انتخاب سایز مناسب لاستیک و رینگ برای خودروهای داخلی – پارس تایر

در صورتی که سایش آج های لاستیک، به قدری باشد که ارتفاع آن ها با این شاخص یکسان باشد، این بدان معنی است که نیاز به تعویض لاستیک خودرو دارید. در نتیجه می توان این بازه زمانی مشخص شده را به عنوان یک تعریف کلی در نظر گرفت. اسید سیتریک در واقع همان اسید سرکه است که خلوص بیشتری داشته و قویتر میباشد و قدرت بیشتری در از بین بردن قارچهای به وجود آمده دارد. در واقع علم روز مهندسی خودرو میگوید بهمجردِ از رده خارج شدن حتی یک حلقه لاستیک اقدام به تعویض همهی آنها کنید. در واقع هدف از این تنظیم توزیع بار خودرو بطور متوازن بر روی سطح جاده است. این لاستیکهای انباری هیچ تفاوت ظاهری با یک لاستیک تازه تولید شده ندارند و از نظر شکل ظاهری نمی توان تشخیص انباری بودن آن را داد. با این قابلیت در لاستیکهای تیوبلس مشکلی در حین رانندگی رخ نخواهد داد و لاستیک کم باد نمیشود در نتیجه در صورت بروز این گونه حوادث در حین رانندگی حدالامکان تا رسیدن شما به تعمیرگاه قادرید بدون ایجاد دشواری رانندگی کنید.

برای بقیه لاستیکها این علامت بر روی دیواره کناری لاستیک حک شده است. بنابراین اگر پاک کنندههایی که تا کنون گفته شد کارساز نبودند، میتوان از اسید سیتریک برای تميز كردن لاستيك ماشين لباسشويي استفاده کرد؛ طرز استفاده از آن هم به این شکل میباشد که باید آن را با مقداری آب ترکیب کرده و سپس به کمک یک جسم مسواک مانند، بر روی آلودگیها کشیده تا اسید سیتریک، قارچها و آلودگیهای به وجود آمده را از بین ببرد. این برآمدگی، شاخص ساییدگی آج لاستیک نام دارد و به ویژه وقتی که تایر تمیز است، قابل تشخیص است. توجه: اگر قصد دارید سایز رینگ و تایر خود را تغییر دهید حتماً در نظر داشته باشید که پیش از تعویض لاستیکها با سایز جدید، در خودروهای مجهز به سیستم ضد قفل ABS، ابتدا باید برنامه کامپیوتری مرکزی خودرو یا ECU را متناسب با تایر تغییر داد. کیفیت لاستیک چهارفصل گرند تورینگ، در مقایسه با لاستیک های با عملکرد بالا، کم تر است ولیکن با این لاستیک ها بهتر می توان ماشین را کنترل کرد. بر این اساس، علامت مثلثی شکلی روی شانه لاستیک وجود دارد که نشان دهنده محل یک برآمدگی در عرض لاستیک است. متاسفانه این تاریخ به شکلی بر روی لاستیک درج شده که توسط مصرف کننده به راحتی قابل تشخیص نیست.

اما جالب است بدانید که در یک نظر سنجی در یکی از سایتهای مرتبط با خودرو، نتایج زیر در خصوص بهترین لاستیک ایرانی به دست آمد که این نیز شاید به شما در تصمیم گیری تان کمک کند. لاستیک ایرانی بخریم یا خارجی؟ قیمت لاستیک ایرانی سایز مناسب پراید در حدود 570 هزار تومان برای هر جفت است و اگر بخواهید لاستیکهای پهنتر استفاده کنید، ناچار به پرداخت مابهالتفاوتی در حد 50 الی 80 هزار تومان خواهید بود. نکته ۳: در خودروی سمند دوگانه سوز، فشار باد لاستیکهای عقب، باید ۳۳dpi در نظر گرفته شود. به همین دلیل لازم است تا به منظور تمیز کردن لاستیک های خودرو خود از مواد دیگری به جای نوشابه استفاده کنید و یا اگر در شرایط خاص نیاز دارید تا از نوشابه به منظور تمیز کردن لاستیک های خودرو استفاده کنید، درصد بسیار کمی از نوشابه برای تمیز کردن لاستیک خود مورد استفاده قرار دهید. همچنین باتری خودرو اصولا بین سه تا چهار سال عمر مفید دارد و در صورت گذر از این مدتزمان ممکن است با مشکل مواجه شود؛ بنابراین لازم است سلامت باتری را مد نظر قرار دهید.

لاستیک ماشین بر روی قسمت رینگ قرار می گیرد. ۴- نوع لاستیک : بهترین نوع لاستیک ماشین برای خودروی شما، مناسب ترین لاستیک خواهد بود. ما در بهترین حالت دقیقترین تصمیمی که میتوانستیم دربارهی خرید لاستیک بگیریم این بود که بگوییم مدلهای خارجی بهتر است. بر این اساس، عمر لاستیک ها بین 5 تا 7 سال (بسته به برند و کیفیت آن) خواهد بود. اگر قصد دارید تنها یکی از لاستیک های خودرو را تعویض کنید (بهتر است این کار را نکنید!) یک تایر از همان برند و نوع را انتخاب کنید، زیرا هر مدل تایر به لحاظ خشکی و نرمی و الگوی سایش با هم متفاوت هستند. این کار باعث می شود به آسانی از نوع و اندازه مناسب تایر مورد نیاز خود مطلع شوید. اما چگونه باید این مورد را تشخیص داد؟ همین میزان محبوبیت برای سایز لاستیک 185/70R13 در مورد تیبا و تیبا 2 وجود دارد. در نتیجه، اگر در شرایط آب و هوایی بسیار گرم یا سرد زندگی می کنید بهتر است به تایرهای زمستانی یا تابستانی نیز فکر کنید. آج و ترکیبات تشکیل دهنده آنها نرمی و انعطاف پذیری تایرهای تابستانی را برای فرمانپذیری عالی در روزهای گرم و بارانی ندارند. ترکیبات ویژه ي لاستیکهاي با عملکرد بالا انعطافپذیری لاستیک را در آبوهوای سرد حفظ میکند ودر سختترین شرایط لاستیک چسبنده باقی میماند.

دیدگاهتان را بنویسید