اندازه لاستیک خودرو خود را چگونه بفهمیم؟

حتی اگر ماشین شما برای چند سال در گوشهی پارکینگ بوده، مواد لاستیک بعد از مدتی خاصیت خود را از دست میدهند و این لاستیک دیگر لاستیک روز اول نمیشود. کارشناسان می گویند حتی در صورتی که آج لاستیک باقی مانده باشد اما تاریخ مصرف آن گذشته یا کارکرد آن بیش از مقدار یادشده باشد، باز باید لاستیک خودرو را تعویض کرد. برندهای مختلفی در لاستیک ایرانی و خارجی وجود دارد، ولی مهم این است که وقتی مشتری وارد فروشگاه می شود نهایت رضایت را از مجموعه داشته باشد، به طور کلی، در زمینه خدمات و همچنین برندی که به مشتریان معرفی می کنیم، از خدمات ما راضی هستند. می توانید این کار را با استفاده از تمیز کننده های متداول مخصوص خودرو، محلول های شفاف با ویژگی نانو یا ژل هایی که به طور خاص برای جلوه دادن تایرهای اتومبیل طراحی شده اند انجام دهید؛ عملیاتی که به ظاهر ماشین شما جلوه ای خاص می بخشد. بعد از اینکه لاستیک را با تمیزکننده لاستیک شستشو دادید و آن را تمیز کردید، ممکن است هنوز یک فیلم سفید یا قهوه ای روی لاستیک باقی مانده باشد.

با اینکه از سلامت کمکفنرها و بالانس بودن رینگ و لاستیک اطمینان دارید، ولی در هر شرایطی لرزش اتاق را احساس میکنید. عاج لاستیک علاوه بر اینکه چسبندگی را افزایش میدهد، از پدیدهی آکواپلنینگ (Aquaplaning) جلوگیری میکند. سپس لاستیک ها را برای بار دوم بشویید و آبکشی کنید تا حداکثر آلودگی را از بین ببرد. لاستیک ها را با شیلنگ بشویید. اگر از مقدار عمر لاستیک های خود مطمئن نیستید هر ۶ سال یکبار حتما آنها را عوض کنید . در فرایند ساخت تایر خودرو برای بالا بردن استحکام دو حلقه سیمی انتخاب می کنند و لایه ها را به دور آنها می پیچانند این حلقه ها روی تکیه گاه رینگ قرار گرفته و سبب اسقرار لاستیک در رینگ می شوند. پاک کننده لاستیک را مجدداً روی سطح بزنید و اجازه دهید دوباره چند دقیقه ای باقی بماند. در ادامه برای تمیز کردن لاستیک خودرو، به محلول تمیز کننده اجازه دهید تا یک دقیقه روی تایرها باقی بماند.

برای تمیز کردن لاستیک خودرو، انواع مختلف ژل لاستیک وجود دارد، اما بیشتر آنها با اسفنج روی دیواره کناری لاستیک استفاده می شوند. برای حفظ جانتان این نوشته را تا انتها بخوانید و با دوستان و آشنایان به اشتراک بذارید. ولی با آگاهی از مزایای گاز نیتروژن برای لاستیک ماشین احتمالا نظر خود را نسبت به کاربرد و ارزش این گاز تغییر می دهید. با کارنوتر همراه باشید تا از ۵ نشانهی لاستیک فرسوده بگویم. این شاخص یا بهتر بگویم برآمدگیهای ۱/۶ میلیمتری در فاصلهی بین دو ردیف عاج قرار دارند. اگر لاستیک های شما پوشش سفید دارند یا به دلیل رسوبات و آلودگی، قهوه ای شده اند، ممکن است لازم باشد آنها را تمیز کنید. همچنین استفاده از لاستیک اسپرت با فاق خیلی کوتاه لرزش و تکانهای ناشی از دستاندازها را به بدنه و سرنشینان منتقل کرده و آسیبدیدگی جلوبندی خودرو را افزایش میدهد. اگر سایش آجهاي لاستیک، بـه اندازهاي باشد کـه ارتفاع آنها با این شاخص یکسان بود، یعنی لاستیک ماشین باید تعویض شود.

امروزه تایرهای زیادی برای مقاصد مختلف در نقاط مختلف جهان ساخته می شوند که هر کدام از آنها برای شرایط خاص عملکردی طراحی شده اند. وجه اختلاف آنها تنها در جدار داخلی است که در مدل های تیوبلس به وسیله یک لایه بوتیل (Butyl) عایق بندی می شود تا از نشت هوا به بیرون جلوگیری کند. صابون کارواش برای تمیز کردن و محافظت از رنگ و پوشش شفاف بدنه خودرو و نه برای تمیز کردن لاستیک خودرو، طراحی شده است، بنابراین اگر برای لاستیک ها استفاده کنید، می تواند یک فیلم را روی لاستیک های شما باقی بگذارد یا از درخشش آنها جلوگیری کند. این لاستیکها قادرند پس از پنچرشدن که باد آنها کاملا تخلیه شده است با سرعت پایین آنقدر دوام بیاورند تا به منزل یا پنچرگیری برسید. برای مقایسه تایر و لاستیک بریج استون BRIDGESTONE با سایر محصولات تولید شده بر اساس تکنولوژی اروپایی و آمریکای شمالی در بازار ، باید گفت که تایر و لاستیک بریج استون به طور مستقل با استفاده از تکنولوژی ژاپن بر تولید لاستیک تمرکز دارد و در ابتدا، بریج استون با مشکلات زیادی از لحاظ تکنولوژی، تولید و فروش مواجه شد. گاز نیتروژن قیمت بالاتری نسبت به هوای معمولی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید