخاب کنید. طول عمر مفید چرخ ها از زمان تولید در کارخانه شروع می شود نه زمان خرید و نصب روی اتوموبیل. برای لاستیکهای خودرو نمیتوان عدد دقیقی را به عنوان طول عمر مفید لاستیک اعلام کرد. وقتی کسی به هر دلیل نمی تواند جهت تعویض لاستیک از منزل و یا محل کار خود خارج شود، از طریق تماس با فروشگاه، همکاران تعویض کار ما، بعد از اطلاع در خصوص برند، قیمت و تهیه لاستیک به محل مورد نظر می روند. هرگز ایده خوبی نیست که از وسیله نقلیه بدون لاستیک زاپاس استفاده کنید. حرکت وسیله نقلیه مجهز به این نوع چرخ ها، عموما به وسیله حیوانات اهلی مانند اسب، الاغ، قاطر و یا گاو انجام می شد. هشدار: هر وسیله نقلیه چهار چرخ، نیازمند تایرهای سایز خود است. از این بین خیلی از تولیدکنندگان با انواع متفاوتی از طرحها، تایر ساخت خود را به مردم ارائه میدهند. راه دوم این است که از یک سکه باریک که قطر آن را می دانید، برای مثال 100 تومانی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید