با کیفیت ترین برندهای لاستیک ماشین خارجی کدام هستند؟

همه این اقدامات احتیاطی طول عمر لاستیک های شما را افزایش می دهد و احتمال ترکیدگی را کاهش می دهد. ۵- به ساییدگی های غیر معمول لاستیک ماشین توجه کنید. برای این که مطمئن شوید فشار باد لاستیک خودروی شما به مقدار کافی است باید از بادسنج لاستیک استفاده کنید. حتی رانندگان دارای خودروی قدرتمند، در هوای سرد با این لاستیک ها دیگر بر روی ماشینشان کنترلی ندارند و تصادف میکنند. لاستیک های زمستانی برای دما های زیر ۷ درجه طراحی شده زیرا در این نوع لاستیک به علت اصطحکاک بیشتر لاستیک با جاده دمای بیشتری تولید می گردد و این میزان دما در روزهای سرد با هوای پیرامون و سطح سرد جاده برخورد کرده و دما سریعا کاهش می یابد . لاستیک هم مثل دیگر قطعات و بخشهای ماشین برای اینکه عمر بیشتری داشته باشد، نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. ترکیدگی تایر به دلیل از دست دادن سریع هوای تحت فشار از لاستیک اتفاق میافتد. لاستیک خودرو نیز همانند سایر لوازم یدکی به مرور زمان مستهلک می شود و کیفیت و کارایی اولیه خود را از دست می دهد. مواردی که گفته شد در حقیقت پاسخی به سوال ابتدای مطلب است که بدانیم هنگام خرید تایر، کدام لاستیک ایرانی بهتر است و برای اینکه هزینه افراد کاهش پیدا کند، باید نکات مهم را در نظر گرفت.

عملکرد این لاستیک به نحویست که هم در جاده های با آب وهوای خشک و هم در جاده های مرطوب می توان از آن استفاده کرد، بنابراین برای دمای هوای متوسط تا گرم، چنین لاستیکی را طراحی کرده اند. همچنین اضافه وزن خودرو تمام بار را مستقیماً به قسمت پایین، یعنی لاستیکها منتقل میکند و منجر به خم شدن دیوارههای کناری تایر و انفجار میشود. به یاد داشته باشید که کم و زیاد شدن فشار باد لاستیک خودروی شما با چشم قابل تشخیص نیست و نمیتوان این موضوع را بدون بررسی دقیق پشت گوش انداخت. ارتفاع لاستیک خودروی شما نیز همچون پهنای آن بهتر است متناسب با ارتفاع لاستیک فابریک اتومبیل تان باشد. اگر برای شما هم جالب است علت این قضیه را بدانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همیشه جانب احتیاط را برای لاستیک هایی با طول عمر بیش از ۶ سال رعایت کنید. این اطلاعات را در اینترنت هم میتوانید پیدا کنید. امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را برای خرید لاستیک خودرو در اختیار شما قرار دهد.

گرچه لاستیک ها بسیار مستحکم تر و مقاوم تر از یک بادکنک معمولی هستند، اما اتفاقی که در فصل تابستان برای آن ها میافتد و موجب ترکیدگی تایر خودرو ها میشود دقیقا مشابه ترکیدن یک بادکنک است. همان طور که گفته شد، ترکیدن لاستیک خودرو در فصل تابستان یک امر بسیار شایع است تا جایی که بسیاری از تصادفات جاده ای در این فصل به خاطر ترکیدن لاستیک در جاده اتفاق میافتد. دانستن نحوه ترمیم لاستیک پنچر بسیار عالی است ، اما تعمیر و نگهداری منظم لاستیک از اهمیت بیشتری برخوردار است. گام اول، تعیین اندازه لاستیک ماشین است و مرحله بعد از آن تصمیم گیری برای این است که اندازه لاستیک بعدی شما چه اندازه باشد. درجهی B نمونهی استاندارد برای خودروهای سنگین است. نکته حائز اهمیت این است که تنظیمات فشار باد لاستیک ها در طول فصول مختلف باید با یک دیگر متفاوت باشد چرا که تغییرات هوا روی فشار باد لاستیک تاثیر مستقیم میگذارد و با کم و زیاد شدن دمای هوا، فشار باد داخل لاستیک نیز کم و زیاد میشود. ۲- از رفتارهای ناگهانی بپرهیزید: نکته دیگر در هنگام ترکیدگی لاستیک خودرو پرهیز از رفتارهایی مانند ترمز ناگهانی، چرخش ناگهانی فرمان و تغییر مسیر ناگهانی است.

توجه داشته باشید که خیلی از لاستیک ها فاقد این حرف لاتین می باشند، که نکته مهمی در انتخاب شما نمی باشد. به عنوان مثال حرف لاتین روی تایر مخفف واژه انگلیسی Passenger بوده و به این مفهوم است که تایر برای خودروهای سواری طراحی شده است. اگر از آن دسته افرادی هستید که برای خودرو خودتان تمایل به خرید با کیفیت ترین لاستیک ماشین خارجی دارید، بهتر است پیش از خرید، بهترین برندهای تایر خارجی با کیفیت را بشناسید. لاستیک های خود را به درستی تنظیم باد کرده . مثلا اگر خودروی شما سواری است، از قسمت لاستیک های سواری چی تایر، لاستیک خود را انتخاب کنید، و یا اگر خودروی شما شاسی بلند می باشد از بخش لاستیک های شاسی بلند چی تایر، لاستیک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. لاستیک های تولید برند میشلن، برای بسیاری از وسایل نقلیه مانند خودروهای سبک و سنگین، موتور، هواپیما، دوچرخه و … برای جلوگیری از فرسایش لاستیکها نیاز است که لاستیکها در یک راستا قرار بگیرند. روبهروی این عبارت یک عدد قرار میگیرد که مبنانی پایهی آن ۶۰ است و گفته شده تا ۸۰۰ نیز بالا میرود.

دیدگاهتان را بنویسید