با کیفیت ترین برندهای لاستیک ماشین خارجی کدام هستند؟

لاستیک های زمستانی بدلیل استفاده از مواد نرم از لاستیک خودرو چهار فصل عمر کمتری دارند . لاستیک چهارفصل گرند تورینگ، کیفیت کمتری از لاستیکهای با عملکرد بالا دارد، اما کنترل ماشین با این لاستیکها بسیار بهتر است. تعدادی از افراد معتقدند کـه لاستیکهاي پهن زیباتر هستند، اما مزایا و معایبی نیز دارند. باید توجه کنید.معمولا خودروهایی که از کمپانی خارج می شونددارای لاستیک های فابریک با کاربری استاندارد هستند.برای نمونه روی خودرویی مثل پژو۲۰۶ ،لاستیک و رینگ استاندارد با سایز ۱۴/۶۵/۱۸۵ نصب شده است.اگر شما می خواهید این خودرو را به حالت اسپرت تغییر دهید سایز رینگ و لاستیک متناسب با این کاربری ۱۶/۴۵/۲۰۵ خواهد بود.عدد ۲۰۵ پهنای لاستیک به میلیمتر ،۴۵ عرض به میلیمترو۱۶ قطر رینگ به اینچ را نشان می دهد.امروزه چون نیروی انتظامی نسبت به اسپرت خودروها حساس شده است،مردم کمتر به سراغ رینگ اسپرت می روند وچندسالی است که استقبال مردم از رینگ و لاستیک های پهن و اسپرت کم شده است.کارشناسان فنی خودرو معتقدند رینگ و لاستیک های پهن یا به اصطلاح عام((اسپرت)) زیبایی خاصی به خودرو می دهد اما همین لاستیک پهن باعث خشکی حرکت فرمان می شود. در ساختار رویه لاستیک زمستانی از مواد مانند سیلیکون و لاستیک طبیعی استفاده شده و از لاستیک مصنوعی استفاده نشده است به همین خاطر این لاستیک ها کاملا نرم تر از لاستیک های چهار فصل می گردندو این نرم بودن باعث می شود میزان چسبندگی لاستیک به سطح جاده در فصول سرد و هنگام عبور از جاده های برفی بیشتر گردد.

زمانی که لاستیک خودرو شما در شرایط سختی مثل زمین های برفی قرار می گیرد ، در صورت تمیز بودن نرم تر و بهتر عمل می کند و لاستیک های تمیز راحت تر نیز بوکسل می شوند و راحت تر می توان آن ها را روی سطح نگه داشت. تمیز کردن چرخ های ماشین در روزهای بارانی یا برفی زمستان شاید برایتان بی معنی باشد اما این موضوع بسیار حائز اهمیت است. بنابراین، قبل از اینکه بخواهید راجع به این مسئله که چگونه لاستیک دور لباسشویی را تمیز کنیم بپردازیم، باید بررسی کنیم و ببینیم چه مقدار آلودگی درون ماشین لباسشویی شما به وجود آمده است. ۳- قیمت لاستیک ماشین : یکی از مواردی که در بین خریداران لاستیک های خودرو بسیار مورد توجه قرار می گیرد، قیمت این محصولات است. این نوع لاستیک درواقع با نام لاستیک سه فصل شناخته میشود، چون کارایی خوبی در فصل بهار و پائیز دارد و صرفا برای تابستان مناسب نیست.

شرایط آب و هوایی: برای رانندگی در شرایط آب و هوایی مختلف لاستیک های مختلفی ساخته شده است شما می توانید با توجه به نوع آب و هوای محل زندگی خود لاستیک بخرید. هوای سرد به طرز اعجاب انگیزی روی فشار لاستیک تاثیرگزار است و با هر بار سرد شدن هوا به اندازه ۱۰ درجه فارنهایت، ۱ psi از فشار لاستیک کاسته می شود و این موضوع به این معناست که هوای سرد زمستان، عملکرد لاستیک را به خطر می اندازد و همچنین هوای درون لاستیک ها تحت فشار قرار می گیرد که حتما باید به صورت دستی آن ها را چک کرد. نیتروژن، نسبت به هوا، گرمای خود را زودتر از دست میدهد و در واقع با زدن نیتروژن درون لاستیکها، ترکیدگی لاستیک در روزهای گرم تابستان بر اثر افزایش دما و انبساط گاز درون لاستیک، کمتر اتفاق خواهد افتاد که باز هم ایمنی بیشتر آن را نشان میدهد. یکی دیگر از مضرات باد نیتروژن برای لاستیک در فصل زمستان این است که نیاز به اندازه گیری دقیق دارد و باید فشار باد داخل لاستیک همواره متناسب باشد و برای همین برخی رانندگان به مشکل بر می خورند.

اگر عمق sipe های لاستیک به کمتر از ۲.۵ میلیمتر رسید باید لاستیک جدید بخرید. به طور مثال، زمانی که دما ۱۵ درجه سانتی گراد کاهش یابد، فشار باد لاستیک خودرو نیز به اندازه ده درصد کاهش خواهد یافت و لاستیک خودرو کم باد خواهد شد. در فصول سرد سال فشار باد لاستیک ها کاهش می یابد، لاستیک کم باد نیز خودرو را نامتعادل کرده و سبب از دست دادن کنترل خودرو و افزایش فاصله گیری ترمز خواهد شد . مثلا اگر خودروی شما سواری است، از قسمت لاستیک های سواری چی تایر، لاستیک خود را انتخاب کنید، و یا اگر خودروی شما شاسی بلند می باشد از بخش لاستیک های شاسی بلند چی تایر، لاستیک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای این که مطمئن شوید فشار باد لاستیک خودروی شما به مقدار کافی است باید از بادسنج لاستیک استفاده کنید. از همین رو استفاده از باد نیتروژن می تواند کاملا مفید باشد و به این دلیل که رطوبت به طور کامل حذف می شود، عمر لاستیک های خودرو افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید