با کیفیت ترین برندهای لاستیک ماشین خارجی کدام هستند؟

هنگام ترمز گرفتن، این کار را به آرامی انجام دهید تا چرخ ها قفل نکنند و پدال را قبل از وارد کردن فشار آزاد کنید . • چرخ زاپاس را فراموش نکنید. • اندازه هر ۴ چرخ و حتی طرح آجهای هر چرخ باید یکسان باشد. ترکیبهای عددی مثل 0308، 1218، 1011 و یا حتی 0110. یادتان باشد همانطور که باید نسبت به روز تولد همسر و فرزند خود حساس باشید، درباره سال تولید تایرها هم باید دقت لازم را به خرج دهید. بیشتر لاستیکهای عنوان شده یا حتی شرکتهای دیگر که برای لاستیکهای تولیدی خود تاریخ انتقضا در نظر میگیرند طول عمری معادل ۵ تا ۶ سال دارند. بهرحال اگر از لاستیک ماشین به خوبی نگهداری شود و نوع رانندگی نیز آسیبی به لاستیک ها وارد نکند احتمالا یک تایر باکیفیت باید حدود 100 هزار کیلومتر عمر کند و این عدد با میانگین کارکرد 25 هزار کیلومتر در سال برای خودرو معادل 3 تا 4 سال خواهد بود. هرچند که تولید این تایرها بر اساس نوع طبقه بندی آن (باری سبک و سنگین) و همچنین نوع فناوری مورد استفاده ( بایاس و رادیال ) در مراحلی از تولید با یکدیگر تفاوت هایی دارند ، اما به صورت کلی می توان تولید آن را در چهار مرحله خلاصه کرد که جریان تولید را می توان در شکل زیر مشاهده نمود.

و همچنین لاستیک های نوع T مناسب زاپاس می باشند؛ زیرا تایرشان کوچکتر بوده و نهایتا فضای کمتر از صندوق عقب خودرو را به خود اختصاص می دهند. بیشترین دلیل ترکیدن لاستیک همین مورد است، زیرا رانندگان بدون توجه به جلو، رانندگی کرده و با عبور از روی اشیا تیز و برنده، باعث آسیب به لاستیک و ترکیدگی آن میشوند. در صورتی که تایر خودرو شما دچار پوسیدگی شده است حتما آن را جدی بگیرید زیرا لاستیک در حال تجزیه شدن است و در زمان کار ممکن است دچار ترکیدگی شود. لاستیک را در زمان مناسب تعویض کنید! البته تعیین زمان برای این موضوع کار سادهای نیست و ساییده شدن لاستیک ماشین به عواملی مانند کیفیت ساخت و همچنین میزان کارکرد لاستیک هم دارد. تاریخ ساخت لاستیک ماشین را بر روی آن ثبت میکنند. اگر چه بسیاری از شرکت های بزرگ تایر و لاستیک ماشین وجود دارد که تولید و فروش بهترین لاستیک ماشین را انجام می دهند، برخی دیگر سعی دارند سود خود را با تایر های با کیفیت پایین، بیشتر کنند که همین مایه نگرانی است.

به این صورت که دو عدد اول از سمت چپ ماه (میلادی) و دو عدد سمت راست سال (میلادی) تولید آنها محسوب میشود. در مورد تیبا نیز با رینگ سایز 13 مواجه هستیم اما فاق و پهنای لاستیک اندکی بیشتر بوده و عدد 175/70R13 در دفترچه آن ذکر شده است. • در خرید لاستیک های با سایز مناسب دقت کنید. اگر به مراقبت از لاستیک خودرو خود اهمیت می دهید بهتر است توصیه های زیر را جدی بگیرید. تایرها نقشی حیاتی در کنترل خودرو دارد؛ بنابراین نیازمند بررسی مداوم است. بنابراین، قبل از اینکه بخواهید راجع به این مسئله که چگونه لاستیک دور لباسشویی را تمیز کنیم بپردازیم، باید بررسی کنیم و ببینیم چه مقدار آلودگی درون ماشین لباسشویی شما به وجود آمده است. چگونه میزان آسیب تایر خود را پس از افتادن در چاله بررسی کنید؟ در دمای صفر درجه باتری تقریبا نیمی از قدرت خود را برای استارت خودرو از دست میدهد؛ بنابراین اگر قرار است که مثلا خودرو شما ۲۴ ساعت در هوای سرد باقی بماند، بهتر است آن را روشن کنید و به موتور اجازه دهید که ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کار کند تا از شارژبودن باتری مطمئن شوید یا در هوای سردتر از مرگ آن جلوگیری کنید.

این موضوع بهطور مستقیم در افزایش چسبندگی لاستیک زمستانی مؤثر است و موجب میشود تا در دمای کمتر نیز انعطاف خوبی داشته باشد. لاستیک های زمستانی در برف و یخ سنگین به چسبندگی بهتر کمک می کند و همانطور که می دانید ترمز در جاده های لیز، اهمیت به سزایی دارد. تولید کننده های تایر مجبور به رعایت استاندارد های زیادی هستند پس لذا احتمال خطر و پارگی ناگهانی آنها که در گذشته وجود داشت به مراتب کمتر شده است اما با این حال برخی از تولید کنندگان برجسته لاستیک ماشین را معرفی می کنیم . بنابراین، راهنمای کاملی را به هنگام خرید لاستیک، گرد آوری کرده ایم ؛ به هنگام خرید تایر ماشین اطمینان حاصل کنید که از یک شرکت معتبر خرید کنید، که ما اینجا به معرفی ۱۰ شرکت برتر تولید لاستیک ماشین خارجی خواهیم پرداخت و سپس در ادامه به معرفی چند شرکت برتر تولید لاستیک ماشین داخلی خواهیم پرداخت. هوای سرد به طرز اعجاب انگیزی روی فشار لاستیک تاثیرگزار است و با هر بار سرد شدن هوا به اندازه ۱۰ درجه فارنهایت، ۱ psi از فشار لاستیک کاسته می شود و این موضوع به این معناست که هوای سرد زمستان، عملکرد لاستیک را به خطر می اندازد و همچنین هوای درون لاستیک ها تحت فشار قرار می گیرد که حتما باید به صورت دستی آن ها را چک کرد.

دیدگاهتان را بنویسید